• $7,4498
  • €9,0633
  • 443.996
  • 1562.79
11 Ocak 2021 Pazartesi 09:44 | Son Güncelleme:

Melis Sezen nereli, sevgilisi kim? Sadakatsiz'in Derin'i Melis Sezen kimdir, kaç yaşında?

Melis Sezen nereli, sevgilisi kim" Sadakatsiz'in Derin'i Melis Sezen kimdir, kaç yaşında"

Melis Sezen, bugün Kanal D'de ekrana gelen Arda ile Omuz Omuza'ya konuk oluyor. Son dönemin reyting rekorları kıran dizisi Sadakatsiz'de Derin karakterine hayat veren oyuncu Arda Türkmen ile yemek yapacak. Melis Sezen nereli, sevgilisi kim? Sadakatsiz'in Derin'i Melis Sezen kimdir, kaç yaşında?

Melis Sezen, Arda Türkmen'in sunumuyla izleyici ile buluşan Arda ile Omuz Omuza'ya misafir oluyor. Keyifli anların yaşanacağı programda Sezen yemek yapmaya çalışacak. Kanal D'nin reytingi bol dizisi Sadakatsiz'de Derin'e hayat veren oyuncunun hayatı da merak edildi. Peki, Melis Sezen nereli, sevgilisi kim? Sadakatsiz'in Derin'i Melis Sezen kimdir, kaç yaşında?

MELİS SEZEN KİMDİR?

2 Ocak 1997 tarihinde İstanbul, Silivri'de doğan Sezen, lise eğitimini Selimpaşa Atatürk Anadolu Lisesinde tamamladı. Babası Arnavut, Makedonya göçmeni; anne tarafı ise Selanik, Yunanistan göçmenidir; bir adet erkek kardeşi bulunan Sezen'in ailesi ticaretle uğraşmaktadır. Verdiği bir röportajda tiyatroya başlamasında destek olduklarını, bir başka röportajında ise annesinin oyunculuğa ilgisini fark edip kendisini Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ne yazdırdığını söylemiştir.12 yaşından itibaren drama eğitimi alan Sezen, Müjdat Gezen Sanat Merkezinde de bir yıl boyunca tiyatro eğitimi aldı Ardından Silivri'de Ali Solmaz Tiyatrosu'nda Cümbüş-ü Hospital adlı oyunda oynadı. Eğitimine de devam eden Sezen, Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü'nden mezun oldu.2016-17 yılları arasında Hayat Bazen Tatlıdır dizisiyle birlikte televizyon dünyasına adım attı.

2017-18 yılları arasında Siyah İnci dizisinde "Ebru" karakterini canlandırdı.2018 yılında sinemaya bağımsız filmlerle giriş yaptı. Rol aldığı ilk film Dünya Hali ve ikinci film Tilki Yuvası oldu. Bağımsız filmlerden sonra ilk ciddi rolünü Yarış atı Bold Pilot ve jokeyi Halis Karataş'ın gerçek hikâyesini anlatan Bizim İçin Şampiyon filmiyle yaptı.2019 yılında Leke dizisinde "Yasemin" karakteri ilk başrolü oldu. Ardından Sevgili Geçmiş dizisinde yine başrol olan "Deren" karakterini canlandırdı. 2019 yılının sonunda Mucize 2: Aşk filminde "Beren" karakterini canlandırdı.

Sezen, 2019'da IMDB Starmetre listesinde ilk 100'e girmiştir. 2020 yılında İstanbul'un işgali, Meclis-i Mebûsan'ın dağıtılması, Mustafa Kemal Atatürk liderliğindeki Kuvâ-yi Milliye hareketi ve Ankara'da yeni bir meclisin kuruluş süreçlerini anlatan Ya İstiklal Ya Ölüm tarihi mini dizisinde başrol karakteri "Nazan" karakterini canlandırdı.

Ayrıca son olarak Kovala adlı sinema filminde rol aldı. Filmin vizyon tarihi 17 Nisan 2020 olarak açıklandı; ancak dünya genelinde yaşanan koronavirüs pandemisi sebebiyle Türkiye'de alınan önlemler dolayısıyla film vizyona girmedi ve ertelendi. Yeni vizyon tarihinin filmin resmi sosyal medya hesaplarından duyurulacağı açıklanmıştır. 2020 Ekim ayından itibaren Cansu Dere ve Caner Cindoruk ile birlikte Kanal D ekranlarında yayınlanan Sadakatsiz dizisinde başrol karakterdir.

<p>Neslihan Atagül, Sefirin Kızı dizisindeki Nare karakterine can veriyordu. Atagül diziye veda etti

Neslihan Atagül'den ayrılık kararı... Haftanın Magazin Başlıkları'nda

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Dev piton yılanının avı görenleri şaşırttı

Gediz Deltası'nın Yoılkı atları böyle görüntülendi