• $7,4091
  • €8,9626
  • 414.331
  • 1471.39
21 Şubat 2021 Pazar 17:46 | Son Güncelleme:

Kuruluş Osman'ın Cerkutay'ı Çağrı Şensoy'dan samimi açıklama: Tarihi dizide oynamak özgürlük alanı

Kuruluş Osman'ın Cerkutay'ı Çağrı Şensoy'dan samimi açıklama: Tarihi dizide oynamak özgürlük alanı

ATV ekranlarında yayınlanan ve kadrosunu giderek genişleten Kuruluş Osman dizisi merakla takip edilemeye devam ediyor. Yakışıklı oyuncu Burak Özçivit'in başrolünde yer aldığı Kuruluş Osman'ın Cerkutay'ı Çağrı Şensoy dizi ve hayat verdiği karakteri hakkında samimi açıklamalarda bulundu.

İkinci sezonuyla da izleyenleri ekran başına kilitlemeyi başaran, başrolünde Burak Özçivit'in rol aldığı Kuruluş Osman oyuncularıyla da beğeni toplayan. Kuruluş Osman dizisinde Cerkutay karakteri ile izleyici karşısına çıkan Çağrı Şensoy da dikkat çeken isimlerden oldu. Çağrı Şensoy, verdiği röportajda diziye ve canlandırdığı Cerkutay karakterine dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

"CERKUTAY ANIN RÜZGARINA KAPILIP GİDEN BİRİ"

İzleyicinin Cerkutay'ı neden bu kadar çok sevdiğine dair Cerkutay'ın insanca yanları olduğundan söz eden Çağrı Şensoy "Acıkıyor, korkuyor ve göstermekten, istemekten sakınmıyor. Hepimiz gibi. Cerkutay iyi bir insan. Çok hesaplı biri değil, anın rüzgarına kapılıp giden biri ve merak duygusu çok yüksek. Tüm bunlar bence insanların Cerkutay'ın gözünden hayatı okuyabilmeleri için iyi bir vesile oluyor. Genel majör algının dışında başka ilgileri var, o da insanların ilgisini çekiyor. Majör duyguların peşinden gidecek bir karakter olacak mı bilmiyorum ama şu anda başka konsantrasyonları var" şeklinde konuştu.

"YÜKSEK DUYGULARLA İŞ YAPIYORUZ"

Tarihi dizide oynamanın heyecanlıyla ilgili açıklamalarda bulunan Şensoy "Tarihi bir dizide oynamak bence daha büyük özgürlük alanı. Tarihi dizi ama biz aynı zamanda bir drama işi yapıyoruz. Tarihin izini süren, o yaşamın donelerini kullanan, böyle büyük bir ihtişam yaratan, o zamanı bize olabildiğince en sahici haliyle göstermeye çalışan bir yapı ama bu bir drama. Düşünsenize rol arkadaşlarınız atlar, kılıçlar, biz et yiyoruz, kaleye gidiyoruz... Bu çok heyecan verici. Bugün daha küçük meraklar varken orada daha büyük dertlerimiz var. Dolayısıyla daha yüksek duygularla iş yapıyoruz" dedi.

"SETTE ÇOK EĞLENİYORUM"

Çekimler sırasında iş yaptığını dahi hissetmeyecek kadar keyif aldığını ise "Tabii ki zorlukları vardır ama çok eğlenceli. Bizim işimiz nasıl iyi geçer; bir dakika bile çalışmamış sayılırsan, eğlenirsen. Biz sette çok eğleniyoruz. Bir kondisyon, bir acı, bir zorluk var işin içinde ama tadı da oradan geliyor" şeklinde açıkladı.

<p>İletişim Başkanlığı'nın düzenlediği 'Nakkaş Osman Surname-i Hümayun Dijital Minyatür Sergisi' ilg

Osmanlı'nın Başnakkaşı Nakkaş Osman ve minyatür sanatı

Avni Yıldırım ve Saul Alvarez müsabaka öncesi tartıldı

Konya'da mısır hasadının yapıldığı tarlada 40 metre derinliğinde obruk oluştu!

Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli açıldı! Seyahat süresinin 15 dakikadan 3 dakikaya inecek