• $7,2993
  • €8,7987
  • 404.301
  • 1527.45
23 Ocak 2021 Cumartesi 11:35 | Son Güncelleme:

Kuruluş Osman'ın Flatyos'u Seçkin Özdemir unutamadığı sahneyi anlattı: 'Ertuğul Bey'in karşısında otururken...'

Kuruluş Osman'ın Flatyos'u Seçkin Özdemir unutamadığı sahneyi anlattı: 'Ertuğul Bey'in karşısında otururken...'

ATV ekranlarının vazgeçilmez yapımları arasında adını yazdıran ve 2. sezonu ile izleyenleri ekran başına kilitleye devam eden Kuruluş Osman'ın Flatyos'u Seçkin Özdemir, Bozdağ Film Youtube kanalına açıklamalarda bulundu. Başrollerinde Burak Özçivit'in rol aldığı Kuruluş Osman hakkında duygularından bahseden yakışıklı oyuncu Seçkin Özdemir, senaryodan bahsederken ‘O sahneyi unutamıyorum' diyerek itirafta bulundu.

Birçok başarılı projede rol almış olan ünlü oyuncu Seçkin Özdemir, Bozdağ Film Youtube kanalına açıklamalarda bulundu. 2. Sezonu ile reyting rekorları kırmaya devam eden Kuruluş Osman dizisinde Flatyos karakterine hayat veren Seçkin Özdemir, dizi hakkında samimi itiraflarda bulundu.

Kuruluş Osman dizisinde rol almaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Seçkin Özdemir, ‘O dönem hem dünya tarihi için hem Türk tarihi için çok önemli bir dönem. Çünkü 1200’lerin sonlarında Osmanlı Devleti’nin kuruluşuyla birlikte uzun bir süre dünyaya hükmeden bir imparatorluktan bahsediyoruz. Osmanlı İmparatorluğu’nun kurulmadan önceki sürecini anlatan ve kurulduktan sonra devam edecek olan bir hikaye. Bu hikaye içerisinde bir karakter olarak yer almak benim adıma çok özel bir duygu.

‘HER ZAMAN BU FIRSATI YAKALAYAMAZSIN’

Bir Bizans komutanı olan Flatyos’u canlandırıyorum. Bu bir oyuncunun kariyerinde her zaman denk geleceği bir karakter değil. Bir Bizans komutanını oynamanın her zaman fırsatını yakalayamazsınız. O sebeple benim için çok özel bir yerde duran bir karakter ve bir iş oldu. Bunun haricinde çok profesyonel bir ekiple çalışıyoruz. Ben bu sene dahil oldum. Dışarıdan dahil olduğumda ekibin tecrübesi benim de motivasyonumu hem artırdı hem de işe adaptasyonumu hızlandırdı.

RÖPORTAJI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

‘FİKİR YÜRÜTEBİLECEĞİNİZ BİR KARAKTER DEĞİL’

Flatyos, önden fikir yürütebileceğiniz, kafanızda kurgulayabileceğiniz bir karakter değil. O yüzden önce onu bulmak, çözmek gerekti. Önce dünyaya hakim olmak istedim. Böyle bir savaşçı var. Acaba Roma’da, Bizans’ta nasıl bir dünya içerisindeler, nasıl bir sistem içerisindeler önce onu çözmeye çalıştım. Bizans’la ilgili dökümanlar okudum, kaynak araştırdım, belgeseller izledim. Yapımcımız ve proje tasarımcımız Mehmet Bozdağ Bey’in de önerdiği bazı kaynaklar vardı; onları da okudum, araştırdım. Şu an Roma İmparatorluğu dünyasına hakim konumdayım. Senaryo elime geldiğinde Bizans tarafında dönen diplomatik ve bürokratik tüm mevzulara hakimdim. Bunu oturttuktan sonra artık geriye atmosferi hissedip, adamı içine yerleştirmesi kaldı.’

