• $12,7106
  • €14,3406
  • 731.034
  • 1809.67
3 Ekim 2021 Pazar 09:12 | Son Güncelleme:

Murat Boz kimdir, kaç yaşındadır? Murat Boz aslen nereli, hiç evlendi mi?

Murat Boz kimdir, kaç yaşındadır" Murat Boz aslen nereli, hiç evlendi mi"

Koronavirüs nedeniyle ekran macerasına ara veren O Ses Türkiye yeni sezon açılışını dün akşam yaptı. Bir Tv8 klasiği olan O Ses Türkiye'nin yeni sezon jürileri arasında yer alan isimlerden biri de Murat Boz oldu. Murat Boz kimdir, kaç yaşındadır? Murat Boz aslen nereli, hiç evlendi mi? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılıyor. İşte hakkında tüm merak edilenler...

Türkiye'nin bir ekran klasiği haline gelen O Ses Türkiye yeni sezona dün akşam başladı. O Ses Türkiye'nin yeni sezon jüri koltuğunda yer alan isimlerden biri de Murat Boz oldu. Murat Boz, 7 Mart 1980'de Zonguldak, Karadeniz Ereğli ilçesinde doğdu. Baba adı Cafer, anne adı Ayşe Nedret'dir. İlk ve Orta öğrenimini Zonguldak'ta tamamladı...

MURAT BOZ KİMDİR, KAÇ YAŞINDADIR?

Murat Boz, 7 Mart 1980 tarihinde Zonguldak Karadeniz Ereğli'de dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Karadeniz Ereğli'de tamamladıktan sonra İstanbul'a yerleşen Boz, 1999 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi'ni kazandı. Mezuniyetinin ardından İstanbul Teknik İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı'nda eğitimine devam etti.

2000'li yılların başında vokalistlikten para kazanmaya başlayan Murat Boz, ilk olarak Emel Müftüoğlu'nun vokalisti olarak çalıştı. Daha sonra Burcu Güneş, Demet Sağıroğlu, Grup Hepsi, Hande Yener, Nazan Öncel, Nil Karaibrahimgil, Nilüfer ve Tarkan dahil olmak üzere birçok şarkıcıya konserleri ile stüdyo albümü kayıtlarında vokalist olarak eşlik etti.

Nil Karaibrahimgil tarafından yazılıp bestelenen "Aşkı Bulamam Ben" şarkısını Temmuz 2006'da single olarak yayınlayan Murat Boz, müzik kariyerinin ilk çıkışını yapmıştır. Boz, 2007 yılında Altın Kelebek Ödülleri'nden, İstanbul FM Altın Ödülleri'nden ve Kral TV Video Müzik Ödülleri'nden En İyi Çıkış Yapan Sanatçı kategorisinde ödül aldı.

Bir sonraki yıl ilk stüdyo albümü Maximum'u satışa sundu ve pek çok ödül kazandı. Ardından Şans (2009), Aşklarım Büyük Benden (2011) ve Janti (2016) albümleriyle kariyerini sürdürdü. Bu albümlerde yer alan "Maximum", "Uçurum", "Para Yok", "Özledim", "Sallana Sallana" ve "Adını Bilen Yazsın" şarkıları Türkiye Resmî Listesi'nde ilk beş başarısı gösterirken "Geri Dönüş Olsa", "Kalamam Arkadaş" ve "Janti" ise zirveye yerleşti. 2014'ten itibaren oyunculuk kariyerine de odaklanan Murat boz; Hadi İnşallah, Kardeşim Benim, Dönerse Senindir ve Öldür Beni Sevgilim filmlerinde başrol oynayarak bu konuda da ne kadar yetenekli olduğunu göstermiş oldu.

MURAT BOZ HİÇ EVLENDİ Mİ?

Murat Boz ilk olarak Eliz Sakuçoğlu ile yaşadığı fırtınalı ilişkiyle gündeme gelmişti. Eliz Sakuçoğlu ile Murat Boz 2008 yılında Almanya'da evlenip, 2012 yılında Diyarbakır Adliye'sinde sessiz sakin boşanmışlar.

Ebru Gündeş kimdir, kaç yaşındadır? Ebru Gündeş aslen nereli, kaç kez evlendi?

'Türkiye'nin enerji cenneti haline gelecek'... Tarihi proje için geri sayım
'Türkiye'nin enerji cenneti haline gelecek'... Tarihi proje için geri sayım

"Türkiye'nin enerji cenneti haline gelecek"... Tarihi proje için geri sayım

Kayseri Havalimanı yeni terminalinin yüzde 37'si tamamlandı
Kayseri Havalimanı yeni terminalinin yüzde 37'si tamamlandı

Kayseri Havalimanı yeni terminalinin yüzde 37'si tamamlandı

Asgari ücrette 2022 maaşına yüksek zam formülü! Masadaki rakam belli oldu
Asgari ücrette 2022 maaşına yüksek zam formülü! Masadaki rakam belli oldu

Asgari ücrette 2022 maaşına yüksek zam formülü! Masadaki rakam belli oldu

<p>Erdoğan, faiz-kur manipülasyonlarıyla mücadeleden Birleşik Arap Emirlikleri ile normalleşen ilişk

Başkan Erdoğan: Göreceksiniz enflasyon düşecek

Uşak'ta dere yatağında patlamamış top mermisi bulundu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (29 Kasım 2021)

Kuvvetli lodos hayatı olumsuz etkiliyor