• $8,3296
  • €10,1519
  • 500.371
  • 1454.25
04 Mayıs 2021 Salı 22:34 | Son Güncelleme:

İlayda Alişan kimdir, hangi dizi ve filmde oynadı? Masumiyet'in Ela Yüksel'i İlayda Alişan kaç yaşında, nereli?

İlayda Alişan kimdir, hangi dizi ve filmde oynadı" Masumiyet'in Ela Yüksel'i İlayda Alişan kaç yaşında, nereli"

Masumiyet dizisinde oynayan İlayda Alişan ile kendisi gibi oyuncu olan Halit Özgür Sarı ile aşk yaşadığı iddia edildi. Kardeşlerim dizisinde Kadir karakterine hayat veren Halit Özgür Sarı bir süredir konuşulan isimler arasında yer alıyor. İnternet aramalarında "Oyuncu İlayda Alişan kimdir, nereli, hangi dizi ve filmde oynadı?" sorusunun yanıtı merak konusu oldu.

İlayda Alişan, Masumiyet dizisinde Ela Yüksel karakterine hayat veriyor. Kardeşlerim dizisinde oyunculuk yapan Halit Özgür Sarı ile yaşadığı aşk iddası ile gündeme gelen İlayda Alişan'ın hayat hikayesi merak konusu oldu. Peki Masumiyet Ela Yüksel'i İlayda Alişan kimdir kaç yaşında? Oyuncu İlayda Alişan nereli, hangi dizi ve filmde oynadı?

ELA YÜKSEL KİMDİR?

Bahar'ın 19 yaşındaki kızı. Lise bitmiş, üniversite heyecanı başlamış. Her şeyi yapabileceğine inandığı, her yöne sapmak istediği yaşta. Yolun eeeen başında... Tipik bir Z kuşağı mensubu. Bir tıkla dünyayı değiştiririm derken olmayacak bir aşkla koşup kendi dünyası değişecek.

İLAYDA ALİŞAN KİMDİR?

26 Şubat 1996 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Behçet Kemal Çağlar Lisesi'nde eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Moda Tasarım okumuştur. 1.60 metre boyunda, 48 kilo ve Balık burcudur. Hayatının dönüm noktası olarak babasının arkadaşının habersiz bir şekilde kendisini ajansına kayıt etmesi ile birlikte küçük yaşlardan itibaren sektöre giriş yapmıştır.

Oyunculuk hayatına reklam filmlerinde oynayarak başladı, Nestle, Coco Cola, Ülker, Akbank, Eti[4]gibi birçok markanın reklam filminde oynadı. İlk olarak 2011 yılında başrollerinde Çetin Tekindor ve Bülent İnal gibi oyuncuların bulunduğu Bir Çocuk Sevdim dizisinde Merve karakteriyle rol aldı. Kariyerine TRT'de yayınlanan Gönül Hırsızı ile devam etmiş, ardından Ayça Bingöl, Evrim Alasya ve Ekin Koç'la birlikte Benim Adım Gültepe'de Nurten karakteriyle dikkat çekmeye başlamıştır.

Kariyerine 2015 yılında Songül Öden ve Mert Fırat'ın başrollerinde yer aldığı Serçe Sarayı'nda Sinem karakteri ile devam etmiştir. Ardından Ay Yapım imzalı Bana Sevmeyi Anlat dizisinde Eylül, Rüya dizisinde canlandırdığı Cemre karakterine hayat vermiştir. Kendisinin daha büyük bir kitleye ulaştıran, başrollerinde usta oyuncu Perihan Savaş, Ercan Kesal, Aras Bulut İynemli ve Rıza Kocaoğlu gibi önemli isimlerin bulunduğu Ay Yapım'ın fenomen dizilerinden Çukur ile içinde bulunduğu set ortamını bir okul olarak tanımlamıştır.

Dizinin ikinci sezonunda Akşın Koçovalı karakteriyle gösterdiği oyunculuk takdir topladı. Çukur'dan sonra Netflix'in ilk Türk orijinal dizisi olan Hakan: Muhafız'da Aylin Erman karakterine hayat vererek ününü yurtdışına taşıdı. 2019'da Erdal Özyağcılar, Erkan Avcı gibi başarılı oyuncularla beraber Şampiyon'un kadrosuna katıldı. 2021 yılında dijital içerik platformu olan Gain'in orijinal dizisi Terapist'te Özlem Narin karakterini canlandırdı. Son olarak FOX'da yayınlanan Masumiyet dizisinde Ela Yüksel karakterini canlandırmaktadır.

  • Masumiyet dizisi
  • Akşın Koçovalı
  • İlayda Alişan
  • İlayda Alişan kimdir
  • Halit Özgür
  • Halit Özgür Sarı
<p>MGM Hava Tahmin Uzmanı Şahin Şahbaz,</p><p>'Balkanlardan gelen yağışlı ve serin bir hava cuma, cu

Meteorolojiden gök gürültülü sağanak yağış uyarısı

Arjantin'de ''İsrail'i kınama, Filistin ile dayanışma'' gösterisi düzenlendi

Yer siyah, gök beyaz; şampiyon Beşiktaş!

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu