• $ 5,7886
  • € 6,5801
  • 261.624
  • 95.421
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Hercai nedir, ne demektir? Hercai kelimesinin anlamı nedir?

“Hercai nedir, ne demek?” soruları araştırılan konular arasında yer alıyor. Hercai kelimesinin anlamı izleyiciler tarafından araştırılıyor. ATV’de yayınlanmaya başlayan yeni dizi Hercai, televizyon izleyicisinden tam not almayı başardı. Oyuncuları, konusu ve çekim yerleri ile beğeni kazanan dizinin ismi de oldukça ilgi çekti. İzleyiciler “Hercai nedir?” sorusunu yoğun bir şekilde araştırdılar. Miran ve Reyyan’ın uyumunun beğenildiği dizide nelerin olacağı merak konusu haline geldi. İşte Hercai kelimesinin hikayesi ile ilgili merak edilenler…

Hercai kelimesinin anlamı araştırılıyor. Hercai nedir, ne demek? ATV’de yayın hayatına başlayan yeni dizi 15 Mart’ta ilk bölümü ile ekrana geldi. İstanbullu Gelin, Arka Sokaklar gibi uzun soluklu diziler ile aynı gün ekrana gelen Hercai, izleyiciden tam not almayı başardı. Dizinin oyuncuları, konusu ve çekim yerleri çok beğenildi. Yapımcılığını, Mia Yapım Banu Akdeniz üstlendiği dizi, “İntikamdan doğan imkansız bir aşkın masalı” sloganı ile ekrana geliyor. Hercai kelimesi, hiçbir şeyde kararlı olmayan, bir dalda durmayan, bir işi sonuna değin götürmeyen, aşkta bağlılığı bulunmayan kimseye denilmektedir.

HERCAİ NE DEMEK?

Hiçbir şeyde kararlı olmayan, bir dalda durmayan, bir işi sonuna değin götürmeyen, aşkta bağlılığı bulunmayan (kimse).

HERCAİ KELİMESİNİN HİKAYESİ NEDİR?

Çok uzun yıllar önce iki kır çiçeği birbirlerine aşık olurlar. Her bahar diğer çiçekler gibi onlarda açıp güneşe merhaba derler. Fakat bir bahar başlangıcı bu çiçeklerden biri diğerine; "biz diğer çiçekler gibi bu bahar açmayalım, kışın ortasında herkesin soğuktan kaçtığı karlı günlerde açalım ki, bütün doğa bize ait olsun" der ve ikisi de o bahar açmamaya karar verirler. Biri açmak için kışın gelmesini ve karın yağmasını beklerken, diğeri o yaz açar. O gün bugündür, karda açan ve sevgilisini bekleyen çiçeğe "Kardelen" sevgilisini yarı yolda bırakan çiçeğe de "Hercai" denilir. İşte bu yüzden hayırsız sevgiliye "Hercai" diye hitap edilir.

HERCAİ DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Midyat’a İstanbullu bir işadamı olarak gelen Miran Aslanbey, Nasuh Şadoğlu’na ortaklıktan fazlasını teklif eder: torunu Reyyan’ı da ister! Ancak, yörenin en güçlü aile reisi Nasuh’un çok iyi bir kısmet dediği Miran için farklı planları vardır! Ona bir torun verecektir ama istediği torunu değil! Nasuh, Miran’ı kendi planına ikna etmeye çalışırken, Miran’ın planlanlarından habersizdir. İki erkek arasındaki haberleşme merakla beklenirken, gelecek haber iki genç kızın, Reyyan ve Yaren’in hayatını derinden etkileyecektir. Midyat’ın binlerce yıllık geçmişinin izleri üzerinde yeşeren bir aşk hikayesi, iki ailenin kaderini nasıl etkileyecek? İstanbullu yakışıklı işadamı ile Midyat’ın güzelliği dillere destan Reyyan’ı kavuşabilecek mi? Hercai ilk bölümünde, ilk görüşte aşk ile büyük bir sınava tanıklık edecek!

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Kullanıma Sunuldu! Her Türlü Koşulda Kullanılabilecek

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Otomotivin yolculuğu bu müzede: Anadolu Arabaları Müzesi

Yine kıyıya vurdu... Kürek balığı deprem habercisi mi?