• $7,5746
  • €8,9744
  • 475.415
  • 1111.55
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
06 Ağustos 2020 Perşembe 09:02 | Son Güncelleme:

MasterChef 2020 ödülü nedir? Yarışma birincisi ne kazanacak?

MasterChef 2020 ödülü nedir" Yarışma birincisi ne kazanacak"

MasterChef Türkiye tüm hızıyla devam ediyor. Bu yıl yarışmacılar kıyasıya mücadele ederken jüri üyeleri de yapılan yemekleri puanlıyor. MasterChef final turu için elemeler devam ediyor. TV 8 ekranlarının ilgiyle takip edilen yarışma programında şampiyon olan yarışmacı aynı zamanda büyük ödülün de sahibi olacak.

MasterChef Türkiye yeni sezonu ile reyting listelerinde ilk sırada yer alıyor. İzleyiciler tarafından sıkı bir şekilde takip edilen programda yarışmacılar yaptıkları yemekleri jüri üyelerine beğendirebilmek için kıyasıya rekabet ediyorlar. Yarışmanın finalinde bir kişi şampiyon seçilecek ve büyük ödülün sahibi olacak.

MASTERCHEF 2020 ÖDÜLÜ NE OLACAK?

MasterChef Türkiye 2020 için birinci olan kişiye verilecek ödül henüz belirlenmedi.

Yarışmada 2018 yılında para ödülü verilmiş geçen yıl da son model bir otomobil ödül olarak belirlenmişti. Şampiyon olan yarışmacıya bir de kupa veriliyor.

2020 yılı için belirlenen ödül belli olduğunda haberimizin içerisine eklenecektir.

MASTERCHEF 2020 JÜRİ ÜYELERİ

MEHMET YALÇINKAYA KİMDİR?

Mehmet Yalçınkaya 1974 yılında Bolu’nun Yenigüney köyünde dünyaya geldi. 1988 yılında aşçılığa amcasının yanında başlamıştır. 2004 yılında İstanbul Yemek Akademisi’nde eğitim alan Mehmet Yalçınkaya, bir çok yabancı ülkede Gastronomi ve Mutfak koordinatörü olarak çalıştı. Mehmet Yalçınkaya, geçtiğimiz iki sezonda da MasterChef’te jüri üyeliği yapmıştır.

DANİLO ZANNA KİMDİR?

Danilo Zanna 1982 yılında İtalya’nın Toskana bölgesinde dünyaya geldi. Danilo Zanna’nın kendisi gibi ailesi de aşçıdır. İtalyan mutfağı hakkında tecrübesi olan Danilo Zanna, Türkiye’de yaşamaktadır. Kendine ait bir restoran işleten Danilo Zanna, daha önce yemek programları da yapmıştır. Tecrübesi ve birikimi ile MasterChef’in geçtiğimiz sezonunda da yer alan Danila Zanna’nın birçok hayranı bulunuyor.

SOMER SİVRİOĞLU KİMDİR?

Somer Sivrioglu, 25 Mayıs 1971'de İstanbul'da doğdu. Somer Sivrioğlu’nun annesi de kendisi gibi şef ve restoran işletmecisiydi. Somer Sivrioğlu, küçük yaşlarda Türk mutfağı ile ilgilenmeye başladı. Otelcilik sektöründe üst düzey yöneticilik yapmıştır. Özel lokantalar, restoranlar işleten Somer Sivrioğlu, kitap çıkarmıştır ve deneyimleriyle bir çok kişiye ilham olmuştur. Geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu sezonda da MasterChef jürisi olarak izleyici karşısına çıkacak Somer Şef'in de diğer şefler gibi birçok hayranı bulunuyor.

<p>Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, OECD tahminlerine göre pandemiden 'en az etkilenecek' ola

Bakan Albayrak: OECD tahminlerine göre Pandemiden 'en az etkilenecek' 3. ülke Türkiye

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

18 Eylül altın fiyatları ne kadar? Güncel çeyrek ve gram altın ne kadar?

Van'da ızgara planlı kent kalıntısı gün yüzüne çıkarılacak