İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.7189
  • 5.5073
  • 192.67
  • 94986
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Mehmetçik Kutül Amare Üsküplü kimdir, tarihteki önemi ne? İsmail Hacıoğlu kaç yaşında?

Kutül Amare Üsküplü kimdir sorusu merak ediliyor. Mehmetçik Kutül Amare oyuncuları İsmail Hacıoğlu kimdir, kaç yaşında? Perşembe akşamlarının sevilen dizisi her hafta TRT 1 ekranlarında izleyicisi ile buluşuyor. Dizinin konusu, oyuncuları ve çekim açıları oldukça beğeniliyor. Diziye yeni katılan Üsküplü karakterine İsmail Hacıoğlu hayat veriyor. Üsküplü güçlü ve deneyimli bir Türk subayıdır. Kut’ül Amare direnişinde çok önemli ve kilit bir rol oynayacaktır. Aslen Üsküp’lü olduğu için ona Üsküplü denmiştir. İsmail Hacıoğlu, 30 Kasım 1985 tarihinde İstanbul'da Fatih'de ailesinin ilk çocuğu olarak doğmuştur. Babası eski Fenerbahçeli oyunculardan Memmet Hacıoğlu'dur. Babasına karşın İsmail koyu bir Galatasaraylıdır. Kardelen adında bir kız kardeşi vardır. Henüz 12 yaşında iken Dublaj yaparak para kazanmaya başladı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümünde eğitim aldı. Orada iki sezon da tiyatro oyunlarında rol aldı. Bir sezon hocaları Aydoğan Tamer ve Erdal Duman'ın kurdukları özel tiyatroda, ardından da yine Duman'ın kurduğu İstanbul Gençlik Tiyatrosu'nda oynadı.

x

Mehmetçik Kutül Amare oyuncularından Üsküplü kimdir, tarihteki yeri ne sorusu araştırılıyor. İsmail Hacıoğlu kimdir? Üsküplü güçlü ve deneyimli bir Türk subayıdır. Kut’ül Amare direnişinde çok önemli ve kilit bir rol oynayacaktır. Aslen Üsküp’lü olduğu için ona Üsküplü denmiştir. Dizide Üsküplü karakterine İsmail Hacıoğlu hayat veriyor. Hacıoğlu, Ayla filmindeki rolü ile kendinden çokça söz ettirmişti. Ayla filminde Süleyman karakterine hayat vermişti. İsmail Hacıoğlu, 30 Kasım 1985 tarihinde İstanbul'da Fatih'de ailesinin ilk çocuğu olarak doğmuştur. Babası eski Fenerbahçeli oyunculardan Memmet Hacıoğlu'dur. Babasına karşın İsmail koyu bir Galatasaraylıdır. Kardelen adında bir kız kardeşi vardır. Henüz 12 yaşında iken Dublaj yaparak para kazanmaya başladı. İsmail Hacıoğlu, Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümünde eğitim aldı. Orada iki sezon da tiyatro oyunlarında rol aldı. Bir sezon hocaları Aydoğan Tamer ve Erdal Duman'ın kurdukları özel tiyatroda, ardından da yine Duman'ın kurduğu İstanbul Gençlik Tiyatrosu'nda oynadı. 5 Şubat 2016 tarihinde dansçı Duygu Kaya Kumarki ile evlendi. 

Üsküplü güçlü ve deneyimli bir Türk subayıdır. Kut’ül Amare direnişinde çok önemli ve kilit bir rol oynayacaktır. Aslen Üsküp’lü olduğu için ona Üsküplü denmiştir. 

KUTÜL AMARE ÜSKÜPLÜ KİMDİR?

Üsküplü güçlü ve deneyimli bir Türk subayıdır. Kut’ül Amare direnişinde çok önemli ve kilit bir rol oynayacaktır. Aslen Üsküp’lü olduğu için ona Üsküplü denmiştir.

İSMAİL HALICIOĞLU KİMDİR?

İsmail Hacıoğlu, 30 Kasım 1985 tarihinde İstanbul'da Fatih'de ailesinin ilk çocuğu olarak doğmuştur. Babası eski Fenerbahçeli oyunculardan Memmet Hacıoğlu'dur. Babasına karşın İsmail koyu bir Galatasaraylıdır. Kardelen adında bir kız kardeşi vardır. Henüz 12 yaşında iken Dublaj yaparak para kazanmaya başladı.

Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümünde eğitim aldı. Orada iki sezon da tiyatro oyunlarında rol aldı. Bir sezon hocaları Aydoğan Tamer ve Erdal Duman'ın kurdukları özel tiyatroda, ardından da yine Duman'ın kurduğu İstanbul Gençlik Tiyatrosu'nda oynadı.

Müjdat Gezen sanat Merkezi'nde okurken bir taraftan da reklamlarda seslendirme yapmaya başladı. "Bir İstanbul Masalı" dizisinde evin haylaz oğlu Ozan'ı oynarken Mimar Sinan Üniversitesi, Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünü kazandı. Bölüm Başkanı Zeliha Berksoy'un 'Hem okul hem dizi aynı anda olmaz' sözü nedeniyle ilk sınıftan ayrılarak okulu bıraktı.

2002 yılında Yönetmenliğini Ömer Kavur'un yaptığı senaryosunu Macit Koper ileÖmer Kavur'un hazırladığı "Karşılaşma" adlı sinema filminde İsmail HacıoğluOsman karakterini canlandırdı. Baş rollerde ise Uğur Polat, Lale Mansur, Çetin Tekindor ve Aytaç Arman oynadı. İsmail Hacıoğlu, bu film ile 40. Antalya Film Şenliği - Umut Veren Genç Oyuncu ödülünü aldı.

2003 yılında ""Bir İstanbul Masalı"" adlı dizide oynadı. Bu dizide Ahu Türkpençe, Mehmet Aslantuğ, Ozan Güven, Çetin Tekindor, Arsen Gürzap,Vahide Gördüm ve Altan Erkekli, Yasemin Çonka gibi oyuncularla birlikte yer aldı.

2007 yılında yönetmeni Ömer Vargı, senaristi Yavuz Turgul olan "Kabadayı" sinema filminde Şener Şen, Kenan İmirzalıoğlu, Aslı Tandoğan, Rasim Öztekin, Tarık Ünlüoğlu ile beraber oynadı.

2013 yılı Nisan ayında TRT'de yayınlanmasına başlayan "Osmanlı Tokadı" adlı dizide Fatih Sultan Mehmed rolünü canlandırdı. Bu dizide eşi Vildan Ataseverve Alper Kul, Uğur Çavuşoğlu, Mazhar Alanson da rol almıştır.

İsmail Hacıoğlu, 10 Nisan 2010 tarihinde oyuncu Vildan Atasever ile evlendi. 2014 yılında eşi ile beraber İstanbul'u terk ederek Datça'ya yerleşti. 21 Ocak2015 tarihinde boşandılar.

İsmail Hacıoğlu, 5 Şubat 2016 tarihinde dansçı Duygu Kaya Kumarki ile evlendi.

2017 yılında Ayla filminde Süleyman karakterine hayat verdi.

Ödülleri :

2003 - 40. Antalya Film Şenliği - Umut Veren Genç Oyuncu (Karşılaşma)

2003 - 15. Ankara Film Festivali - Mehmet Emin Toprak Umut Veren Yeni Erkek Oyuncu (Karşılaşma)

2003 - 25. Siyad Türk Sineması Ödülleri - Yılın Umut Veren Sanatçısı (Karşılaşma)

2004 - 11. ÇASOD "En İyi Oyuncu" Ödülleri - Umut Veren Erkek Oyuncu (Karşılaşma)

2009 - 20.Ankara Film Festivali - En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Gökten Üç Elma Düştü)

2011 - 16. Sadri Alışık Ödülleri "yılın en iyi erkek oyuncusu" Çakal (film) - Erhan Kozan

Tiyatro :

2007 - Dokuz Ay Son Gün : Sermiyan Midyat -Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu

Filmleri ve Dizileri:

2017-Ayla

2015 - Zeyrek ile Çeyrek 'Bir Ramazan Temaşası (Meftun) (TV Dizisi)

2015 - Kafes (Mehmet Sipahi) (Sinema Filmi)

2015 - Sonsuz Bir An (Sinema filmi)

2013 - Osmanlı Tokadı ( Fatih Sultan Mehmet) (TV Dizisi)

2013 - Meryem (Murat) (Sinema Filmi)

