• $7,4453
  • €8,9938
  • 437.305
  • 1524.49
15 Eylül 2020 Salı 07:24 | Son Güncelleme:

Dr. Gülseren Budayıcıoğlu'nun kitapları hangileri? Gülseren Budayıcıoğlu kimdir, kaç yaşında?

Dr. Gülseren Budayıcıoğlu'nun kitapları hangileri" Gülseren Budayıcıoğlu kimdir, kaç yaşında"

Gülseren Budayıcıoğlu, 1966 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanmıştır. Öğrencilik yıllarında TRT'nin spikerlik sınavına kazanarak burada görev almıştır. Gülseren Budayıcıoğlu, daha sonra TRT'den ayrılıp Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümü'ne asistan olarak çalışmaya başlamıştır. Son dönemin gözde dizileri olan Kırmızı Oda ve Doğduğun Ev Kaderindi gibi yapımlar, Gülseren Budayıcıoğlu kitaplarından etkilenerek ortaya çıkmıştır.

Gülseren Budayıcıoğlu, Kırmızı Oda ve Masumlar Apartmanı dizisi ile gündemde yerini aldı. Dizleri izleyen vatandaşlar Gülseren Budayıcıoğlu'nun hayatını ve çalışmalarını öğrenmek istiyor. 1966 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanan Gülseren Budayıcıoğlu, öğrencilik yıllarında TRT Ankara Radyosunda spikerlik yapmıştır.  

GÜLSEREN BUDAYICIOĞLU KİMDİR?

Gülseren Budayıcıoğlu, 1947 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini TED Ankara Koleji’nde tamamladıktan sonra, 1966’da Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne girdi. Tıp öğrenimi sırasında 1968 yılında yayına başlayan TRT televizyonunun açtığı spikerlik sınavını kazanarak TRT’ye kadrolu spiker olarak atandı ve bu kurumda beş yıl boyunca spiker ve Türk müziği programlarında sunucu olarak görev yaptı.

1972’de Tıp Fakültesi’nden mezun oldu, 1973 yılında evlendi ve TRT’den ayrılıp Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümü’ne asistan olarak girdi. 1977’de uzman oldu ve 1982 yılına kadar öğretim görevlisi olarak çalıştı. 1982 yılında üniversitede doçent olmak üzereyken, tercihini hocalıktan değil, doktorluktan yana yaptı ve üniversiteden ayrıldı.

23 yıl Ankara’da serbest hekim olarak çalışan Gülseren Budayıcıoğlu, 2005 yılında yine Ankara’da, en büyük hayalini gerçekleştirerek Türkiye’nin ilk ve tek psikiyatri merkezi olan ve ülkemizdeki her kesimden insanın başvurabileceği “Özel MADALYON Psikiyatri Merkezi”ni kurdu. 2011 yılında ilk baskısı çıkan Hayata Dön dizisi İstanbullu Gelin ismiyle televizyona uyarlandı. Son olarak ‘Camdaki Kız’ kitabı ise Doğduğun Ev Kaderindir dizisine ilham kaynağı oldu.

Son zamanlarda Kırmızı Oda dizisiyle tekrar gündeme gelen Gülseren Budayıcıoğlu, TRT 1 ekranlarında yeni başlayacak Masumlar Apartmanı dizisinede ilham olmuştur.

GÜLSEREN BUDAYICIOĞLU KİTAPLARI NELERDİR?

Madalyonun İçi - Gülseren Budayıcıoğlu

Hayata Dön - Gülseren Budayıcıoğlu

Kral Kaybederse - Gülseren Budayıcıoğlu

Camdaki Kız - Gülseren Budayıcıoğlu

Günahın Üç Rengi - Gülseren Budayıcıoğlu

<p>Türk savunma sanayisi şirketi HAVELSAN kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer risklerin tespi

İHA'lara 'milli' dokunuş: Kimyasal riskleri de tespit edecek

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Rıdvan Dilmen: Beşiktaş şampiyonluğa inanmış

Haftanın yalanları