• $8,4705
  • €10,2921
  • 501.151
  • 1441.33
20 Nisan 2021 Salı 09:16 | Son Güncelleme:

Hande Yener kimdir, gerçek ismi ne? Hande Yener kaç yaşında, nereli?

Hande Yener kimdir, gerçek ismi ne" Hande Yener kaç yaşında, nereli"

Hande Yener, dün akşam Kanal D'de yayınlanan Şarkılar Bizi Söyler programına konuk oldu. Eğlenceli anların yaşanacağı programda başarılı sanatçı güzel şarkılarını seslendirecek. Pop müziğin sevilen isimleri arasında yer alan Yener, Altın Kelebek Ödülü ve dört Kral Türkiye Müzik Ödülü gibi ödüller kazanmıştır. Hande Yener kaç yaşında, aslen nereli? Hande Yener kimdir, gerçek ismi ne?

Hande Yener, pazartesi akşamı Kanal D'de yayınlanan Şarkılar Bizi Söyler programına konuk oldu. En beğenilen parçalarının sevenleri için seslendiren Yener, ekran başındaki izleyenlere eğlenceli anlar yaşattı. 2000'li yıllarda pop müziğinde iyi bir çıkış yakalayan şarkıcı magazin gündeminde de adından sıklıkla söz ettirmiştir. Peki, Hande Yener kaç yaşında, aslen nereli? Hande Yener kimdir, gerçek ismi ne?

HANDE YENER KİMDİR?

Gerçek adı Makbule Hande Özyener, olan ünlü sanatçı 12 Ocak 1973'te İstanbul Kadıköy'de doğdu. Ortaokul eğitiminin ardından ailesi konservatuvara gitmesine izin vermeyen Hande Yener, Erenköy Kız Lisesi'ne başladı, fakat bu okulu 2. sınıfta terk ederek evlenme kararı aldı.

Küçük yaşlarından itibaren hayalini kurduğu şarkıcılık için Sezen Aksu'ya ulaşmaya çalışan Hande Yener, tezgâhtarlık yaptığı mağazaya gelen Hülya Avşar sayesinde Aksu'yla tanışma fırsatı buldu. Sezen Aksu'nun yanında bir dönem geri vokallik yapan Hande Yener, Altan Çetin ile çalışarak hazırladığı ilk stüdyo albümü Senden İbaret'i 2000'de piyasaya sürdü.

Bu albümün arkasından MÜ-YAP sertifikalı Sen Yoluna... Ben Yoluma... (2002), Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor (2004) ve Apayrı (2006) dahil olmak üzere çeşitli başarılar yakalayarak 2000'lerin en iyileri arasında gösterilen albümler hazırlayıp satışa sunan Hande Yener'i "Yalanın Batsın", "Sen Yoluna... Ben Yoluma...", "Acele Etme", "Kırmızı", "Kelepçe", "Aşkın Ateşi", "Romeo", "Sopa", "Bodrum", "Ya Ya Ya Ya", "Naber", "Sebastian" ve "Mor" şarkıları hit oldu.

Hayranı olduğu ve birçok yerde övgüyle bahsettiği Madonna başta olmak üzere birçok isimden etkilenen Hande Yener'in imajı, klipleri ve performansları Madonna'nın da aralarında yer aldığı çeşitli kişilerle benzer bulunarak sıkça karşılaştırıldı.

Uzun seneler dinlenebilecek albümler yapmayı istediğini ve müziğini güncel tutma çabası içinde olduğunu söyleyen Hande Yener, Türkiye'de 2000'li yıllarda tek bir albümü bir milyondan fazla satan az sayıdaki şarkıcıdan biri olarak tarihe geçti. 2013 tarihinde YouTube'da en çok izlenen Türk şarkıcı olan Hande Yener, aynı sene kısa bir dönem ses yarışması Veliaht'ın jüri koltuğunda oturdu.

Kral Türkiye Müzik Ödülleri'nde birçok adaylık elde eden Hande Yener, bunlardan yalnızca 4 tanesini kazanabildi.

2008 MTV Avrupa Müzik Ödülleri'nde En İyi Türk Sanatçı kategorisinde aday gösterildi fakat ödülü Emre Aydın'a kaptıran Hande Yener, 2009 tarihinde Avrupa Birliği Kalite Ödülleri tarafından Onur Ödülü'ne layık görüldü.

2013 tarihinde 3. Pal FM Müzik Ödülleri'nde En İyi Sahne Performansı kategorisinde ödül kazanan Hande Yener, Siyaset Dergisi Ödülleri'nden 2007, 2011 ve 2012'de Yılın Türk Pop Müzik Kadın Sanatçısı ödülünün sahibi oldu

Hande Yener, "Yalanın Batsın", "Sen Yoluna... Ben Yoluma...", "Kırmızı" ve "Romeo" şarkılarıyla Sabah'ın 2000'lerin En Sıcak Yaz Şarkıları listesine dahil oldu.

  • Hande Yener
  • Hande Yener kaç yaşında
  • Hande Yener aslen nereli
  • Hande Yener evli m
  • Hande Yener gerçek adı
<p>İçişleri Bakanlığı, valiliklere 'Kademeli Normalleşme Tedbirleri' konulu genelge gönderdi. Detayl

Kademeli normalleşme süreci başlıyor

Yer siyah, gök beyaz; şampiyon Beşiktaş!

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı