• $8,162
  • €9,7439
  • 457.557
  • 1393.24
03 Nisan 2021 Cumartesi 12:00 | Son Güncelleme:

Kuruluş Osman'ın Umur Bey'i Şahin Ergüney adeta büyülendi: "Hiç unutamayacağım"

Kuruluş Osman'ın Umur Bey'i Şahin Ergüney adeta büyülendi: "Hiç unutamayacağım"

Kuruluş Osman'ın Umur Bey'i Şahin Ergüney, dizide kendisini adeta büyüleyen ve heyecanlandıran sahneyi anlattı. Bozdağ Film'in Youtube kanalında açıklamalarda bulunan Ergüney, "Hiç unutamayacağım" dediği tarihi sahneyi, "Kemerli kapıdan içeriye girdiğim an 700 yıl önceye gittiğimi hissettim." sözleriyle anlattı.

ATV ekranlarının reyting rekortmeni dizisi Kuruluş Osman'da, Umur Bey'i canlandıran Şahin Ergüney dizinin yapımcısı Bozdağ Film'in Youtube kanalında konuştu. Ergüney, dizide kendisini son derece heyecanlandıran sahneyi de sevenleriyle paylaştı.

"700 YILLIK BİR TARİHİN İÇİNE DOĞRU GİDİYORUM DİYE DÜŞÜNDÜM"

Diziye dair samimi değerlendirmelerde bulunan Ergüney, kendisini çok heyecanlandıran ve unutamayacağı sahne ile ilgili düşüncelerini şu sözlerle ifade etti:

"Sette beni etkileyen bir günüm var. Atla Osman Bey'in toyuna gideceğiz. Kostümleri giydik, arkada alplerimiz atla gidiyoruz. Kemerli kapıdan içeriye girdiğim an 700 yıl önceye gittiğimi hissettim. Oradaki alplerin bakışları, duruşları, yanan meşaleler, sis, duman, eski yapılar, nal sesleri... Oradan inip yürümeye başladığımda içimde bir heyecanla 700 yıllık bir tarihin içine doğru gidiyorum diye düşündüm. Bunu sonrasında da hiç unutmayacağımı düşünüyorum."

"SETTE SON DERECE PROFESYONEL BİR ANLAYIŞ VAR"

'Kuruluş Osman' setindeki profesyonelliği ve aile ortamını ise "Bu setin güzel bir yanı var; birçok sette çalıştık, işi biten gidiyor ama buraya sabah geliyoruz, birlikte kahvaltı yapıyoruz, akşam çayımızı, kahvemizi beraber içiyoruz, burada bir aile oluyoruz. Kamera arkasında müthiş güçlü bir yapı var. Reji grubundan işlerini çok iyi bilen insanlarla çalışıyoruz. Prodüksiyona, kostüme, yapıma kadar son derece profesyonel bir anlayış var. O yüzden sette 'Şu kişiyle anlaşıyorum' dersem yanlış olur çünkü hepsi ile çok iyi anlaştığımı düşünüyorum." sözleriyle dile getirdi.

"OLDUĞU YERDE KORUNMALI"

Ergüney, "Setten hatıra olarak neyi götürmek isterdiniz?" sorusuna, "Ben buraya girdiğim zaman bir tarihle iç içe olduğumu hissediyorum ve tarihin olduğu yere dokunulmamalı. Tarih olduğu gibi yerinde muhafaza edilmeli düşüncesindeyim. Yine de 'Neyi alıp götürmek istersin?' dersen benim için atlar müthiş varlıklar. At üstünde olduğum zaman atımla kurduğum diyalog, onun sıcaklığını hissetmem bana büyük coşku veriyor. İmkanım olsa atımla birlikte olmak isterim." şeklinde yanıt verdi.

<p>Koronavirüs salgınının uzun süredir kontrolden çıkmış olduğu ABD'de son durum ne? Aşılama süreci

ABD'de koronavirüs salgınında son durum

Beşiktaş, Erzurum'a ayak bastı

Zonguldak'ta dereden akan çamurlu su denizin rengini değiştirdi

Nisan ayında yağan kar Domaniç Dağları'nı beyaza bürüdü