• $8,3672
  • €10,234
  • 502.297
  • 1459.57
04 Haziran 2020 Perşembe 10:27 | Son Güncelleme:

Lezzet Düşkünleri sunucusu Gabriele Sponza kaç yaşında, nereli?

Lezzet Düşkünleri sunucusu Gabriele Sponza kaç yaşında, nereli"

Lezzet Düşkünleri, Tv8 ekranlarında Ünlü şef Gabriele Sponza'nın sunumuyla ekranlara geliyor. İzleyicilerin heyecanla beklediği Lezzet Düşkünleri sunucusu da merak konusu oldu. Lezzet Düşkünleri sunucusu hakkında araştırmalar yapılmaya başlandı.

Gabriele Sponza 1982 İzmir doğumludur. Gabriele Sponza Amerika Birleşik Devletleri’nde Johnson&Wales Üniversitesi Mutfak Sanatları bölümünde eğitim aldı. Profesyonel aşçılık hayatına Fransa’nın Tremolat ve Marsilya bölgelerindeki 3 Michelin yıldızlı restoranlarda çalışarak başladı.

İstanbul’da Sait Halim Paşa Yalısı’nda bulunan Clement’s Restoran’ın şefliğini yaptı. The Bosphorus bünyesinde olan Gaja Restaurant’ta 2 Michelin yıldızlı Şef Dominic Jack ile birlikte çalıştı. Şimdilerde ise yaptığı menüler Fransız Mutfağı üzerine kurulu olan İtalyan Akdeniz Mutfağından yemekleri olan Wanda adlı mekanda ziyaretçilere sunuluyor.

İstanbul Mutfak Sanatları Akademisi’nde Mutfak ve Restaurant İşletmeciliği Eğitmenliği alan Şef Gabriele Sponza İzmir Ekonomi Üniversitesi Mutfak Sanatları ve Yönetimi bölümü ve Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda Eğitmen Şef olarak görev yaptı.

2011 yılından beri WACS Sertifikası ile yurt içi ve yurt dışında yapılan gastronomi yarışmalarında ülkemizi temsil eden jüri üyesi olmaktadır.

<p>Milli  Takımımız 2020 Avrupa Şampiyonası'nın ikinci maçında Galler ile Bakü'de karşı  karşıya gel

Türkiye - Galler Maç Yorumu

İstanbul'da ''Yeditepe Huzur Uygulaması'' gerçekleştirildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, GDAÜ toplantısında konuşma yaptı

Anzer Yaylası'nda arıcıların bal mesaisi başladı