• $7,3836
  • €8,9514
  • 438.029
  • 1467
28 Aralık 2020 Pazartesi 19:39 | Son Güncelleme:

Kuruluş Osman'da yeni dönem: Osman Bey, Kayılar'ın yeni beyi oluyor!

Kuruluş Osman'da yeni dönem: Osman Bey, Kayılar'ın yeni beyi oluyor!

Atv ekranlarının vazgeçilmez dizisi Kuruluş Osman'da yeni dönem başlıyor. Başrollerini Burak Özçivit'in “Osman Bey” karakteri ile üstlendiği dizide geçtiğimiz hafta Ertuğrul Gazi hayatını kaybetmişti. Ertuğrul Gazi'nin ölümü üzerine yasa boğulan Kayılar'da yeni beyin kim olacağı merak edilirken Osman Bey Kayı Obası'nın yeni beyi oldu.

İkinci sezonunda da seyirciden büyük ilgi gören ve reytinglerin zirvesinde yer alan ‘Kuruluş Osman’ın 30 Aralık Çarşamba saat 20:00’de ATV’de ekrana gelecek 40’ıncı bölümünde, Ertuğrul Bey’in ölümünün ardından Osman Bey, Kayı Obası’nda beylik postuna oturuyor. Osman Bey’in Kayı beyi olmasıyla ‘Kuruluş Osman’da yeni bir dönem başlayacağı bu bölümde; kadroya katılan üç yeni oyuncu da ilk kez seyirci karşısına çıkacak.

Kayı Obası’nı yeni beyini seçmek üzere kurulacak toya hazırlanırken, Dündar Bey bazı beyleri altınla kandırıp tarafına çeker. Osman Bey amcasının oyununu bozmayı başarıp bey seçilirken, bu gelişme uç bölgesinde büyük coşkuyla karşılanır.

Osman Bey’in bey olması üzerine köşeye sıkıştığını düşünen Nikola, sürpriz bir destekle yeniden güç kazanır. Dündar Bey toyda yaşadığı hayal kırıklığının ardından yeni çareler ararken; Savcı Bey kendisini desteklediğini sandığı amcasının oyunu karşısında öfkelidir. Müslüman olmaya karar veren Targun Hatun ise Osman Bey’i elde edebilmek için yeni bir plan kurar.

Yapım, proje tasarım ve senaryosu Mehmet Bozdağ’a ait; genel yönetmenliğini Metin Günay’ın ve başrolünü Osman Bey karakteriyle Burak Özçivit’in üstlendiği ‘Kuruluş Osman’, ATV ekranlarında çarşamba akşamlarına damgasını vurmaya devam edecek.

<p>24 TV Ankara Temsilcisi Melik Yiğitel, Ankara'nın gündemini ve siyasette yaşanan son gelişmeleri

Restoran ve kafelerde son durum ne?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Define için 45 metre tünel kazmışlar! Suç üstü yakalandılar

Aizanoi Antik Kenti'nde ''Roma'nın sikke koleksiyonu'' bulundu