• $8,6898
  • €10,1781
  • 490.085
  • 1401.43
29 Temmuz 2021 Perşembe 16:37 | Son Güncelleme:

Haluk Levent, Ecem Güçlük paylaşımı sonrası özür tweeti attı

Haluk Levent, Ecem Güçlük paylaşımı sonrası özür tweeti attı

Sanatçı Haluk Levent, Ecem Güçlük adlı bir hesap tarafından yapılan ve yalan olduğu ortaya çıkan paylaşımlara sahip çıkmış ve AHBAP Derneği olarak adli süreçte yanında olacağını söylemişti. İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un yapmış olduğu açıklamayla, olayın ve kişinin sahte olduğunun ortaya çıkması sonrası Levent, konuyla ilgili bir pişmanlık açıklamasında bulundu.

Sosyal medyada birkaç gün önce Ecem Güçlük adını taşıyan bir hesap tarafından bir dizi paylaşım yapılmış, sosyal medyada TT olan bu paylaşımlarda, söz konusu Ecem Güçlük adlı kişinin 3 yıl önce 4 kişi tarafından tecavüze uğradığı ve bu kişilerin herhangi bir ceza almadıkları iddia edilmişti. Bu paylaşımlara inanıp destek verenler arasında, AHBAP Derneği'nin kurucusu da olan sanatçı Haluk Levent de yer almıştı. Levent Twitter'de yaptığı paylaşımda, Ecem yalnız değilsin etiketini kullanmış ve takibe aldık ifadesini kullanmıştı.

FAHRETTİN ALTUN'DAN ECEM GÜÇLÜK AÇIKLAMASI

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, yapmış olduğu açıklamada bu hesabın sahte olduğunu ve Ecem Güçlük ismiyle bir kriminal vakanın da bulunmadığını belirtti. Altun yaptığı açıklamada olayın iç yüzünü anlattı:

'Ecem Güçlük' provokasyonu

"Yapılan paylaşımların başka birine ait olduğunu tespit ettik. Adalet Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı kayıtlarında bu isimde bir kadına ait herhangi bir davanın olmadığını tespit ettik. Ne bu isimde bir kişi vardı ne de iddia edildiği gibi bir olay yaşanmıştı. Sosyal medyadaki bu yalan terörüyle ilgili soruşturma devam ediyor. Vatandaşlarımızı yalan haberden korumak için gerekenleri yapıyoruz. Amacımız sosyal medyadaki dezenformasyonların her türlü belasını bertaraf etmek."

Ecem Güçlük adıyla paylaşım yapan hesabın 2-3 gün önce Emre D. isimli biri tarafından açıldığı ve sahte olduğu öğrenildi.

HALUK LEVENT'TEN PİŞMANLIK TWEETİ

Gerçeğin ortaya çıkması sonrası Haluk Levent'ten pişmanlık ve özür paylaşımı geldi. Levent yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"O kadar çok paylaşıldı ki, o kadar çok etiketlendi ki ben de bu tweeti atmıştım. Bu tweetten sonra her gün Ecem'e ulaşmaya çalıştık. Az önce İletişim Başkanlığı bu olayın sahte olduğunu ortaya çıkardı. Yapılan ahlaksızlıktır. Ben de galeyana geldiğim için sizlerden özür diliyorum."

<p>Rusya'daki Perm Üniversitesi binasında silahlı saldırı gerçekleşti. Yaralıların ve ölülerin olduğ

Rusya'da üniversitede silahlı saldırı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (20 Eylül 2021)

Geleceğin öne çıkacak ve yok olacak meslekleri

Evinde tadilat yaparken buldu! Gözlerine inanamadı