• $8,6559
  • €10,1385
  • 492.002
  • 1407.46
17 Temmuz 2021 Cumartesi 20:40 | Son Güncelleme:

Hande Yener aslen nereli, kaç kez evlendi? Hande Yener kimdir, kaç yaşındadır?

Hande Yener aslen nereli, kaç kez evlendi" Hande Yener kimdir, kaç yaşındadır"

Kuzeyin Oğlu Volkan Konak programının bu haftaki konukları arasında yer alan isimlerden biri Hande Yener oldu. Hande Yener kimdir, kaç yaşındadır? Hande Yener aslen nereli, kaç kez evlendi? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı. Asıl adı Makbule Hande Özyener olan Hande Yener, 12 Ocak 1973 yılında doğdu. Hande Yener, söz yazarı ve besteci kimliğiyle Türk pop müziğinin son yıllarda yetiştirdiği en büyük isimlerden biridir. İşte Hande Yener hakkında tüm detaylar...

Star Tv'nin sevilen ve ilgiyle takip edilen müzik eğlence programı Kuzeyin Oğlu Volkan Konak bu akşam yeni bölümüyle izleyicisinin karşısına çıkacak. Programın bu haftaki konukları arasında yer alan isimlerden biri de Hande Yener oldu. Peki, Hande Yener kimdir, kaç yaşındadır? Hande Yener aslen nereli, kaç kez evlendi? İşte hakkında tüm merak edilenler...

HANDE YENER KİMDİR, KAÇ YAŞINDADIR?

Asıl adı Makbule Hande Özyener olan Hande Yener, 12 Ocak 1973 yılında doğdu. Hande Yener, söz yazarı ve besteci kimliğiyle Türk pop müziğinin son yıllarda yetiştirdiği en büyük isimlerden biridir.

Liseyi İstanbul'da bitiren Yener, okulun bitmesinin ardından evlendi ve Çağın adında da bir oğlu oldu. 1994 yılında eşinden boşanan Hande Yener'in hayatı, evliyken bir satış mağazasında Hülya Avşar'la tanışmasıyla birlikte bir anda değişti.

Hülya Avşar'ın aracılığı ile Sezen Aksu ile tanışan ve Minik Serçe'nin vokalistliğini yapan Yener "Deli Kızın Türküsü" adlı albümünde Aksu'yla birlikte vokal yaptı ve bu serüven yaklaşık 40 konser kadar sürdü.

Ardından Sezen Aksu'nun yanından ayrılan Hande Yener bir dönem Cem Özer'in televizyon programında şarkı söyledi. Antalya'da çeşitli barlarda 3 yıl süreyle sahne alan ünlü sanatçı, müzik hayatına İstanbul'da devam etmek için İstanbul'a geri döndü.

2 yıl süren repertuar araştırmasından sonra Altan Çetin'le çalışma kararı aldı ve sekiz ay süren stüdyo çalışmaları sonrasında ilk albümü "Senden İbaret" Haziran 2000'de, Ercan Saatçi'nin askere gidişiyle biraz gecikmeli piyasaya çıktı.

Albümde Altan Çetin başta olmak üzere Hakan Altun, Ercüment Vural gibi müzisyenlerle çalıştı. Konservatuar eğitimi yok ama Erdem Siyavuşgil'den aldığı özel dersler sayesinde sesini eğitmeyi başarmış.

2000 yılında ilk albümü 'Senden İbaret' ile Türkiye'de Disko Pop akımını başlattı ve çok büyük bir başarı yakaladı. Ardından 2002 yılında 'Sen Yoluna Ben Yoluma' albümü ile Türk Pop Müzik'inde kalıcı olduğunu kanıtladı.

Hande Yener 2006 yılında aldığı radikal bir kararla Apayrı isimli albümde elektronik müziğe geçiş yaptı. Ardından 'Hande Maxi' adlı Maxi Single'ı çıkardı. Hande Yener 2006 yılından itibaren giriştiği elektronik müzikte olduğu kadar Türkçe popta da başarılı bir kariyer geçiriyor.

Berksan kimdir, kaç yaşında? Berksan aslen nereli, evli mi?

Kutsi kimdir, kaç yaşında? Kutsi aslen nereli, kaç kez evlendi?

  • Hande Yener kimdir
  • Hande Yener kaç yaşında
  • Hande Yener aslen nereli
  • Hande Yener evli mi
  • Hande Yener kaç kez evlendi
<p>FETÖ'nün kurguladığı tuzak bir kez  daha kendi ayağına dolandı. Türkiye'den talep ettikleri 126 m

FETÖ'ye ABD'den dev darbe

Bodrum'un suyunu karşılayan Mumcular Barajı yüzde 10'luk seviyenin altına düştü

İETT tarihinin aynı hatta çalışan ilk şoför çifti

Van Gölü'nde binlerce yıllık mikrobiyalitler görüntülendi