• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
26 Ağustos 2021 Perşembe 17:34 | Son Güncelleme:

'İzinsiz çekiliş' nedeniyle hakkında soruşturma açılan Enes Batur ifade verdi

'İzinsiz çekiliş' nedeniyle hakkında soruşturma açılan Enes Batur ifade verdi
DHA

Sosyal medya fenomenleri hakkında 'izinsiz çekiliş' yaptıkları gerekçesi ile soruşturma açılırken Enes Batur ifade verdi. Batur, çıkışta açıklamada bulunurken "Vergi veriyor musunuz? Veriyorum. Hatta bu gün bile vereceğim. Çekilişlerle ilgili iznim olmasa ceza alırdım herhalde" dedi.

Sosyal medya fenomeni Enes Batur, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde ifade verdi. Enes Batur, emniyetten ayrılırken sorular üzerine "Vergi veriyor musunuz? Veriyorum. Hatta bu gün bile vereceğim. Çekilişlerle ilgili iznim olmasa ceza alırdım herhalde" dedi.

Sosyal medya fenomenlerini takibe alan İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü inceleme başlattı. Milli Piyango İdaresi'nden izin almadan video ve görsellerle takipçileri arasında çekiliş yaptığı belirlenen Enes Batur, Başak Karahan, Reynmen gibi ünlü sosyal medya fenomenlerinin aralarında bulunduğu 18 kişi ifade için İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne çağrıldı.

"VERGİ VERİYORMUSUNUZ, VERİYORUM"

Mali Suçlarlar Mücadele Şube Müdürlüğü'ne giden Enes Batur yaklaşık yarım saat ifade verdi. Emniyetten çıkışı sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Batur, "Ne soruldu? Vergi veriyor musunuz? Veriyorum. Hatta bu gün bile vereceğim. Çekilişlerle ilgili iznim olmasa ceza alırdım herhalde" dedi. Öte yandan, Enes Batur'un da yanı sıra Damla Nur Altun, Başak Karahan, Doğan Kabak, Ferit Karakaya ve Cantuğ Özsoy'un da ifade işlemlerinin tamamlandığı, toplam 10 kişinin bugün ifadesine başvurulduğu öğrenildi.

<p>Şişli Ermeni Kabristanındaki anmaya Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kartoğlu ve Kült

Markar Esayan'a vefa... 'Bugüne kadar geri adım atmadı, Markar yalnız değildir'

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi

Sel felaketinin çevre sorunlarına da yol açan izleri 3 aydır silinemedi