• $8,2913
  • €10,1179
  • 489.083
  • 1444.87
30 Nisan 2021 Cuma 21:50 | Son Güncelleme:

Mustafa Keser aslen nereli, eşi kim? Mustafa Keser kimdir, kaç yaşında?

Mustafa Keser aslen nereli, eşi kim" Mustafa Keser kimdir, kaç yaşında"

Mustafa Keser bu akşam Kuzeyin Oğlu Volkan Konak'ın misafiri oluyor. İkili en güzel şarkıları bu akşam sevenleri için seslendirecek. Babası da müzisyen olan Keser, TRT'nin açmış olduğu amatör ses yarışmasında Türk Halk Müziği dalını kazanmıştır. Mustafa Keser kimdir, kaç yaşında? Mustafa Keser aslen nereli, eşi kim?

Mustafa Keser, Star Tv'de yayınlanan show programı Kuzeyin Oğlu Volkan Konak'ın bu haftaki konuğu oluyor. Türk Halk müziğinin güçlü seslerinden biri olan Keser, keman, ud, bağlama gibi enstrümanları iyi bir şekilde çalmaktadır. Bu akşam en güzel şarkıları Volkan Konak ile seslendirecek olan Mustafa Keser kimdir, kaç yaşında? Mustafa Keser aslen nereli, eşi kim?

MUSTAFA KESER KİMDİR?

1945 yılında Elazığ ilinin bir ilçesi olan Maden'de doğan Mustafa Keser, ilk ve orta öğrenimini Maden'de, lise eğitmini ise Diyarbakır'un meşhur okulu Diyarbakır Ziya Gökalp Lisesi ve Sivas 4 Eylül Lisesi'nde tamamlamıştır.

Babası müzisyen olan Mustafa Keser, çocukluktan beri müziğe ilgi duymuş, ortaokul ve lise yıllarında keman, ud, bağlama gibi enstrümanları iyi derecede çalmasını öğrenmiştir.

Askerlik görevini yaptıktan sonra İzmir'e yerleşen Mustafa Keser, 1975 yılında TRT'nin açmış olduğu amatör ses yarışmasını Türk Halk Müziği dalında kazanmıştır. 1982 yılına kadar TRT İzmir Radyosu'nda mahalli sanatçı olarak görev yapmıştır.

1982 yılında yine TRT'nin açtığı yetişmiş sanatçı sınavını bu kez Türk Sanat Müziği dalında kazandı. TRT İzmir Radyosu'nda ses sanatçısı olarak göreve başladı. 1989 yılında ise TRT'den ayrılarak İstanbul'a yerleşmiştir.

90'lı yıllarda birçok özel kanalda müzik programı yapan Mustafa Keser, 1978 yılında Nilüfer Keser ile evlendi. Mustafa Keser'in bu evlilikte dünyaya gelen 3 çocuğu bulunmaktadır. Sevilen sanatçı müzikal çalışmalarının yanı sıra çeşitli film ve tv projelerindede konuk olarak yer almıştır.

  • Mustafa Keser
  • Mustafa Keser kimdir
  • Mustafa Keser aslen nereli
  • Mustafa Keser kaç yaşında
  • Mustafa Keser eşi
<p>Astrolog Özlem Recep, 'Kadro bekleyenler alanları ile ilgili olumlu olan süreçlerin içerisindeyiz

11 Mayıs Boğa Burcu Yeniayı'nın burçlara etkisi

Demir yoluyla taşınan bor, seramik ve mermer miktarı arttı

Bakan Karaismailoğlu, Trabzon'da inceleme ve ziyaretlerde bulundu

Osmaniye'de tarlada bulunan yaban kedisi yavruları bakıma alındı