• $8,7577
  • €10,4059
  • 498.728
  • 1391.06
27 Mayıs 2021 Perşembe 15:53 | Son Güncelleme:

Hadise'nin açtığı dava sonuçlandı! Seren Serengil ve Cengiz Semercioğlu tazminat ödeyecek

Hadise'nin açtığı dava sonuçlandı! Seren Serengil ve Cengiz Semercioğlu tazminat ödeyecek
DHA

Seren Serengil ve Cengiz Semercioğlu, magazin programında yorumculuk yaptığı dönemde Hadise'nin 2018 yılında Bodrum'da işletmiş olduğu mekana 1 milyon 900 bin liralık borcu sebebiyle icra geldiği iddialarını değerlendirdi. Hadise, ikilinin hakkında yaptığı yorumların ardından savcılığa başvurdu. Davanın kısmen kabulüne karar veren mahkeme, Serengil ve Semercioğlu'nun ünlü şarkıcı Hadise'ye toplam 8 bin lira tazminat ödemesine karar verdi.

Şimdilerde O Ses Türkiye Rap programında jüri koltuğunda oturan ve özel hayatıyla magazin gündeminden düşmeyen ünlü şarkıcı Hadise'nin Seren Serengil ve Cengiz Semercioğlu'na açtığı davada karar verildi.

Seren Serengil ve Cengiz Semercioğlu'nun, Hadise'ye toplam 8 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verildi. İstanbul 13. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen duruşmada taraf avukatları hazır bulundu. Davalı Cengiz Semercioğlu ve Seren Serengil'in avukatları, yapılan haberin hukuka aykırı olmadığını ve Hadise'nin haber sonrasında manevi zarara uğradığına dair kanıtın bulunmadığını ifade ederek, mahkemeden davanın reddini talep etti. Davanın kısmen kabulüne karar veren mahkeme, davalılar Serengil ve Semercioğlu'nun Hadise'ye toplam 8 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verdi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Ünlü şarkıcı Hadise Açıkgöz'ün, 2018 yılında Bodrum'da işletmiş olduğu mekana 1 milyon 900 bin liralık borcu sebebiyle icra geldiği iddia edilmişti. Seren Serengil ile Cengiz Semercioğlu sunduğu magazin programında konuyu değerlendirmiş ve yorumlarda bulunmuştu. Hadise, programda aleyhine yapılan yorumlar ile ilgili savcılığa başvurmuştu. Hadise mahkemeye sunduğu dava dilekçesinde Serengil ve Semercioğlu'ndan 100'er bin liralık manevi tazminat talep etmişti.

<p>Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, milli imkanlarla geliştirilen ve mühimmatlı test atışını ba

Sabit Kanatlı Akıllı Vurucu İHA Sistemi Alpagu vitrine çıkıyor

Fenerbahçe'nin yeni hocası sonunda belli oluyor

Fenerbahçe tarihi transferi bitiriyor! İmza an meselesi...

Bakan Karaismailoğlu, Dostluk Yolu Şantiyesi'nde incelemelerde bulundu