• $ 5,8029
  • € 6,4852
  • 274.764
  • 110722
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Kuruluş Osman dizisi nerede, hangi ilde çekiliyor? İşte Kuruluş Osman dizisinin çekildiği yer..

Kuruluş Osman dizisi 20 Kasım Çarşamba akşamı izleyiciyle buluşuyor. Kuruluş Osman dizisinin çekildiği yer de bu bağlamda aratılan konular arasında yer alıyor. Oyuncu kadrosunda Burak Özçivit, Nurettin Sönmez, Ragıp Savaş, Saruhan Hünel ve Aslıhan Karalar gibi isimlerin yer aldığı dizi izleyenleri ekran başına kilitlemeyi başarıyor. Peki, Kuruluş Osman nerede çekiliyor? İşte yanıtı…

Kuruluş Osman dizisi nerede çekiliyor? sorusu heyecanla beklenen dizinin yayınlanmaya başlamasından sonra aratılmaya başladı. Başrollerinde Burak Özçivit, Aslıhan Karalar, Nurettin Sönmez gibi oyuncuların yer aldığı Kuruluş Osman dizisi 20 Kasım Çarşamba günü Atv ekranlarında yayınlanmaya başladı. Dizide yer alan sahneler ve yapılar nedeniyle nerede çekildiğini merak eden vatandaşlar aramalar yapıyor. İşte Kuruluş Osman dizisinin çekildiği yer

KURULUŞ OSMAN NEREDE ÇEKİLİYOR?

Kuruluş Osman dizisi İstanbul’da çekiliyor. İstanbul’un Beykoz ilçesine bağlı Riva bölgesinde çekimleri gerçekleştirilen Kuruluş Osman dizisinin setinde 40 ana cast oyuncusu yer alıyor. Dönemin yapılarını ve yerleşim alanlarını başarılı bir şekilde hissettiren dizide atlar için ayrılan özel bir arazi bulunuyor. Ayrıca atlar doğal ortamlarına uygun olarak bakıcılar eşliğinde eğitiliyor ve yetiştiriliyor.

Dizinin çekildiği platoda, titizlikle hazırlanan kaleler, hamamlar, camiler, klişeler ve hanlar yer alıyor. Avrupa'nın en büyük platolarından kabul edilen yerde şuan 60 ayrı marangoz görev yapıyor. Ayrıca, yaklaşık 1500 kişinin görev aldığı dizi setinde bir de yapay göl yer alacak.

KURULUŞ OSMAN KONUSU NE?

O, kömür karası gözleriyle, gaza ve hürriyet ateşini tutuşturacaktı. Adı, Ertuğrul Gazi oğlu Osman'dı… Karanlığın içinde ona yol gösteren "aşk" oldu… Kan ve gözyaşıyla sulanan topraklarda, gök ekini gibi biçilen; yedi göğü, yedi yeri, dağları, denizleri aşacak bir milletin rüyasını "aşkla" gördü. Gücünü kılıcından değil, "aşktan" aldı… Zorbalığa adaletle; köleliğe hürriyetle direnen, tarihin gördüğü en büyük imparatorluğa adını "aşkla" verdi. 72 milleti kıran bozuk düzene karşı başkaldırı, mazlumların sessiz çığlığına umut, Kuruluş'un adı oldu… Kuruluş Osman… 400 çadırlık bir obadan, "ilahi aşkla" kurulan bir cihan imparatorluğuna yürüyüşün hikayesi.


<p>Kaza, sabah saatlerinde TEM Otoyolu Büyükmelen Köprüsü mevkiinde meydana geldi. Edinilen bilgiye

Kontrolden Çıkan Otomobil Bariyerlere Ok Gibi Saplandı, “Sevdiğime Bir Şey Olmasın” Diye Feryat Etti

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!

13 Nisan gününe dikkat!

Besinlerin sahte olup olmadığını nasıl anlarız?