• $7,4791
  • €9,0473
  • 441.856
  • 1556.77
14 Ocak 2021 Perşembe 15:41 | Son Güncelleme:

Koronayı atlatan Hadise ilk kez konuştu: "Panikledim, korktum"

Koronayı atlatan Hadise ilk kez konuştu: "Panikledim, korktum"

Hadise, O Ses Türkiye Yılbaşı özel çekimlerini kamera arkası YouTube'da paylaştı. Koronavirüs olduğunu ve zor zamanlar atlattığını açıklayan şarkıcı konuya dair samimi itiraflarda bulundu. Hadise, "Benim için zor bir süreçti. Hastanelik olmadım. Bu süreci daha zor durumda hastanelerde geçiren insanları görünce şükrettim." dedi.

Geçen aylarda koronavirüse yakalanan ve tedavisi olumlu sonuçlanan Hadise'den samimi açıklamalar geldi. Yaşadığı zorlu süreci anlatan şarkıcı 2 hafta kendi evinde tek başına kaldığını, 4 hafta boyunca durmadan öksürdüğünü dile getirdi. Koronayı atlattığını fakat işi ile ilgili kaygı bozukluğuna yakalandığına dikkat çekti.

Ünlü şarkıcı açıklamalarına şu şekilde devam etti: "Benim için zor bir süreçti. Hastanelik olmadım. Bu süreci daha zor durumda hastanelerde geçiren insanları görünce şükrettim. 2 hafta kendi evimde tek başıma kaldım. 4 hafta boyunca öksürdüm. Başım çok fena ağrıdı. Kusmalarım çok oldu. 5. günümde tat ve koku almamaya başladım. Asıl beni mahveden korku oldu. Televizyonlarda sürekli izlediğimiz o kötü görüntüler beni panikletti. Endişeden anksiyete oldum. Öksürük geçmiyor. Acaba sesimi etkileyecek mi, şarkı söyleyebilecek miyim? şeklinde kafamda deli sorular vardı. Neyse ki koronayı atlattım. Ama anksiyete kaldı."

ANKSİYETE (KAYGI BOZUKLUĞU) NEDİR?

Anksiyete veya endişe; hoş olmayan bir iç çatışma durumu ile karakterize edilen, sıklıkla ileri geri ilerleme gibi sinirsel davranışların eşlik ettiği bir duygu. Duygusal açıdan ise korku ve panik hissine neden olur. Kişi her şeyi olabilecek en olumsuz yönüyle ele alır, moral seviyesi en alt düzeydedir. Davranışsal olarak ise birey, anksiyetenin kaynağından kaçma eğilimi gösterir.

<p>Şiddeti en çok yaşayan grupların, çocuklar, kadınlar ve yaşlılar olduğuna dikkati çeken  Uzman Ps

Şiddete uğruyor olabilir miyim?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Hobi olarak başladı şimdi taleplere yetişemiyor

Beyaza bürünen İstanbul'dan kar manzaraları