• $7,1681
  • €8,7442
  • 415.614
  • 1483.02
19 Ocak 2021 Salı 14:54 | Son Güncelleme:

Kuruluş Osman'da heyecan giderek yükseliyor! Osman Bey Haçlı ittifakına kafa tutuyor

Kuruluş Osman'da heyecan giderek yükseliyor! Osman Bey Haçlı ittifakına kafa tutuyor

ATV'nin reyting rekorları kıran başrolünde Burak Özçivit'in rol aldığı Kuruluş Osman dizisi 42. bölüm fragmanı ekrana getirildi. Heyecanın giderek arttığı Kuruluş Osman'da Osman Bey'in kendisine karşı kurulan Haçlı ittifakının karşısına dikildiği anlar fragmana damga vurdu.

Başrollerinde Burak Özçivit, Yeşim Ceren Bozoğlu ve Ragıp Savaş gibi isimlerin rol aldığı ATV’nin en sevilen yapımlarından olan Kuruluş Osman yeni bölümleri ile izleyenleri ekran başına kilitlemeye devam ediyor.

NEFES KESEN AKSİYON SAHNESİ

Türk dizi tarihinin en iddialı aksiyon sahnelerinin yer aldığı 42’nci bölüme, Osman Bey ve alplerinin Bizans ordusuyla karşı karşıya geldiği nefes kesen savaş sahnesi damgasını vuracak. Osman Bey, çağrısı üzerine Söğüt’teki toya katılmak için yola düşen ve Flatyos ve adamları tarafından şehit edilen Türk beylerinin intikamını almak üzere canını ortaya koyarak savaşa girecek.

TEKFURLAR TOPLANIYOR HAÇLI İTTİFAKI KURULUYOR

Konstantinopolis’ten gönderilen yeni birlikler sayesinde güçlenen Nikola, cüretini artırarak bölgedeki tüm tekfurları bayrağı altında topladığı bir Haçlı ittifakı kuracağını ilan eder. Kayı Beyi olduktan sonra hedefine İnegöl Kalesi’ni koyan ve Türk boylarını birleştirmek üzere harekete geçen Osman Bey; Nikola’yı engellemek için zekice bir harekat planlar. Osman Bey, Ertuğrul Bey’in vasiyeti uyarınca yeni bir hatun alacağını Bala Hatun’a bildirirken; Dündar Bey ise beyliğini kabul etmiş göründüğü yeğenine karşı plan kurmaktan ve beylik üzerindeki iddiasından vazgeçmez.

PAPA’NIN AJANLARININ PLANI NE?

Osman Bey ve alplerinin Bizans ordusuyla girdiği ölüm kalım savaşı nasıl sonuçlanacak? Osman Bey, Nikola’ya destek için gönderilen Bizans ordusunu durdurabilecek mi? Nikola’nın Haçlı ittifakı planı dengeleri nasıl değiştirecek? Bala Hatun, Osman Bey’in evlilik kararını nasıl karşılayacak? Dündar Bey, beylik iddiasını sürdürmek için ne yapacak? Papa’nın ajanları Nikola’nın planına nasıl destek verecek?

Yapım, proje tasarım ve senaryosu Mehmet Bozdağ’a ait; genel yönetmenliğini Metin Günay’ın ve başrolünü Osman Bey karakteriyle Burak Özçivit’in üstlendiği ‘Kuruluş Osman’, ATV ekranlarında çarşamba akşamlarına damgasını vurmaya devam edecek.

<p>Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Çorum'da öğretmenlere aşı uygulaması programına katılarak korona

Öğretmenlere aşı yapılıyor... Milli Eğitim Bakanı Selçuk aşı yaptırdı

Bitlis'te metrelerce yükseklikteki karla zorlu mücadele böyle görüntülendi

Karlı ve sisli hava Yıldız Göleti'ne estetik kattı

Kars'ın asırlık abideleri minyatüre dönüştü