• $7,9533
  • €9,4543
  • 466.616
  • 1318.84
30 Ekim 2020 Cuma 07:26 | Son Güncelleme:

MasterChef Eray kimdir, aslen nereli? MasterChef 2020 yarışmacısı Eray Sunguroğlu kaç yaşında?

MasterChef Eray kimdir, aslen nereli" MasterChef 2020 yarışmacısı Eray Sunguroğlu kaç yaşında"

MasterChef Eray bu sene yarışmada verdiği mücadele ile dikkat eçkici isimler arasında yer alıyor. Yarışmada son 12 kişiye kalan MasterChef Eray, bu hafta mavi takımda yer alıyor. Peki, MasterChef Eray kimdir?

MasterChef Eray, ekranların sevilen yarışması MasterChef Türkiye'de son 12'ye kalan yarışmacılar arasında yer aldı. MasterChef Eray, rekabeti ve mücadeleci tavrı ile hem seyircilerin hem de şeflerin dikkatini çekmeyi başarıyor. MasterChef Eray çocukluk hayali olan aşçılığın peşinden giderek yarışmaya katıldığını söylemişti.

MASTERCHEF ERAY KİMDİR?

1997 yılında Bolu’da doğan Eray Aksungur, çocukluk hayali olan aşçılığın peşinden gitmek için ilk adımı atmış ve Mengen Aşçılık Lisesi’ne başlamıştır. Orada aldığı iki senelik eğitimin ardından Bodrum Divan Otel’de ilk stajını tamamlayan ve tekrar okuluna dönen Aksungur, bir sonraki sene Maxx Royal Kemer şirketinde stajyer olarak görev almıştır. Okulunun son senesinde, okul başkanı olarak liderlik serüvenine başlayan Eray Aksungur, okulunu bitirdikten sonra Bodrum Marina Yat Kulübü’nde 1 sezon boyunca şeflik yapmış; ardından, Mengen Meslek Yüksekokulu Aşçılık bölümünde 2 yıl daha eğitim alarak iş hayatına devam etmiştir.

Okulu bitirdikten sonra İstanbul’a gelen ve çeşitli yerlerde çalışarak kendini geliştirmeye devam eden Aksungur, Lezzet Akademisi adlı programdan teklif alarak orada yarışmış; orada finale kalarak yarışmayı ikinci olarak bitirmiştir.

Ardından tekrar Bolu’ya dönen ve çeşitli yerlerde çalışan Eray Aksungur, hayallerinden biri olan MasterChef’e başvurarak yeni sezonda ana kadroda yer almaya hak kazanmıştır.

Editör: <a href='mailto: eda.cabul@turkmedya.com.tr'>eda.cabul@turkmedya.com.tr</a>

PKK bitiyor mu?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Adana'da uyuşturucu tacirlerine şafak baskını

Rize beyaza büründü