• $ 7,2927
  • € 8,6076
  • 454.705
  • 1114.18
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
04 Temmuz 2020 Cumartesi 09:30 | Son Güncelleme:

Kemal Sunal 20. ölüm yıl dönümünde anılıyor! Kemal Sunal ölüm nedeni neydi, kaç yaşındaydı?

Kemal Sunal 20. ölüm yıl dönümünde anılıyor. 3 Temmuz 2000 tarihinde aramızdan ayrılan Kemal Sunal anısına sosyal medyada paylaşımlar yapılıyor. Paylaşım yapanlar arasına usta sanatçının oğlu ve kızı da yer alıyor. Ali ve Ezo Sunal babalarına duydukları özlemi paylaşırken, sevenleri ise usta sanatçı Kemal Sunal ile ilgili güzel duygu dolu paylaşımda bulunuyorlar. Kemal Sunal'ın hayatı ve ölüm nedeni ile ilgili bilgiler haberimizde yer alıyor.

Bugün televizyon, sinema ve tiyatro oyuncusu Kemal Sunal'ın aramızdan ayrılışının 20. yıl dönümü. Kemal Sunal, ölüm yıl dönümünde saygı ve sevgi ile anılıyor. Sosyal medyada Kemal Sunal anısına paylaşımlar yapılıyor. Vatandaşlar Kemal Sunal'ın hayatı ile ilgili bilmedikleri detayları öğrenmek istiyor. Kemal Sunal ölüm nedeni ve hayatı ile ilgili bilgiler haberimizde... 

KEMAL SUNAL ÖLÜM YIL DÖNÜMÜNDE ANILIYOR

Ali Sunal; "Babam canım babam melek babam sana olan özlemimi kelimelerle anlatamam. Umarım senin kadar iyi bi baba olabilirim. Şimdi Narin'in bana baba demesini bekliyorum işte o zaman ona dünyanın en melek dedesini anlatacağım. Seni seviyorum…"

Ezo Sunal; "Güzel babam. Tam 20 yıl oldu… inanılır gibi değil. Her gün daha çok özlüyoruz. Ama artık eminim daha çook 20 yıllar bu ülkenin kalbinde ve gülücüklerinde olacaksın. Bizim de gücümüzün kaynağı olacaksın. Sen hep bizlesin."

KEMAL SUNAL ÖLÜM NEDENİ NEDİR?

Kemal Sunal, oynayacağı son film 'Balalayka'nın 3 Temmuz 2000'de filmin çekimlerine başlamak için Trabzon'a gitmek üzere bindiği uçakta kalp krizi geçirerek, yaşama veda etti. O güne kadar hayatında daha önce hiç uçağa binmeyen Kemal Sunal'ın uçak fobisi olduğu biliniyordu.

KEMAL SUNAL'IN HAYATI

Tam adı Ali Kemal Sunal olan usta oyuncu, Mustafa Sunal ile Saime Hanım'ın ilk çocuğu olarak 11 Kasım 1944'te İstanbul Küçükpazar semtinde dünyaya geldi.

Ailesi Malatyalı olan Kemal Sunal'ın daha sonra Cemil ve Cengiz adı verilen iki kardeşi daha oldu.

Bir röportajında oğlunun içine kapanık ve son derece sessiz bir kişiliği olduğunu anlatan Saime Sunal, "O kadar içine kapanıktı ki sıkıntısını, üzüntüsünü belli etmiyordu. Keşke belirtseydi, keşke kavga etseydi de o kadar kapalı olmasaydı." ifadelerini kullanmıştı.

Kemal Sunal, ilk öğrenimini Mimar Sinan İlkokulu'nda, lise eğitimini ise 11 yılda bitirdiği Vefa Lisesi'nde tamamladı.

Henüz lisedeyken tiyatroya ilgi duymaya başlayan Sunal'ın yeteneğini felsefe öğretmeni Belkıs Balkır fark etti. "Sen oyuncu olmalısın" diyen Belkıs öğretmen, Sunal'ın babasını ikna ettikten sonra, usta oyuncuyu Kenter Tiyatrosuna götürerek, Müşfik Kenter ile tanıştırdı.

Lisede amatör olarak ilk kez "Zoraki Tabip"le sahneye çıkan usta oyuncu, aynı tarihlerde oynadığı bir oyun ile Akşam gazetesinin düzenlediği liseler arası tiyatro yarışmasında "En İyi Karakter Oyuncusu" ödülünü aldı.

Kemal Sunal, profesyonel tiyatro oyunculuğuna 1966'da başladı. Kenter Tiyatrosu'nda ilk kez "Deli İbrahim" adlı oyunda sahneye çıkan başarılı oyuncu, canlandırdığı "celladın yardımcısı" rolüyle repliği olmamasına rağmen seyirciyi güldürmeyi başararak dikkati üzerine çekti.

Türk sinemasının unutulmaz ismi usta oyuncu, 1975'te Gül Sunal ile evlendi. Usta oyuncunun Ali Sunal ile Ezo Sunal adında iki çocuğu var.

60 saniyede gündem...

60 saniyede gündem...

TEI'den Türkiye'yi uçuracak motorlar

TEI'den Türkiye'yi uçuracak motorlar

13 Ağustos 2020 burç yorumları yayında! Burçları neler bek

13 Ağustos 2020 burç yorumları yayında! Burçları neler bekliyor?

Sıkça tükettiğimiz besinlerin yararları ve zararları

Sıkça tükettiğimiz besinlerin yararları ve zararları