• $8,0572
  • €9,6631
  • 451.954
  • 1411.67
18 Temmuz 2020 Cumartesi 17:52 | Son Güncelleme:

Murat Yıldırım'ın eşi İman Elbani kimdir, nereli?

Murat Yıldırım'ın eşi İman Elbani kimdir, nereli"

Fas asıllı olan İman Elbani, ünlü oyuncu Murat Yıldım il evlidir. Fas'ta katıldığı güzellik yarışmasında güzellik kraliçesi seçilen İman Elbani dizi ve reklam filmlerinde rol almıştır. 2016 yılından oyuncu Murat Yıldırım ve İman Elbani dünya evine girmiştir.

Murat Yıldırım'ın eşi İman Elbani Fas asıllı oyuncudur. 2016 görkemli bir düğün ile ünlü çift dünya evine girmiştir. 2007 yılından gösterime giren Amaleyat Khasa filminde rol alan İman Elbani birçok dizi ve reklam filminde rol almıştır. Murat Yıldırım'ın eşi İman Elbani Miss Arab World yarışmasına katılmıştır.

İMAN ELBANİ KİMDİR?

Aslen Faslı olan İmane Elbani 2008 yılında Fas’ta güzellik yarışmasına katılmış ve yarışmada güzellik kraliçesi seçilmiştir. Daha sonra katıldığı Miss Arab World yarışmasına da katılmış olan İmane Elbani, Londra’da eğitim aldı. Faslı oyuncu ve model İmane Elbani birçok dizi ve reklamda oynadı.

Murat Yıldırım ve İman Elbani çifti 2016’da görkemli bir düğünle dünya evine girdi.

MURAT YILDIRIM KİMDİR?

Murat Yıldırım 1979 yılında Konya'da dünyaya geldi. Yıldırım, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nünden sekizinci senesinde mezun oldu. Tiyatro ve müziğe oldukça ilgili olan Murat Yıldırım okuduğu üniversitenin tiyatro bölümüne katılmış ve 3 yıl amatör oyunculuk yapmıştır. Televizyonla ilk tanışması ise 2003 senesinde Ölümsüz aşk dizisi ile oldu.

Fakat dizi yalnızca 11 bölüm sürdü. 2004 yılında Bütün Çocuklarım dizisinde "Mesut" karakterini canlandıran Yıldırım, oyunculuğa Büyük Yalan dizisi ile devam etti. 2006 yılında ilk uzun soluklu çalışması olan Fırtına dizisinde başrol oynayarak ün kazandı. Aynı yıl sinemada Altın Portakal ödülüne aday olan Araf filmi ile ilk kez başrol oynadı.

Başrolünü paylaştığı Tuba Büyüküstün ile Asi dizisinde "Demir" karakteri ile ününü perçinledi. Demir, 25 sene sonra, varlıklı biri olarak Antakya'ya geri dönen ve buradan toprak alan bir gençtir. Demir ve Asi arasında geçen gurur yüklü aşk ise dizinin konusunu oluşturmaktadır. 2009 yılında ise Asi dizisi sona erdikten sonra TMC yapım şirketi ile Aşk ve Ceza adlı dizi için anlaşma imzalayan Yıldırım, dizide başrolü oynadı.

2012'de Tims Productions'ın yapımcılığını üstlendiği Show TV'de yayınlanan Suskunlar'da Ecevit karakterini canlandırdı. Dizide çocuk yaşta başlarından geçen bir kaza sonucunda girdikleri çocuk hapishanesinde yaşadıkları kötü olayların ardından suskun kalmayı seçen dört çocuğun büyüdükten ve ayrı yollarda ilerledikten sonra bir gün intikam almak için bir araya gelmeleri anlatılır.

<p>Libya Başbakanı Dibeybe, 5 başbakan yardımcısı ve 14 bakanı ile Türkiye'ye geldi. Abdulhamid Dibe

Libya'nın kritik ziyareti dünyada nasıl yankı buldu?

Her gün 2 fincan yoğurt tüketirseniz ne oldu? işte şaşırtıcı sonuç

Karayipler'de volkan patlaması: Yanardağı'nın neden olduğu kül tabakası hayatı zorlaştırdı

İstanbul'da beliren hilal görenleri kendine hayran bıraktı