• $8,8401
  • €10,3528
  • 496.965
  • 1394.26
11 Eylül 2021 Cumartesi 09:11 | Son Güncelleme:

MasterChef konuğu Hülya Avşar kaç yaşında? Hülya Avşar nereli, Ayvalıklı mı?

MasterChef konuğu Hülya Avşar kaç yaşında" Hülya Avşar nereli, Ayvalıklı mı"

Hülya Avşar, bu akşam Tv8 ekranlarında yayınlanan MasterChef Türkiye programına konuk olarak katılıyor. Bu hafta stüdyo dışı çekimlerini Ayvalık'a bağlı Cunda'da gerçekleştiren MasterChef'e katılan Hülya Avşar, yemek hazırlama aşamasında iki takıma da yardımcı olurken, tadım sonrası iki takımı da puanlayan misafirler arasında yer alıyor. İzleyiciler Hülya Avşar'ın nereli olduğunu araştırmaya başladı. Peki, MasterChef konuğu Hülya Avşar kaç yaşında? Hülya Avşar nereli, Ayvalıklı mı?

Oyuncu, şarkıcı ve sunucu Hülya Avşar, bu akşam sevilen program MasterChef Türkiye'nin konuğu oluyor. Bu akşam yayınlanan bölümü Ayvalık Cunda'da çekilen MasterChef'te yemekler misafirler tarafından puanlanacak. Hülya Avşar da yemekleri puanlayacak kişiler arasında yer alırken, yemek hazırlama sürecinde iki takıma da küçük dokunuşlar yapıyor. İzleyiciler Ayvalık'ta evi olan Hülya Avşar'ın nereli olduğunu merak ediyor. Peki, Hülya Avşar nereli, Ayvalıklı mı? Hülya Avşar kaç yaşında? İşte merak edilenler...

HÜLYA AVŞAR NERELİ? AYVALIKLI MI?

Hülya Avşar, Edremit'te dünyaya geldi. Anne tarafından Balıkesirli olan Avşar'ın baba tarafı Hasköy, Ardahanlıdır.

HÜLYA AVŞAR KİMDİR KAÇ YAŞINDA?

1963'te, Balıkesir Edremit'te, Celal ve Emral Avşar'ın ilk çocuğu olarak dünyaya gelen Avşar, Ankara Cumhuriyet Lisesi'nden mezun oldu. Orta öğrenimini tamamlamasının ardından okumaya devam etmeyen ve 1979'da Mehmet Tecirli adlı bir mühendislik öğrencisiyle evlenen, ancak evliliği kısa süren Avşar, henüz 16 yaşındayken hamile olmasına rağmen ayrılık kararı aldı. Anne tarafından Balıkesir'li olan Hülya Avşar'ın baba tarafı Ardahan/Hasköy'lüdür.

1981 yılında boşanmasının hemen ardından İstanbul'a taşınan ve 1983 yılında katıldığı, Bulvar Gazetesi tarafından düzenlenen Kâinat Güzellik Yarışması'nda birincilik alan, ancak yarışmanın ertesi günü, Tecirli ile yaptığı evliliği ve boşanması bir gazetede yazılınca, kurallara aykırı olduğu gerekçesiyle tacı geri alınan Avşar, çeşitli reklam filmlerinde boy göstermeye başladı.

Yaşamında dönüm noktası olan 1983 yılında, "Haram" filmi ile oyunculuk kariyerine ilk adımı atan ve daha sonra, 1984 yılında ikinci filmi Tutku'da oynayan Avşar, 1985'te batağa batırılan bir kızı canlandırdığı, "Tele Kızlar"da oynadı.

Aynı yıl "Sekreter"i ve İbrahim Tatlıses ile de "Mavi Mavi"yi çeviren Avşar, 1986 yılında "Üç Halka 25", "Fatmagül'ün Suçu Ne" gibi filmlerin yanı sıra, "Kısrak", "Alın Yazım", "Dağlı Güvercin" ve "Sevda Ateşi" gibi filmlerde de rol aldı.

1987 yılında "Alamancının Karısı" ve "Bir Kırık Bebek" çektiği filmlerin ardından, 1989 yılında, Sinema Yazarları Derneği'nin düzenlediği yarışmada "en iyi kadın oyuncu" seçilen, "Fazilet" ve "Öğretmen Zeynep" filmlerinde rol alan Avşar, 1990'da başrolü Yaman Okay ile paylaştığı "Benim Sinemalarım"daki rolüyle, 9. Uluslararası Tahran Film Festivali'nde Jüri Özel Ödülü aldı.

Aynı yıl çevirdiği "Hasan Boğuldu"da Avşar, Sinan Çetin'in yönetmenliğini yaptığı ve Cem Özer ile başrolü paylaştığı, 1993yapımı "Berlin in Berlin" filmdeki rolüyle Uluslararası Moskova Film Festivali'nde "en iyi kadın oyuncu" ödülünü alarak, yurt dışında düzenlenen bir festivalde ödül alan tek Türk kadın sinema sanatçısı oldu.

Bu filmiyle, Kültür Bakınlığı'ndan Sinema Başarı Ödülü, ve Sinema Yazarları Derneği'nden "en iyi 5. film" ödülünün de sahibi olan ve 1995 yılında Mehmet Aşlantuğ ile, evlilik ve aşk ilişkilerinde mutlu olamayan bir kadının öyküsünün işlendiği, "Bir Kadının Anatomisi" adlı filmde oynayan Avşar,1999 yapımı Salkım Hanım'ın Taneleri filminde büyük beğeni topladı.

Çektiği filmlerle şöhretin basamaklarını hızla tırmanan ancak bununla yetinmeyen Avşar, şarkıcılığın ardından, program sunuculuğuna ve tiyatroculuğa da başladı.

Rol aldığı filmler, diziler ve şarkıcılığının yanı sıra, futbolcu Tanhu Çolak, Coşkun Sabah, Osman Hattat, Mehmet Aşıcıoğlu gibi isimlerle yaşadığı ilişkilerle de adından söz ettiren Avşar, Mehmet Tecirli'nin ardından ikinci evliliğini, Ağustos1997'de, üç aylık hamileyken, daha önce Ayşem Saraçoğlu'yla evlenen, işadamı Kaya Çilingiroğlu ile evlendi.

2005 yılında, Kadıköy 3. Aile Mahkemesi'nde yapılan ve yaklaşık bir saat süren duruşma sonunda, "şiddetli geçimsizlik nedeniyle aile birliğinin sarsıldığı" gerekçesiyle tek celsede boşanan, Hülya Avşar'ın, ayrılığın ardından velayeti Avşar'a verilen, 1998 doğumlu, Zehra adında bir kız çocukları vardır.

<p>Avrupa'da Müslüman karşıtlığı durmak  bilmiyor. Yine başörtülü bir kadın ırkçı saldırının hedefi

Müslüman kadına ırkçı saldırı

Karahantepe'deki insan betimlemeleri ve 3 boyutlu heykeller tarihe ışık tutacak

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (27 Eylül 2021)

Koronavirüs kadar tehlikeli! Bu sorun erken ölüme sebebiyet veriyor!