• $9,5378
  • €11,1403
  • 552.152
  • 1522.04
18 Temmuz 2021 Pazar 10:46 | Son Güncelleme:

Muazzez Ersoy'un yeni orkestra şefi Namık Taşpınarlı oldu

Muazzez Ersoy'un yeni orkestra şefi Namık Taşpınarlı oldu

İlyas Tetik'in vefatı ile sarsılan Muazzez Ersoy'un yeni orkestra şefi de belli oldu. Ersoy, kemani ve bestekâr Namık Taşpınarlı ile anlaşma sağladı. Ersoy, 'Sevgisiyle ve anısıyla daimi olarak bizlerle yaşayacak değerli üstadımız İlyas Tetik, seni unutmayacağız. Kalbimizde her zaman yerin ve sevgin olacak. Sen bizlerle yaşayacaksın.' dedi.

İlyas Tetik'in vefat etmesinin ardından büyük üzüntü yaşayan Muazzez Ersoy, yeni orkestra şefinin arayışını tamamladı. Ersoy, sahne ve televizyon çalışmalarında kemani ve bestekâr Namık Taşpınarlı ile birlikte yer alacak.

Muazzez Ersoy, TRT Müzik'teki bayram çekimleri boyunca yaşadığı acıyı yansıtmamaya özen gösterirken İlyas Tetik'in bestelerine de programda yer verdi.

Ersoy, 'Sevgisiyle ve anısıyla daimi olarak bizlerle yaşayacak değerli üstadımız İlyas Tetik, seni unutmayacağız. Kalbimizde her zaman yerin ve sevgin olacak. Sen bizlerle yaşayacaksın.' sözleri ile hislerinden bahsetti.

İlyas Tetik'in vefatının ardından sosyal medya hesabından 'Ne diyeceğimi ne söyleyeceğimi bilmiyorum. Acı haberi aldığım andan itibaren kendimde değilim. Ben sadece çok kıymetli ve değerli, üstad bir müzik adamını değil; dostumu, arkadaşımı, abimi kaybettim.' paylaşımında bulunmuştu.

<p>Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti  Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Gaziantep'ten birlik ve beraberlik mesa

'Benim yolum Türk'ün yoludur'

Kahramanmaraş'ın cips tarhanası Avrupa ülkelerine ihraç ediliyor

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Şuşa'da Cıdır Ovası'nda şehitler için dua etti

İnkaya kazıları Paleolitik dönem insanlarının göçlerine ışık tutacak