• $9,2123
 • €10,7453
 • 528.748
 • 1432.8
26 Eylül 2021 Pazar 09:32 | Son Güncelleme:

Mümin Sarıkaya aslen nereli, evli mi? Mümin Sarıkaya kimdir, kaç yaşında?

Mümin Sarıkaya aslen nereli, evli mi" Mümin Sarıkaya kimdir, kaç yaşında"

Kanal D'nin sevilen programı Şarkılar Bizi Söyler'in bu haftaki konukları yine çok konuşulacak. Programa konuk olan isimlerden biri de ünlü şarkıcı Mümin Sarıkaya oldu. Mümin Sarıkaya kimdir, kaç yaşında? Mümin Sarıkaya aslen nereli, evli mi? gibi soruların yanıtları ise tüm izleyenler tarafından araştırılmaya başlandı. Mümin Sarıkaya 1978 yılında Yozgat'ta doğdu. Daha 1 yaşındayken babasını kaybeden Sarıkaya küçük yaşta hayat mücadelesine başladı...

Ben Yoruldum Hayat şarkısıyla tanıdığımız Mümin Sarıkaya dün akşam Kanal D'nin sevilen ve büyük bir ilgiyle izlenen müzik programı Şarkılar Bizi Söyler'e konuk oldu. Tüm program takipçileri Mümin Sarıkaya kimdir, kaç yaşında? Mümin Sarıkaya aslen nereli, evli mi? gibi soruların yanıtlarını araştırıyorlar. Müzisyen, Türk Halk Müziği Sanatçısı Mümin Sarıkaya 1978 yılında Yozgat'ta doğdu...

MÜMİN SARIKAYA KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Mümin Sarıkaya, 1978 yılında Yozgat'ta doğdu. Daha 1 yaşındayken babasını kaybeden Mümin Sarıkaya küçük yaşta hayat mücadelesine başladı. Ben Yoruldum Hayat türküsü ile milyonlar tanıdı. İlk, orta ve lise eğitimini Yozgat'ta yapmıştır. 10 yaşında ağabeyinin yanında Bateri çalmaya başlamış ve ilk bağlama dersini de ağabeyinden almıştır. 28 yıl boyunca bağlama çaldı ve son yıllarda beste yapmaya başladı.

Eserlerini sosyal medya platformları aracılığı ile müzikseverlerle buluşturmaya başlayan Mümin Sarıkaya, Youtube'da paylaştığı "Ben Yoruldum Hayat" bestesi ile dikkatleri üzerinde çekti. Birçok dizide yer alan "Ben Yoruldum Hayat" şarkısının video klibi 100 milyonun üzerinde izlendi. Mümin Sarıkaya, Ahmet Çelenk ile yolları kesiştikten sonra eserlerini bir albümde toplamaya karar verdi. Türkiye'nin farklı yerlerinde konserlerine devam ederken, aynı zamanda albüm hazırlıklarını tamamladı.

Mümin Sarıkaya'nın albümle aynı adı taşıyan, "Ben Yoruldum Hayat" ve daha önce single olarak yayınladığı "Al Başımdan Bu Dertleri" şarkılarının da bulunduğu albümde 10 eser yer almakta. Albümde 6 şarkının söz ve müziği Mümin Sarıkaya'ya ait. Ayrıca Neşet Ertaş, Ali Osman Nebioğlu, Nurullah Akçayır gibi ustaların eserlerini yorumlayan Mümin Sarıkaya, şarkıların düzenlemelerinde Göksun Çavdar, Cihan Sezer, Alper Atakan gibi önemli müzisyenlerle çalıştı.

Yılmaz Vural kimdir, kaç yaşındadır? Yılmaz Vural hangi takımları yönetti, aslen nerelidir?

Yavuz Bingöl kimdir, kaç yaşında? Yavuz Bingöl aslen nereli, kaç kez evlendi?

 • Mümin Sarıkaya kimdir
 • Mümin Sarıkaya kaç yaşında
 • Mümin Sarıkaya aslen nereli
 • Mümin Sarıkaya evli mi
 • Mümin Sarıkaya yaşı
 • Mümin Sarıkaya şarkıları
 • Mümin Sarıkaya nereli
<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Üsküdar'da istinat duvarı çöktü, faciadan dönüldü. O anlar kame

Üsküdar'da istinat duvarı çöktü

21. yüzyılın en iyi dizisi seçildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya Cumhurbaşkanı ile ortak basın toplantısı düzenledi

Mersin'de TURKOVAC Faz-3 çalışması kapsamında gönüllüler aşılanıyor