• $7,4211
  • €9,0333
  • 442.338
  • 1542.45
31 Aralık 2020 Perşembe 20:22 | Son Güncelleme:

Şarkıcı Göksel aslen nereli, kaç yaşında? Kalk Gidelim konuğu Göksel Demirpençe kimdir?

Şarkıcı Göksel aslen nereli, kaç yaşında" Kalk Gidelim konuğu Göksel Demirpençe kimdir"

TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Kalk Gidelim 31 Aralık Perşembe akşamı yayınlanan final bölümüyle ekranlara veda ediyor. Şarkıcı Göksel de Kalk Gidelim yılbaşı bölümüne konuk olan sanatçılardan birisi oldu. Dizide konser veren Göksel şarkılarıyla izleyicilere keyifli dakikalar yaşattı. Şarkıcı Göksel Demirpençe hayatı ve biyografisine haberimizden ulaşabilirsiniz.

Ünlü şarkıcı Göksel Kalk Gidelim dizisinin yılbaşı özel bölümüne konuk oldu. 31 Aralık Perşembe akşamı televizyonda ne izleyeceğine karar veremeyenler Kalk Gidelim dizisinde Göksel, Kubat ve Gülşen'in şarkılarını dinledi. Tam ismi Göksel Demirpençe olan sanatçı izleyicilere keyifli dakikalar yaşattı. Peki, Kalk Gidelim konuğu Göksel kaç yaşında? Göksel Demirpençe kimdir?  

ŞARKICI GÖKSEL KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Göksel Demirpençe 25 Kasım 1971 yılında İstanbul'da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümündeki eğitimini devam ettirirken profesyonel olarak müzikle ilgilenmeye başlayan Göksel 2002-2007 yılları arası Alper Erinç ile evli kalmıştır. Göksel, 1992 yılından itibaren birçok orkestrada solistlik yaptı. 1995 yılında ünlü müzisyen Onno Tunç'la tanışmasıyla birlikte müzik kariyerinde ilk albümünü yayınladı. Ve yine aynı yıl Sezen Aksu'nun orkestrasında vokalist olarak görev aldı.

İlk albümü Yollar Sarp Özdemiroğlu prodüktörlüğünde 1997 yılında yayınlandı. Albüm ağırlıklı olarak sanatçının kendi bestelerinden oluşuyordu. Kendi şarkıları dışında söz ve müzikleri Sezen Aksu ve Onno Tunç'a ait "Kurşuni Renkler" ve "Yakışıklı" adlı iki şarkıyı yorumladı. Albümün ses getiren ilk parçası "Sabır" oldu. Şarkı Göksel'in teatral yorumu ve Yavuz Çetin'in gitar solosuyla beraber, deneysel tatlar içeren video klibiyle de müzikseverlerin beğenisini kazandı, ikinci albümü Körebe Ekim 2001'de piyasaya çıktı.

Bu albümde yer alan "Depresyondayım" şarkısı geniş kitleler tarafından çok sevildi. Körebe albümü aynı zamanda Göksel ve Alper Erinç'in müzikal birlikteliklerinin başlangıcı oldu. Şarkıcı aslında neşeli biri olduğunu ancak şarkılarını hüzünlü zamanlarda yazdığını söylemiştir.

Göksel, Alper Erinç prodüktörlüğünde 2003 yılında Söz Ver, 2005 yılında Arka Bahçem ve 2007 yılında çıkış şarkısı olarak "Yarabbi Şükür" seçilen Ay'da Yürüdüm albümüyle müzikseverlerle buluştu, 2009 Mayıs ayında yayınlanan Mektubumu Buldun mu? ve 2010 yılında Hayat Rüya Gibi albümleri ile 70'li yılların şarkılarını yeniden seslendirdi. Yine 2012 yılında Ozan Çolakoğlu prodüktörlüğünde Bende Bi' Aşk Var isimli albümü çıkaran Göksel, büyük beğeni topladı. Bende Bi' Aşk Var son yılların en iyi albümü olarak nitelendirildi.

Göksel, dijital platformda yılın en çok indirilen şarkısı "Acıyor" ile Altın Kelebek, Avrupa Gazeteciler Derneği Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti "En İyi Pop Kadın Sanatçı" ödüllerine layık görüldü. Göksel üçüncü video klibi "Yalnız Kuş"'u 2012 Kasım ayında yayınladı. 2013 Türkiye Video Müzik Ödüllerin'de "En iyi kadın şarkıcı" ödülünü almıştır.

5 Ocak 2015 günü Göksel'in dokuzuncu stüdyo albümü Sen Orda Yoksunu Avrupa Müzik etiketiyle dijitalde yayımladı. Albümün aranjörlüğünü Ozan Çolakoğlu üstlendi. Şarkı sözlerinin yer aldığı albüm kitapçığını, Göksel kendi el yazısıyla yazdı. Albüm fotoğrafları Moskova'da Aytekin Yalçın tarafından çekildi. Toplam on bir şarkının yer aldığı albümdeki tüm şarkıların söz-müziği Göksel'e ait. Albümün son şarkısını ise Göksel ve Mabel Matiz beraber yazdılar.

<h3>Aşıda ikinci parti ne zaman gelecek?</h3><h3>BAŞKAN ERDOĞAN AÇIKLADI</h3><p>Başkan Erdoğan, Çin'

22 Ocak 2021 Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ocak 2021)

Türkiye'nin Arnavutluk'ta inşa edeceği hastanenin şantiyesi açıldı