• $7,3691
  • €8,8951
  • 408.436
  • 1547.4
17 Şubat 2021 Çarşamba 11:24 | Son Güncelleme:

İbrahim Tatlıses'e Şirin Nisan Dengiz'den tazminat şoku' 'Şarkıyı izinsiz kullandın'

İbrahim Tatlıses'e Şirin Nisan Dengiz'den tazminat şoku' 'Şarkıyı izinsiz kullandın'

Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses, şair ve yazar Necdet Rüştü Efe'nin kızı Şirin Nisan Dengiz ile davalık oldu. Babasının eserini 'Yağmurla Gelen Kadın' albümünde İbrahim Tatlıses tarafından izinsiz kullanıldığı iddiası ile 21 bin liralık tazminat davası açtı.

Şair ve yazar Necdet Rüştü Efe'nin kızı Şirin Nisan Dengiz, babasının 'Batan Gün Kana Benziyor' parçasının İbrahim Tatlıses tarafından 'Yağmurla Gelen Kadın' albümünde izinsiz kullanıldığı yönünde iddialarda bulundu. Dengiz, Tatlıses'e 21 bin TL'lik tazminat davası açtı.

Şirin Nisan Dengiz, İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi'ne başvurarak dava açarken verdiği dilekçede şu ifadeleri kullandı: 'İbrahim Tatlıses ve İdobay Müzik eserin mirasçısına bildirimde bulunmadan eseri izinsiz kullanmıştır. Eser, Tatlıses ve İdobay Müzik tarafından YouTube gibi sitelerde izinsiz olarak kullanılmaya devam etmektedir.

Dengiz'in avukatı, konuya ilişkin 'Taraflar arasında arabuluculuk görüşmesi yapılmış, ancak bir anlaşma sağlanamamıştır' açıklamasında bulundu.

<p>Bu süreç şu şekilde ilerleyecek:<br></p><p>İllerimiz 100 bin nüfusa düşen vaka  sayısı baş

Kontrollü normalleşme nasıl olacak?

Kaza sonrası kamyonun kasasında yabancı uyruklu 114 kişi çıktı

Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi, Karaman'da ziyarete açıldı

Kütahya'da kızıl geyiklerin beslenme anları fotokapana yansıdı