• $8,8689
  • €10,474
  • 499.049
  • 1384.68
9 Haziran 2021 Çarşamba 17:28 | Son Güncelleme:

Kanser nedeniyle hayata gözlerini yuman karikatürist Kaan Ertem'e acı veda... Son yolculuğuna uğurlandı

Kanser nedeniyle hayata gözlerini yuman karikatürist Kaan Ertem'e acı veda... Son yolculuğuna uğurlandı
DHA

Leman Dergisi çizeri olan ve Kolpaçino Bomba filminde senaristlik yapmış olan ünlü karikatürist Kaan Ertem, akciğer kanseri nedeniyle veda etti. Ünlü isim son yolculuğuna uğurlanırken cenazesi öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Küçükyalı Mezarlığı'na defnedildi.

Leman Dergisi çizeri olan ve Kolpaçino Bomba filminde senaristlik yapan usta karikatürist Kaan Ertem geçtiğimiz pazartesi günü akciğer kanseri nedeniyle 53 yaşında hayatını kaybetti. Ertem için bugün öğle vakti Maltepe Küçükyalı Mezarlığı'nda tören düzenlendi. Törene, Ertem'in ailesi, yakınları ile oyuncu Şafak Sezer, Orhan Aydın ve Serkan Şengül katıldı. Kaan Ertem'in cenazesi öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Küçükyalı Mezarlığı'na defnedildi.

EŞİ: BİR MELEKTİ

Kaan Ertem'in eşi Eylem Ertem, "Eşim Kaan, geçen 7 Temmuz'da akciğer kanseri tanısıyla başladı uzun süreci. 7 Haziran'da da bu yıl tam 11'inci ay içerisinde de vefat etti. Zorlu bir süreçti. Elimizden geleni yaptık ama olmadı. Kanser çok zorlu bir hastalıkmış.

İnsan başına geldiğinde anlıyor. Uzun süredir kendisini halsiz hissettiği için 20 Mayıs gibi acilden giriş yapıldı. O zamandan beri hastanede tedavisi devam etti.

Tedaviye karşılık veremedi, kanser de yayılmıştı. Sonrasında yoğun bakıma çıkardık ama kurtaramadık. Kaan Ertem bir melekti bence. Herkes onu çok sevdi çünkü iyi bir insandı, çevresine her zaman sevgi saçan bir insan oldu.

Farkındalığı çok yüksekti. Kötü şeyleri hep gördü, mizahçı, eleştirel yanından kaynaklı bir şey. Ama bunu hiçbir zaman insanlara yansıtmadı. İçinde gözlemlerini yaşadı. Ben hiç görmedim kimseye ters bir bakışını. O kadar değerli bir insandı. Mekanı cennet olsun. " dedi.

Cenazeye katılan oyuncu Orhan Aydın ise," Hepimizin başı sağ olsun. Çok değerli bir arkadaşımızı kaybettik. Bizim Kolpaçino Bomba'da senaristimizdi. Çok üzgünüm, bir şey söyleyemiyorum. Çok erken aramızdan ayrılması üzücü." diye konuştu.

<div><p></p><p><span style='font-size: 1.6rem;'>Antalya'nın Manavgat ilçesinde tur otobüsü ile otomo

Antalya'nın Manavgat ilçesinde tur otobüsü ile otomobil çarpıştı. 2 kişi yaralandı

Biber kurutma mesaisi köyü adeta kırmızıya boyuyor

Sahili kaplayan su sümbülleri temizleniyor

Tescilli kayısı çekirdeğinden kurabiyeler damakları tatlandırıyor