• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
12 Kasım 2020 Perşembe 12:03 | Son Güncelleme:

Kalbimdeki Deniz'in Figen'i Nazlı Pınar Kaya Gönül Dağı dizisinde çok sevildi

Kalbimdeki Deniz'in Figen'i Nazlı Pınar Kaya Gönül Dağı dizisinde çok sevildi

TRT1'in sevilen dizisi Gönül Dağı, samimi, saf, cesur ve çalışkan Anadolu kadınlarını da ekrana getiriyor. Dizinin en sevilen karakterlerinden Cemile'ye hayat veren Nazlı Pınar Kaya, “Gönül Dağı, Anadolu insanının samimiyetini, sıcaklığını yansıttığı için çok sevildi.” dedi.

2015 yılında oyunculuk kariyerine başlayan Nazlı Pınar Kaya, Hayatımın Aşkı isimli dizideki Duru karakteri ile dikkatleri çekmişti. Kalbimdeki Deniz isimli yapımda Figen Yılmaz olarak geniş kitleler tarafından beğeniyle izlenen oyuncu, Hababam Sınıfı Yeniden filminde de Selma olarak sinemada yer aldı. Gönül Dağı dizisinde ise genç oyuncuyu uçak hayalinin en büyük destekçisi Cemile olarak izliyoruz.

“Bozkırın Kalemi” Mustafa Çiftçi’nin gün yüzüne çıkmamış hikayelerinden yazılan senaryosu ve usta oyuncu kadrosuyla büyük ilgi gören Gönül Dağı’nda, Anadolu’nun henüz keşfedilmemiş yaratıcı gençlerinin yaşamlarından kesitler ekrana geliyor.

Engellerle savaşarak, arı teknolojisiyle ürettikleri uçağı havalandırmaya çalışan Taner, Ramazan ve Veysel üçlüsünün en büyük destekçisi ise Cemile’dir… Eşi Veysel’in (Semih Ertürk) her zaman yanında olan fedakar, cefakar ve altın kalpli Cemile, hayallerinin peşindeki kuzenleri bu mücadelede hiç yalnız bırakmaz. Yeri gelir tamir yapar, yeri gelir yangın söndürür, motosikletiyle malzeme taşır, aile sorunlarını çözmek için mihenk taşı olur…

Cemile’nin sevdikleri için yapamayacağı şey olmadığını belirten Nazlı Pınar Kaya, canlandırdığı karakteri şöyle anlattı: “Onun için tam bir Anadolu kadını diyorum. Sevdiklerine cesaret, destek veren, sevgisini de öfkesini de belli etmekten kaçınmayan dobra bir kadın… Cevval ve çok güçlü bir karakter… Halledemeyeceği mesele yok onun… Ne yapar eder bir çözümünü bulur. Aslında bu yüzden o üçlünün içinde yeri geldiğinde çözüm odaklı, yeri geldiğinde müdahale eden, mantığının sesini dinleyen ama maneviyatı çok yüksek, duygu yüklü bir kadın…”

<p>Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a 67'inci doğum günü için

Beyoğlu Belediye Başkanı Yıldız'dan Başkan Erdoğan'a doğum gününde özel klip

Öğretmenlere koronavirüs aşısının yapılmaya başlandı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar A-400M hangarını ziyaret etti

Balıkçı ağlarına bin yıllık tekne parçaları ile 13 amfora takıldı