• $7,8808
  • €9,3311
  • 465.518
  • 1314.25
30 Ekim 2020 Cuma 17:37 | Son Güncelleme:

Hacı Sabancı'nın sevgilisi Nazlı Kayı'nın acı kaybı

Hacı Sabancı'nın sevgilisi Nazlı Kayı'nın acı kaybı

Hacı Sabancı'nın sevgilisi Nazlı Kayı'nın 70 yaşındaki dedesi Mustafa Sertkaya yaşamını yitirdi.

Nazlı Kaya'nın Bursa'da yaşayan dedesi Mustafa Sertkaya'nın, Covid-19 nedeniyle yaşamını yitirdiği öğrenildi. SnobMagazin'in haberine göre; dedesinin ölümü sonrası büyük üzüntü yaşayan Nazlı Kayı'nın, bu zor süreçteki en büyük destekçisi sevgilisi Hacı Sabancı oldu.

NAZLI KAYI KİMDİR, NERELİ?

Hacı Sabancı’nın sevgilisi Zeynep Nazlı Kayı 1992 İstanbul doğumlu. İlk, orta eğitimini Bursa'da tamamlayan Nazlı Kayı lise eğitimini İstanbul'da Koç Lisesi'nde tamamladı. Ardından da üniversite için Londra'ya gitmiş. İlk yıl Foundation Queen Mary University Of London'da eğitim gören Nazlı Kayı, daha sonra University Of Westminster'da hukuk okudu ve mezun oldu.

NAZLI KAYI NE İŞ YAPIYOR?

Nazlı Kayı’nın bir sanat galerisi açmak ve sanat eğitimleri veren bir merkez işletme hayali olduğu öğrenildi. Nazlı Kayı meslek seçimiyle ilgili verdiği bir röportajda şunları söylemişti:

"Yani hukuku okurken çok sevmiştim ama çalışırken mutlu olmadığımı hissettim ve bir aile dostumuzun bana verdiği 'Mutsuz olduğun hiçbir şeyi yapma, hayat mutsuz olduğun bir işi yapmak için çok kısa' tavsiyesine uydum. Şu an İstanbul Modern'den sanat tarihiyle ilgili dersler alıyorum ve 1700'lerin başından neredeyse günümüze kadar yavaş yavaş öğrenmeye çalışıyorum, öğrenecek daha çok şeyim var."

Sanata olan merakının annesinden geldiğini de itiraf eden Nazlı Kayı, "Aslında annemin sanata merakı vardır ve tanıdığımız Yiğit Yazıcı gibi bazı sanatçıların eserlerini alırdı. Ben o zaman bu kadar farkında değildim. Ama sonra herhalde bilinçaltıma işlemiş olacak ki sanatla ilgili her şey çok heyecanlanmama neden oldu. İçime işlemiş, yurtdışındaki eğitimim için okul dışı projeler yapmak gerekiyordu. Ben hep sanatı tercih ederdim. İstanbul Modern'de böyle bir eğitim olduğunu gördüm. Şimdi oradan ders alıyorum, bitirdikten sonra eğitime devam edeceğim ama..." dedi. 

<p>Türk gemisine hukuk dışı arama... Yunan bir komutan tarafından sevk ve idaresi gerçekleştirilen İ

Türk gemisine hukuk dışı arama: Libya'da insani yardım taşıyan gemi durduruldu

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

SARS virüsü nedir? SARS virüsünün belirtileri neler?

Babasının emanet bıraktığı 1955 model otobüse özenle bakıyor