KARAKTERE HAZIRLIK SÜRECİNİ ANLATTI

Flatyos karakterine hazırlık sürecinden bahseden Seçkin Özdemir, şu ifadeleri kullandı: ‘Hocalarla oturup ‘Flatyos’u nasıl hareket ettirebiliriz’i konuştuk. Eğitimler devam ederken ben de kendi yorumumu kattım. Bunların hepsinin birleşiminden bir Flatyos çıktı ortaya. Oynamaktan çok keyif aldığım bir adam. Şekillendirip çeşitlendirebileceğin bir karakter. Cesur ve aşırı milliyetçi. Bir kişisel motivasyonu var, bir de Roma’ya ait bir motivasyonu var. Babası, Ertuğrul Bey tarafından öldürülünce kişisel motivasyonu intikam oluyor.

‘Kuruluş Osman'ın Bala Hatun'u Özge Törer'den büyük başarı!

‘FLATYOS’UN ODAĞINA SAVAŞÇILIĞI KOYDUM’

Roma tarafından da milliyetçi bir motivasyonu var. Ben oynarken Flatyos’un odağına her zaman savaşçılığını koydum. Komutan olmasına rağmen her zaman tam bir savaşçı gibi hareket ediyor. İzlerken tahmin edemeyeceğiniz bir karakter çünkü her an her şeyi yapabilecek bir potansiyele sahip. Galip de oluyor mağlup da’

‘HAYAL SAHNESİNİ UNUTAMIYORUM’

En çok etkilendiği sahneyle ilgili soruya ise: "Unutamamadığım çok sahne var çünkü çok enteresan anlar canlandırıyoruz. Şimdiden Flatyos karakterini ayrı bir yere koydum. Çekilen sahneler içinde ikinci bölümünde, Ertuğrul Bey’in karşısında otururken hayalimde onu bıçakladığım bir sahne vardı. Hem işin çok başıydı ve sahne çok ağır bir sahneydi. Bu sebeplerden dolayı unutamadığım, ayrı bir sahne olarak yerini aldı" şeklinde yanıt verdi.

‘NİKOLA İLE HEDEFLERİ ORTAK’

Yol arkadaşı Nikola ile ilişkilerinin seyirci tarafından sevilmesinden memnuniyetini dile getiren Seçkin Özdemir: "Nikola ve Flatyos değişik bir ikili oldu, ben de seviyorum. Erkan Avcı ile bu proje öncesinde tanıştım ve gayet iyi anlaştık. O elektrik oynadığımız karakterlere de yansıdı. Nikola-Flatyos’u güzel taşıdığımızı düşünüyorum. Hedefleri ortak olduğu için temel noktalarda çok iyi anlaşıyorlar. Anlaşamadıkları noktalar olsa da onları ayrışacak noktaya getirmiyor. Nikola da savaşmak istiyor, Nikola da Osman ve Kayıları bitirmek istiyor. Flatyos’la ortak bir kenetlenme söz konusu oldu. Seyircimize de teşekkür ediyorum, bizi ikili olarak sevdilerse ne mutlu bize!" ifadeleriyle iki arkadaşın ortak gayelerinden bahsetti.

‘UMARIM BÖYLE GÜZEL DEVAM EDER’

Projede yer almaktan çok mutlu olduğunu söyleyen Özdemir, ‘Tarihte çok kritik bir dönemi anlatıyoruz. Tabii ki bunu anlatırken hikayeleştiriyoruz. Bir dizi yapıyoruz tabii bir dramaturjisi, bir akışı olması. Osmanlı’nın kuruluşuna götürürken hikayelerle birlikte akıtmamız lazım. Ben oyuncu olarak içinde bulunmaktan mutluyum. Umarım böyle güzel devam eder. Seyirciden bize gelen motivasyonu işimiz için harcamaya devam edeceğiz.’

<p>Düşüncelerimizi durdurmanın bir yolu var mı? Uzman Psikolog Derya Yalçınkaya, aşırı düşünmenin sa

Aşırı düşünmekten nasıl kurtuluruz?

Niğde'de kaçak kazı yapan 4 kişi suçüstü yakalandı

Akkuyu Santrali'nde ikinci ünitenin konsol kirişinin kurulumu tamamlandı

Adıyaman'da ''Gastropod'' nesline ait hayvan fosili bulundu