• $7,5422
  • €9,0323
  • 411.169
  • 1538.04
31 Ocak 2021 Pazar 11:42 | Son Güncelleme:

Mesut Yar kimdir, kaç yaşında? Arda ile Omuz Omuza konuğu Mesut Yar nereli?

Mesut Yar kimdir, kaç yaşında" Arda ile Omuz Omuza konuğu Mesut Yar nereli"

Mesut Yar, bugün Kanal D'de yayınlanan Arda ile Omuz Omuza konuğu oldu. Arda Türkmen ile Balık Kek yapacak olan Yar, izleyenlere keyifli anlar yaşatacak. İstanbul Üniversitesi Protohistorya ve Önasya Arkeolojisi bölümünü mezunu olan Mesut Yar kimdir, kaç yaşında?

Mesut Yar hayatı hakkında aramalar yapılıyor. Her pazar Kanal D'de yayınlanan program Arda Türkmen'in sunumuyla gerçekleşiyor. Bugün Mesut Yar'ın konuk olduğu programda ikili Balık Kek yapıyor. Hürriyet, Sabah, Posta gibi gazetelerde muhabirlik ve editörlük yapmıştır. Mesut Yar kimdir, kaç yaşında?

MESUT YAR KİMDİR?

Mesut Yar 18 Nisan 1967, İstanbul'da doğmuştur. Türk gazeteci ve televizyoncudur.

Yar, İstanbul Üniversitesi Protohistorya ve Önasya Arkeolojisi bölümünü bitirdi. Aynı üniversitede müzecilik ihtisası yaptı. 1985 yılında gazetecilik mesleğine stajyer muhabir olarak başlayan Yar, sırasıyla Hürriyet, Sabah, Posta gibi gazetelerde muhabirlik, editörlük ve köşe yazarlığı yaptı.

1994 yılında kurucuları arasında olduğu Kanal E'de ülkenin ilk ihtisas talk show'unu (By Night) yapan Yar, bundan sonraki kariyerine televizyon öznesinde devam etti. Show TV, Number One TV, HBB TV, Kanal 6, Star TV, Cine 5, atv gibi ulusal kanallarda yapımcılık, sunuculuk ve anchormanlik görevlerinde bulundu. Sabah-Atv Grubuna bağlı Kanal 1, Atv Avrupa, Türkçe Tv gibi kanallarda genel müdürlük yapan Mesut Yar, mesleğine paralel olarak edebiyatla da ilgilendi.

Çeşitli hikâye, şiir ve röportaj kitapları yayımlanan Yar'ın halen Posta Gazetesi'nde televizyon eleştirmenliği yaptığı "Televizyon Hastası" isimli bir köşesi bulunmaktadır. 2011 yılında CNN TÜRK'te başladığı "Burada Laf Çok" programı 2016 yılında Kanal D'ye transfer olmuştur. Günümüzde Mesut Yar, Star TV ve NTV'de "Mesut Yar İle Bugün" isimli programı sunmaktadır.

<p>İnsanların, hayatı boyunca kilosunu sağlıklı bir düzeyde tutabilmesi kalbin de ilerleyen yaşlarda

Kalp hastaları dikkat! Fazla kilolar kalp sağlığımızı nasıl etkiliyor?

Kahramanmaraş'ta 3 mahalle karantinaya alındı

Türkiye'deki yaban hayatı fotokapana yakalandı

Güneş patlamalarının kaynağı ilk kez belirledi