• $ 6,1573
  • € 6,6973
  • 324.991
  • 114365
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Mekanın Sahibi şarkısıyla tanınan Norm Ender kimdir,kaç yaşında? Norm Ender nereli?

Mekanın Sahibi şarkısıyla tanınan Norm Ender kimdir? sorusu sevenleri tarafından merak ediliyor. Mekanın Sahibi şarkısıyla 2 yıl aradan sonra yeniden gündeme gelen rapçi Norm Ender, trafik kazası geçirdi. Hastaneye kaldırılan rapçinin kolunda çıkık sağ ayağında ise kırık olduğu tespit edildi. 'Mekanın Sahibi' ile milyonlara ulaşan Norm Ender'in hayatı merak ediliyor. İşte Norm Ender'in hayatı..

Mekanın Sahibi şarkısıyla tanınan Norm Ender kimdir? sorusu arama motorunda yoğun olarak araştırılmaya başladı. İki yıllık aradan sonra rap piyasasına hızlı bir giriş yapan Norm Ender, "Mekanın Sahibi" adlı parçasını Youtube kanalında listeleri altüst etti. Asıl adı Ender Eroğlu Norm Ender kaç yaşında? merak ediliyor. İşte Mekanın Sahibi şarkısıyla tanınan Norm Ender'in hayatı..

NORM ENDER KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Asıl adı Ender Eroğlu olan rap dünyasının sevilen ismi Norm Ender 25 Mart 1985 İzmir doğumludur. Küçük yaşlarda Cartel müzik grubu sayesinde rap müziği ile tanışan Ender, sürekli olarak kavga içerisinde geçen eğitim hayatı nedeniyle lisede eğitimine son verdi.

2001 yılında yazdığı rap şarkılarının arkadaş çevresi tarafından sevilmesi nedeniyle rap yapmaya başladı. 2004 yılında yayınlanan Akademi Türkiye müzik yarışması programına katıldı. Yarışmadan pop müzik okuması da istenince, kavga ederek ayrılan Ender, tekrar İzmir'e geri döndü. Daha sonra Akademi Türkiye programına kızdığı için Rap Dersi isimli bir rap parçası yazmıştır.

Ayrıca Oktay Kaynarca'nın sunduğu Herşey Dahil isimli programda konuyla ilgili yorum içeren En Çekici Manken adlı bir rap parçası söylemiştir. Bu esnada Erman Altınoğlu ile grup olarak çalışıyordu. Bu nedenle Ender & Erman veya Erman & Ender olarak tanınıyorlardı. Eksik Etek parçasını sözlerinde de bu adı kullandılar.

Tek olarak çalışması ile birlikte Norm Ender takma adıyla anılmaya başlandı.

Norm Ender, "Eksik Etek" şarkısıyla sosyal medyada tanınmıştır. Bu şarkısı bir gün içerisinde 2,5 milyon, 1 ayda ise 40 milyon kişi tarafından dinlenmiştir. Bu nedenle Ender, 2006 yılında YouTube'da en çok dinlenenler arasında 17. sırada yer almıştır.

Rap müziğe bir süre ara veren Ender, 2017'de EMI-Universal Müzik Türkiye etiketi ile bir albüm daha çıkardı.

2019 yılında ise 'Mekanın Sahibi' ile geri dönmüştür.

NORM ENDER KLİPLERİ

2002 - Kinim
2007 - Tekir
2010 - İçinde Patlar (Remix)
2011 - Çıktık Yine Yollara
2017 - Deli
2017 - Kaktüs
2019 - Mekanın Sahibi


<p> </p>

Başkan Erdoğan'dan koronavirüs salgınıyla ilgili açıklama

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Dünyanın beklediği haber geldi! Aşısı bulundu

PKK'ya sığınak darbesi! Hepsi imha edildi