• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
22 Mayıs 2021 Cumartesi 20:03 | Son Güncelleme:

Hüseyin Kağıt kimdir, nereli? İbo Show'a katılan Hüseyin Kağıt kaç yaşında, eserleri neler?

Hüseyin Kağıt kimdir, nereli" İbo Show'a katılan Hüseyin Kağıt kaç yaşında, eserleri neler"

Hüseyin Kağıt, İbo Show'un bu haftaki konukları arasında yer alıyor. Müzik kariyerinin yanı sıra katıldığı programlarla gündeme gelen Hüseyin Kağıt'ın hayat hikayesi merak konusu oldu. Peki Hüseyin Kağıt kimdir, kaç yaşında, nereli, hangi eserleri vardır?

Hüseyin Kağıt'ın hayatı İbo Show programına katılmasının ardından merak konusu oldu. 22 Mayıs İbo Show konukları arasında yer alan Hüseyin Kağıt hakkında bilgiler araştırılıyor. Peki, Hüseyin Kağıt kimdir, kaç yaşında? İşte, İbrahim Tatlıses'in yeni konuğu Hüseyin Kağıt hakkında bilgiler

İbo Show'un bu haftaki konukları arasında yer alan Hüseyin Kağıt aslen Trabzonlu olup, Haymana / Ankara doğumludur.

HÜSEYİN KAĞIT KİMDİR?

Şarkıcı, besteci, söz yazarı. 1 Ocak 1982, Haymana / Ankara doğumlu. İlköğretimini Ankara Sincan'da tamamladı. Babası aslen Trabzonlu annesi Haymanalıdır. Babası, Hüseyin henüz 10 yaşındayken vefat etti. İlkokuldan sonra ailesinin ekonomik durumunun iyi olmaması nedeniyle okuyamadı. Çıraklık Okulu elektrik bölümüne gitti, orada 3 yıl eğitim aldı. Bu sırada müzikle ilgilendiği için çevresindekiler ona bir saz armağan ettiler. Böylece kendi kendine saz çalmaya ve müzikle ilgilenmeye başladı.

Sanatçının müzik piyasasında tanınması 2012 yılında Özkan Özcan'la birlikte seslendirdiği "Hayatı Tesbih Yapmışım" adlı şarkının sosyal medyada bir anda 4 ay gibi kısa bir sürede 4.5 milyondan fazla tıklanmasıyla oldu. Özellikle Ankara oyun havaları türküleri söyleyen ve tarz olarak arabeski de benimseyen sanatçının 200'ün üzerinde şarkısı bulunmaktadır.

Tanındıktan sonra pek çok alanda çalışmalar verdi. Radyo ve televizyon programlarında yer aldı, reklam seslendirmesi, film müziği, dizi müziği, klip ve gazino çalışmalarını bir arada yürüttü. 2013 yılından bu yana medya kuruluşları tarafından yılın halk sanatçısı ödülüne layık görüldü. Halen Ankara Eryaman'da oturan Hüseyin Kâğıt, evli ve üç çocuk sahibidir. Sanatçı çeşitli etkinliklerde konserler vermeye ve sahne almaya devam etmektedir.

2013 yılı itibarıyla, Hüseyin Kağıt'ın 200'e yakın şarkısı bulunmaktadır. Ancak Tayfun Soydemir'in sözlerini yazdığı ve Hüseyin Kağıt ile birlikte Özkan Özcan'ın 2012 yılında seslendirdiği Hayatı Tesbih Yapmışım şarkı, sosyal medyada 4 ayda 4,5 milyondan fazla tıklanması müzisyenin popülerliğini daha da arttırmıştır.

Sanatçı halen çeşitli etkinliklerde konserler vermeye devam etmekte ve sahne almaktadır.

Şarkıcı Hüseyin Kağıt evlidir. Eşinin ismi Meltem Kağıt'tır.

ŞARKILARI

Hayatı Tesbih yapmışım 2013

Celladım Olmuş-Öbür dünyada sen yan 2013

Deli Deli-Çok Kötüymüşsün 2012

Nesrin düet -Amma Batar Amma Çıkar 2013

Böyle Olsun İstemezdim 2014

Akıllı Ol-Alçak 2012

<p>Sosyal medyada viral olmuş haftanın en eğlenceli videolarını 'GÖRMELİSİN'!<br></p>

En Zor Çocuk Oyununu 'Görmelisin'!

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!