• $8,4643
  • €10,286
  • 501.181
  • 1441.33
04 Mayıs 2021 Salı 13:59 | Son Güncelleme:

Kuruluş Osman'ın Helen'i Ayşen Gürler'den dikkat çeken açıklama: O sahnede heyecandan acımı hissetmedim

Kuruluş Osman'ın Helen'i Ayşen Gürler'den dikkat çeken açıklama: O sahnede heyecandan acımı hissetmedim

ATV ekranlarında yayınlanan ve iki sezondur ekranlarda yerini alan Kuruluş Osman dizisinde Helen karakterine hayat veren Ayşen Gürler dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Kuruluş Osman ve Helen karakteriyle ilgili açıklamalarda bulunan Gürler, 'İlk sahnemi çektiğim gün yine çok heyecanlandım. Atla girdiğimiz bir sahne vardı. Önümdeki arkadaşımın geçtiği yerde dallar, ağaçlar vardı. Oradaki ağaç fırladı, arkadan gelen bana çarptı. Ama o kadar büyük bir heyecan vardı ki üstümde, o dal suratımı mahvetse bile anlayamadım. Ne bir sızı ne bir acı hissettim.' dedi.

Kuruluş Osman dizisinde hayat verdiği Helen karakteri ile büyük beğeni toplayan Ayşen Gürler, Bozdağ Film YouTube kanalına özel açıklamalarda bulundu.

"GERÇEK KAHRAMANLARIN HİKAYESİ OLDUĞU İÇİN ÇOK SEVİLDİ"

'Kuruluş Osman'da Helen karakterine hayat veren Ayşen Gürler dizi ile ilgili düşüncelerini "Mükemmel bir dizi. Orta Asya'dan Balkanlara, oradan tüm dünyaya yayılan muhteşem bir hikayenin başlangıcında ve böyle bir hikayeyi anlatan bir dizide olmak inanılmaz güzel bir şey. Hem Türkiye'nin hem dünyanın gözleri bu dizinin üzerinde. Bu sebeple böyle bir projenin içinde olmak bize çok daha fazla ayrıcalık getiriyor. Dünya çok sevdi bu işi. Çünkü galiba sanal kahramanlardan çok sıkılmışlardı. Gerçek kahramanların gerçek hikayesi onları büyüledi" şeklinde ifade etti.

"BOZDAĞ FİLM PLATOSU'NA GELDİĞİM İLK GÜN RÜYA GİBİYDİ"

Bozdağ Film Platosu'nda geçen ilk günü ile ilgili hislerini ise "Duygularımı nasıl anlatabilirim bilmiyorum ama o kadar güzeldi ki! Plato muhteşem, ben zaten Diriliş Ertuğrul takipçisiydim ama bu kadar büyük bir plato ile karşılaşacağımı bilmiyordum. Hani bir rüya görürsünüz, rüyanızda hayatınızda hiç görmediğiniz insanlarla karşılaşırsınız, ben de öyleydim. Tek farkı rüya değildi. Her şey o kadar yaşıyordu ki beni 1200-1300'lü yıllara götürdü. 'İnşallah bu işte olurum' dedim. Sonrasında buradaydım" sözleriyle anlattı.

"O SAHNEDE HEYECANDAN ACIMI HİSSETMEDİM"

Gürler, ilk sahnesinde yaşadığı heyecanı ilginç bir anısıyla dile getirdi: "İlk sahnemi çektiğim gün yine çok heyecanlandım. Atla girdiğimiz bir sahne vardı. Aslında üç ay eğitim aldık, kendimize göre çok iyi biniciyiz. Ama tabii iş gerçeğe binince set ortamı, o heyecan içimi pır pır ettiriyordu. Adımı, karakterimi sorsalar söyleyemezdim. Önümdeki arkadaşımın geçtiği yerde dallar, ağaçlar vardı. Oradaki ağaç fırladı, arkadan gelen bana çarptı. Ama o kadar büyük bir heyecan vardı ki üstümde, o dal suratımı mahvetse bile anlayamadım. Ne bir sızı ne bir acı hissettim. Çok güzel bir andı."

"YENİ GELEN KIYAFETLERİMLE BAYRAM ÇOCUĞU GİBİ OLUYORUM"

Karakteri Helen ile ilgili düşüncelerini esprili bir dille anlatan Gürler "Helen karakteri evlat olsa sevilmez. Galiba onu en çok seven benim. Ama seyircimiz de sağ olsun Helen'i sevdiler. Helen kendi inançları doğrultusunda hareket eden bir kadın. Çok gizemli bir karakter. Ben onun gizemini çok seviyorum. Kıyafetlerimle aşk yaşadığımı söyleyebilirim. Özellikle yeni kıyafetlerim geldiğinde bayram çocuğu gibi oluyorum. Bütün arkadaşlarıma gidip kostümümü gösteriyorum. Şöyle bir şey söyleyeyim, iki yıldır saç kestirmiyorum. Helen'in saçlarını o kadar sevdim ki iki yıldır saçıma makas değmiyor" sözleriyle kostümlerine olan beğenisine de ayrıca vurgu yaptı.

"ERKAN AVCI İLE ÇOK GÜZEL ANILAR BİRİKTİRİYORUZ"

Erkan Avcı ile paylaştığı bir sahneye dair anısını "Erkan Avcı ile çok güzel anılar biriktiriyoruz. Geçen günlerde bir sahnede yükselmişim... Aslında çok yükselmeyeceğim bir sahneydi, nasıl içselleştirdiysem o sahneyi bir anda sahnenin adrenaliyle bir çıkış yapmışım. Erkan dönüp 'Ne yapıyorsun sen ya?' dedi. Ama sonra baktık çok güzel bir sahne olmuş. Daha doğal oynayacağım bir sahneydi, kafamda öyle kurmuştum. Adrenalinle beraber bayağı yüksek çıkmış. Seyrettiğimde çok güzel olmuştu" sözleriyle anlattı.

"SETTE HERKES ÇOK UYUMLU"

Gürler, oyuncu arkadaşlarıyla ilişkisiyle ilgili "Sette en iyi arkadaşım sahnelerimiz birlikte olduğu için Erkan Avcı. Setteki bütün arkadaşlarımı çok seviyorum. Emre Basalak'ın adını zaten herkes veriyordur. Setimizin en komik adamıdır. Sevgili Ragıp Savaş da çok espritüel bir adamdı. Çok keyifli zamanlar geçiriyoruz. Sette herkes birbiriyle o kadar uyumlu ki. Sanki hepimiz 10-15 yıldır arkadaşmışız gibi bir hava var. Bu işte Bozdağ Film'in aile yaklaşımından geliyor. O hepimize yansıdı. Hayatımın hiçbir döneminde unutmayacağım çok güzel dostluklar, anılar biriktirdim" dedi.

<p>Bedir Acar: </p><p>'Kur'an'da iki yerde geçen ve Hz. Ya'kūb'un ikinci adı veya lakabı olan İ

Vicdan öldüğünde geriye ne kalır?

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı

İşgalci İsrail, içlerinde hamile bir kadınında bulunduğu ailenin tüm fertlerini öldürdü

Mehmetçiğin dikkati Doğu Akdeniz'de faciayı önledi