• $7,5575
  • €8,9826
  • 473.93
  • 1111.96
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
11 Ağustos 2020 Salı 09:24 | Son Güncelleme:

MasterChef Sefa neden yok, elendi mi? MasterChef yarışmacısı Sefa kadroya girmedi mi?

MasterChef Sefa neden yok, elendi mi" MasterChef yarışmacısı Sefa kadroya girmedi mi"

Tv8'in sevilen yarışması MasterChef'te final turu heyecanı devam ediyor. 3'lü elemeleri geçen 28 yarışmacıdan 16 kişilik ana kadro yarışmacıları seçiliyor. Final turunun ilk haftası geçtiğimiz hafta gerçekleşti. 14 kişilik gruptan 8 kişi ana kadroya alındı. Bugün itibari ile ise yarışmanın son 8 yarışmacısı seçilecek ve 16 kişilik kadro belli olacak. İlk 8 yarışmacı ise onları balkondan izleyecek. Peki bu yarışmacılar arasında Sefa neden yok, elendi mi?

MasterChef'in iddialı ve başarı isimlerinden olan Sefa'nın bu akşamki bölümde yer almaması dikkat çekti. Bu hafta MasterChef'te 2. grupla yarışmalar yapılacak. İlk gruptan ana kadroya seçilen ilk 8 kişi ise yarışmacıları balkondan izleyecek. Seçilen 8 kişilik kadronun arasında Sefa yer almıyor. Dünkü bölümü kaçıranlar Sefa'nın elenip elenmediğini araştırıyor. 

MASTERCHEF SEFA NEDEN YOK?

MasterChef'te başarılı tabaklar çıkaran isimlerden biri olan Sefa, dün akşam Furkan ile birlikte finale kaldı. Yarışmacılar, süt ve şekerin ön planda tutulduğu tatlı yaptılar. Jüri üyeleri süt ve şeker oranlarının aynı anda kullanıldığını düşünerek tabaktaki işçiliğe baktılar. İşçilik olarak ön plana çıkan tabak Furkan'a ait olduğu için Furkan 8. yarışmacı olurken, Sefa elenen isim oldu.

MASTERCHEF'TE ANA KADROYA GİREN İSİMLER

MasterChef 2020’de bu zamana kadar ana kadroya giren isimler; Serhat Doğramacı, Duygu Acarsoy, Özgül Coşar, Emir Elidemir, Ayyüce Kamit, Sedat Tuncer, Esra Tokelli ve Furkan Yalçın oldu.

MASTERCHEF SEFA KİMDİR?

Masterchef Sefa Okyay Kılıç, 24 yaşında. Gazi Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü mezunu. Sefa Kılıç, Londra’da aşçı olarak çalışıyor. Yarışmacı ilk seçmede erik soslu bademli somon füme yemeği yapmış, Danilo Şef, Somer Şef ve Mehmet Şef’ten evet oyu alarak bir üst tura geçmeyi başardı.

Masterchef Sefa, final turunda mücadele eden 28 isim arasında yer aldı. Ancak final turunda elenen isimler arasında yer aldı.

MasterChef Berk kimdir? Berk İlter kaç yaşında ve nereli?

<p><span >Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, 'Terör örgütü PKK’ya yönelik operasy

Haftanin'de 2 terörist etkisiz hale getirildi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

''Efsane'' İle Hayallerini Gerçekleştiriyorlar

Batık Şehir'de depremden dolayı oluşan tahribat ilk defa görüntülendi