• $7,8187
  • €9,3602
  • 449.547
  • 1328.73
23 Kasım 2020 Pazartesi 09:53 | Son Güncelleme:

Kefarat dizisi nerede çekiliyor?Kefarat Zülfü Livaneli'nin hangi kitabından uyarlandı?

Kefarat dizisi nerede çekiliyor"Kefarat Zülfü Livaneli'nin hangi kitabından uyarlandı"

Kefarat dizisinin Zülfü Livaneli'nin hangi kitabından uyarlandığı yoğun ilgi gördü. Ekrana yeni bir soluk getirecek olan dizi pazar akşamlar izleyici ile buluşacak. Başrollerinde Nurgül Yeşilçay, Mert Fırat ve Yurdaer Okur yer alıyor. Fox Tv'de başlayacak Kefarat Zülfü Livaneli'nin hangi kitabından uyarlama? Kefarat dizisi nerede çekiliyor?

Kefarat dizisi bu akşam Fox Tv'de seyirci karşısına çıkıyor. Başrollerinde Nurgül Yeşilçay, Mert Fırat ve Yurdaer Okur yer alıyor. Dram türünde ekrana gelecek olan dizinin yönetmen koltuğunda Mesude Erarslan bulunuyor. Kefarat Zülfü Livaneli'nin hangi kitabından uyarlama? Kefarat dizisi nerede çekiliyor?

KEFARAT DİZİSİ HANGİ KİTAPTAN UYARLAMA?

Kefarat dizisi Zülfi Livaneli'nin Konstantiniyye Oteli kitabından uyarlamadır. Dizinin yönetmenliğini Mesude Erarslan yapıyor. Senaristliğini ise Mahinur Ergün üstleniyor.

Kefaret konusu nedir, oyuncuları kimler? Kefaret dizisi oyuncu kadrosunda kimler var?

KONSTANTINIYYE OTELI KONUSU NEDİR?

Konstantiniyye… İhtişamlı surlarının karanlık diplerinde cinayetler işlenen, otobanlarında siyasetçilerin suikastlara kurban gittiği, açlıktan çocukların dilendiği, gecekondularında kadınların sessiz sedasız öldürüldüğü, yalılarında yüzyıllık zenginliğin cömertçe seyre çıkarıldığı ve güzelliğiyle Divan şairlerine yüzlerce şehrengiz yazdıran, barok sanatından izler taşıyan şehirler şehri İstanbul.

Romanları 40 dilde yayınlanan ve uluslararası pek çok ödüle layık görülen ünlü yazar Zülfü Livaneli, Konstantiniyye Oteli ile okurlarına bir İstanbul panoraması çiziyor. İstanbul’un kaymak tabakasını, alt sınıfları ve hatta ölülerin ruhlarını buluşturup başarılı bir işkadını Zehra’nın gözünden anlatıyor. İstanbul’un köklü tarihini fona alan usta edebiyatçı, onlarca karakteri, geçmişi Bizans’a dayanan bir otelin açılışına konuk ediyor; güç ve yönetim ilişkilerinden romantizme ve “başına sevda gelenlere” kadar uzanan, geniş bir yelpazede insan ruhunu didik didik ediyor.

KEFARAT NEREDE ÇEKİLİYOR?

Kefarat dizisinin tanıtım fragmanında yer alan göl ve orman mekanları özellikle dikkat çekti. Kefaret dizisinin pek çok dizi gibi İstanbul’da çekildiği öğrenildi. Göl ve orman mekanları için İstanbul’un doğal ortamlarından yararlanırken, şehir çekimleri için Sarıyer, Nişantaşı ve Sarıyer gibi semtler tercih edildiği bilgisi aktarıldı.

Kefaret'in Zeynep'i Nurgül Yeşilçay kimdir? Nurgül Yeşilçay kaç yaşında, nereli?

Kefaret'in Ahmet'i kimdir? Yurdaer Okur kaç yaşında, nereli?

<p>İzmir'in Bornova ilçesinde, seyyar tezgahında midye satan 32 yaşındaki Murat Dal, yakalandığı kor

Koronayı yenen işçiye 'virüs kaptı' dayağı: Önce alay etti sonra saldırdı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Motorlu Taşıtlar Vergisi'nde 2021 yılı için artış oranı belli oldu! 2021 Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ne kadar?

Düzce'de yaralı bulunan şahin tedavi altına alındı