• $9,5198
  • €11,0944
  • 545.19
  • 1455.42
27 Ağustos 2021 Cuma 09:46 | Son Güncelleme:

Mehmet Şef kimdir, kaç yaşında? Mehmet Yalçınkaya aslen nereli, eline ne oldu?

Mehmet Şef kimdir, kaç yaşında" Mehmet Yalçınkaya aslen nereli, eline ne oldu"

Mehmet Şef hakkında aramalar hızlandı. MasterChef Türkiye'de jüri üyesi olarak yer alan Mehmet Yalçınkaya, Türkiye'de Fusion Mutfak akımını başarılı olarak uygulamıştır. Peki, Mehmet Şef kimdir, kaç yaşında? Mehmet Yalçınkaya aslen nereli, eline ne oldu? İşte merak edilenler...

Mehmet Şef, TV 8'in ilgi ile takip edilen programı MasterChef'te jüri üyesi olarak yer alıyor. Ekran başında yarışmayı takip eden izleyenler, Mehmet Şef kimdir, kaç yaşında? Mehmet Yalçınkaya aslen nereli, eline ne oldu? gibi sorulara yanıt arıyor. Biz de sizler için detaylara haberimizde yer verdik.

MEHMET ŞEF KİMDİR?

Fusion Mutfak' akımını yapmış olduğu çalışmalar sonucu Türkiye' de ilk uygulayan isim olan Mehmet Yalçınkaya, dünya çapında başarılarını kanıtlamış bir isim.

Masterchef'in Mehmet Şef'i 1974 yılında aşçılar diyarı Bolu'da dünyaya geldi. 2004'te İstanbul Yemek Akademisinde insan anatomisi ve sindirim sistemi üzerine eğitim aldı. 2005 yılında Amerika'nın ünlü gurme dergisi "CULINARY" de Trend Chef olarak biyografisi ve spesiyalleri yayımlandı.

Türk mutfağı ile ilgili çeşitli fuar, festival ve yarışmalarda madalya, şilt ve sertifikalar kazandı.Fransa, İtalya, Katar, Almanya ve Yunanistan gibi dünyanın farklı yerlerinde ve farklı kültürlerde Gastronomi ve Mutfak Koordinatörlüğü yaptı.

2008'de Almanya'da dört yılda bir yapılan IKA OLİMPİYADE DER KÖCHE A kategorisinde dünya üçüncüsü olmayı başardı.

2012'de Türkiye Aşçılar Federasyonu Turculina Team Direktörü olarak Dünya Aşçılar Olimpiyatlarında dünya ikincisi oldu.

Almanya'da dört yılda bir yapılan 2008 IKA OLİMPİYADE DER KÖCHE A kategorisinde dünya üçüncüsü oldu.

2018 TÜRES tarafından düzenlenen Türkiye Lezzet Ödüllerinde 500 bin kişinin üzerinde halk oylaması ile En iyi Şef Ödülü'nün de sahibi oldu. Ayrıca pek çok ulusal ve uluslararası ödülün de sahibi oldu.

MEHMET YALÇINKAYA'NIN ELİNE NE OLDU?

MasterChef jürilerinden Mehmet Yalçınkaya'nın sol elini sürekli cebinde tutması dikkat çekiyor, sosyal medyaya konu oluyordu.

Bolulu Mehmet Şef'in, sol elini sürekli cebinde tutmasının acı bir hikayesi olduğu ortaya çıktı. Parmaklarını kıyma makinesine kaptıran Mehmet Yalçınkaya, geçirdiği bir kaza sonrası 3 parmağını kaybetmiş.

<p>Verdiğiniz nefes aldığınız nefesle  karışmıyor. Akıllı maske telefonla kontrol ediliyor.</p><p>Ak

Akıllı maske nefes aldıracak

Güney Kore ilk yerli roketi 'Nuri'yi uzaya fırlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar'da bir kafede vatandaşlarla sohbet etti

Niğde'de 20 milyon yıllık fosil bulundu