• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
28 Eylül 2021 Salı 15:29 | Son Güncelleme:

Konuları aynı isimleri farklı 4 Türk dizisi

Konuları aynı isimleri farklı 4 Türk dizisi

Dizi sektörü açısından dünyanın önde gelen ülkeleri arasında bulunan Türkiye'de, konuları aynı oyuncu kadroları farklı pek çok dizi bulunuyor. Bu diziler çoğunlukla yaz dizileri olsa da, kışın yayınlanan diziler arasında da benzerlikler olanlar mevcut. Konuları aynı isimleri farklı 4 Türk dizisini derledik.

Türk dizileri için belli başlı klişeler mevcuttur. Bu klişelerin başında köşk, konak, holding, zenginlik ve fakirlik kavramları gelmektedir. Büyük bir pazar haline gelen Türk dizi sektörü içinde; aynı konulara sahip ve farklı zamanlarda yayınlanmış pek çok dizi bulunuyor. Peki bu diziler içerisinde en çok bilinenleri hangileri?

İŞTE KONULARI TAKLİT EDİLEN 4 TÜRK DİZİSİ

1 - OMUZ OMUZA

Başrollerinde Pınar Altuğ Atacan, Ebru Cündübeyoğlu Mete, Dolunay Soysert ve Betül Şahin'in yer aldığı dizide; çocukluktan bu yana çok yakın arkadaş olan 4 kadının hikayeleri anlatılıyordu. Her bir karakterin mesleği vardı. Bu hikaye, karakterlerinden birinin mesleği olan avukatlık da dahil olmak üzere birebir kullanıldı ve sadece 7 bölüm sürebilen Metro Palas dizisi yazıldı.

2 - ASMALI KONAK

Başrollerinde Nurgül Yeşilçay ve Özcan Deniz'in yer aldığı dizi, elde ettiği reytinglerle kırılması zor bir rekora imza atmıştı. Dizide; İstanbul'da yetişip büyümüş bir kızın, yurt dışında okumuş zengin, aşiret mensubu bir adamla evlenip kendisine çok uzak olduğu bir kültürde yaşamaya başlaması konu ediliyordu. Benzer türde birçok dizisi oldu ancak en benzeri, Cansu Dere'ye tanınırlık kazandıran Sıla dizisi oldu.

3 - KİRALIK AŞK

Yaz dizilerinin klişe konusu; sakar, fakir asistan kız ile ajans sahibi, zengin patronun hikayesidir. Bu hikayelerin temeli Kiralık Aşk'a dayanıyor. Bu dizinin tamamen kopyası ise Erkenci Kuş olmuştu.

4 - HAYAT BİLGİSİ

Başrolünde Perran Kutman'ın yer aldığı ve birçok yıldız ismi kadrosunda bulunduran dizide; idealist bir tarih öğretmeninin, kardeşiyle birlikte taşındıkları İstanbul'da yeni okulları ve çevrelerindeki insanlarla değişen hayatlarını konu ediniyordu. Bu dizinin birebir aynısı yıllar sonra Hayat Yolunda adıyla yapıldı.

<p>Cebindeki 15 bin lirayı düşürdü. O  parayı saniyeler sonra yoldan geçen bir kadın buldu, parayı a

Yolda para buldu, alıp gitti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'de Din Eğitimi Sempozyumu'na katılarak konuşma yaptı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Ekim 2021)

Kumanda görünümlü tabanca, polisi yaraladı