• $8,5578
  • €10,118
  • 494.438
  • 1349.11
29 Eylül 2015 Salı 15:37 | Son Güncelleme:

Maral Rotayı zirveye çevirdi

Maral Rotayı zirveye çevirdi

Daha önce Muhteşem Yüzyıl dizisiyle çeşitli tiyotro eserlerinde ve reklam filmlerinde dikkatleri üzerine çeken genç oyuncu Maral Büyüksaraç, Amerikalı Sara Sierra cinayetinin anlatan filmden sonra, şimdide İngiliz yönetmen Chres Surnames’in yönettiği Özge can Cinayetini konu alan “Faint Sound” film de Özge Can’ oynadı. Özge Can’a benzerliği ile dikkat çeken oyuncunun filmi Antalya Altın Portakal ödülüne aday gösterildi.

Genç oyuncu  katıldığı bir programda 1996 yılında İstanbul Erenköy'de dünyaya geldiğini, adinin manidarlığını o dönemin Başbakanı Bülent Ecevit sayesinde olduğunu adını dedesi Mazhar Büyüksaraç'ın arkadaşı Bülent Ecevit'in koyduğunu söyledi.

Eski Roma büyükelçisi Olgun Büyüksaraç'ın oğlu Mazhar Büyüksaraç'ın torunu olan 18 yaşındaki Maral Büyüksaraç Koç Üniversitesinde Sanat Tarihi bölümünü okuyor.Büyüksaraç New York Academy'de ki oyunculuk derslerinin ardından Ec Language School dil okuluna devam ediyor.Annesi Türkan Osmanoğlu'ndan piyano dersleri alan genç yetenek ailemin politikacı olması nedeniyle hep siyasetle büyüdüm diyor. Büyüksaraç oyunculuğa geçişini ise şöyle anlatıyor .

"Tiyatroda kesfedildim, Beni Farkeden Meral Okay Oldu"

"Ailem sanata meraklıydı, büyükbabam dizilere sponsor olurdu. Benim böyle bir hedefim yoktu. Tiyatro yapıyor, okulunu okuyor, arada bir new york'ta kitapçıda çalışan sıradan bir kızdım. Bir oyun esnasında Meral Okay provalarda beni izledi.Allah rahmet eylesin,manevi annem gibi oldu sonra.Bende çok emeği var,beni ilk farkeden sinemaya adım atmamı sağladı. Ağlardım seti."

"Seksi değilim, marjinalim ve duygusalım"

Son olarak yer aldığı ingiliz yapımı "Faint Sound" filminde başrol oynayan 18 yaşındaki Maral Büyüksaraç her ne kadar isinde basarili olsada yaşadığı aşklarda medyanın bir o kadar ilgisini çekiyor. Büyüksaraç ask haberiyle ilgili "O haberler hoşuma gitmedi ama zaman geçtikçe durgunlaşıyorum ve magazincilere görevlerini yaptıkları için kızmıyorum. Haberlerde abartildigi gibi seksi değilim, biraz marjinal bir yaşam stilim var. Hatta biraz da duygusalım. Bazı konularda fazla hassas bile olabilirim" diyor.

"Türkan Şoray Gibi Kim Olabilir"

Türkiye'nin en güzel kızlarından biri olan 18 yaşındaki Maral Büyüksaraç Türkan Şoray'a olan benzerliği için ise"Onun kadar mütevazi bir oyuncu daha görmedim ben.Kim ona benzeyebilir,gözleri,filmleri o çok güzel bir kadın.Utanıyorum lütfen o çok özel bir isim.Kim Türkan Şoray'a benzeyebilir" dedi.

<p>Çin'de Xiao Qiumei adlı TikTok fenomeni, video çekerken yaklaşık 50 metreden aşağı düşerek hayatı

Takipçi için hayatından oldu

Arslantepe Höyüğü UNESCO Dünya Miras Listesi'nde

Bayramda nüfusunun 20 katı ziyaretçiyi ağırladı

TBMM Başkanı Şentop, Pakistan Milli Meclisi Başkanı ile Azerbaycan'a gitti