2011 - Şüphe (Aziz Kutlu) (TV Dizisi)

2011 - Türkan (Mustafa) (Sinema Filmi)

2011 - Firar (Civan) (TV Dizisi)

2010 - Çakal (Akın) (Sinema Filmi)

2010 - Sinyora Enrica ile İtalyan Olm... (Ekin) (Sinema Filmi)

2009 - Sonsuz (Volkan) (Sinema Filmi)

2008 - Vali (Sarp Uçar) (Sinema Filmi)

2008 - Sarıkamış Beyaz Hüzün (Delikanlı) (Sinema Filmi)

2008 - Hızlı Yarışçı (Türkçe Seslendirme) (Sinema Filmi)

2008 - Hoşçakal Güzin (Serkan) (TV Filmi)

2008 - Gökten Üç Elma Düştü (Ali) (Sinema Filmi)

2008 - Gece Sesleri (Yağız Haksever) (TV Dizisi)

2008 - Beni Unutma (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)

2008 - Başka Semtin Çocukları (Veysel) (Sinema Filmi)

2007 - Sinekli Bakkal (Onur) (TV Dizisi)

2007 - Kabadayı (Murat) (Sinema Filmi)

2006 - Sınav (Mert) (Sinema Filmi)

2005 - Beyaz Gelincik (Memed Ali Aslanbaş) (TV Dizisi)

2004 - Anlat İstanbul (Fiko) (Sinema Filmi)

2003 - Bir İstanbul Masalı (Ozan Kozan) (TV Dizisi)

2002 - Koçum Benim (Ali) (TV Dizisi)

2002 - Karşılaşma (Osman) (Sinema Filmi)

2001 - Hiçbir yerde (Halim in Kardeşi) (Sinema Filmi)

2001 - Bana Şans Dile (Çağlar) (Sinema Filmi)

MEHMETÇİK KUTÜL AMARE DİZİSİNİN KONUSU

Mehmetçik Kut’ül-Amare dizisi, Birinci Cihan Harbi’ne hazırlanan Osmanlı devletinde, tek hayalleri devletin yeniden dirilişi ve kurtuluşu olan, gönlünde vatan sevdasından başka bir şey bulunmayan Mehmet ve arkadaşlarının destansı hikâyesini konu alıyor.

Darülfünun talebesi olan Mehmet, vatanı için her türlü fedakarlığı ve çabayı göstermekten geri durmaz. Bu amaçla başında Süleyman Askeri Bey’in bulunduğu ve en kabiliyetli askerlerin seçildiği Osmancık Taburu’na katılıp cepheye gitmek için büyük bir mücadele gösterir.

İhtişamlı bir devletin varislerine bıraktığı son destan olan Kut’ül Amare Zaferi’ni konu alan dizi, Mehmet karakterini merkezine alarak her anı heyecan, aksiyon ve derin duygularla yoğrulmuş hikâyesiyle seyirciyle buluşacaktır. Bunun yanında Mehmet’in, vatan için canını ortaya koyarken karşısına çıkacak Zeynep ile yaşayacakları sevda ise, çöle yazılan bir aşk destanı olacaktır.

Mehmet, başında Süleyman Askeri Bey’in bulunduğu Osmancık Taburu’yla birlikte Arap coğrafyasında büyük bir mücadele gösterecektir. Bölgede yaptıklarıyla Osmancık Taburu içinde büyük bir kahraman haline gelecektir. Mehmet kahramanlıkları İngilizlerin oyunlarını bozacak ve Kut’ül Amare destanının mimarı olacaktır.

Osmanlı Devleti’nin, İngilizleri Kut’ül-Amare’de kuşatıp teslim almasında canını ortaya koyacak olan Mehmet ile birlikte Osmancık Taburu’nun diğer kahraman askerleri de yakından tanıtılacaktır. Aynı zamanda Osmanlı Devleti askerleriyle, İngiliz askerleri arasında çöllerde, dağ başlarında, nehirlerde yaşanan amansız mücadele tarihi kaynaklara dayanılarak anlatılacaktır.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
,
Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni sistemi anlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni sistemi anlattı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Leyla Aydemir öldürüldü mü? Ağrı'yı sarsan şok telefon

Terör örgütü PKK yine canlı kalkan taktiğine sarıldı

En Çok Okunanlar