• $8,294
  • €10,1106
  • 490.738
  • 1452.11
22 Nisan 2021 Perşembe 21:50 | Son Güncelleme:

Gülay kimdir, kaç yaşındadır? Şarkıcı Gülay aslen nereli, hastalığı neydi?

Gülay kimdir, kaç yaşındadır" Şarkıcı Gülay aslen nereli, hastalığı neydi"

'Cesaretin Var mı Aşka?' şarkısıyla 90'lı yıllara damga vuran Şarkıcı Gülay, bugün Star Tv'nin sevilen programı Demet ve Alişan ile Sabah Sabah programına konuk oldu. Gülay kimdir, kaç yaşındadır? Şarkıcı Gülay aslen nereli, hastalığı neydi? gibi soruların yanıtları merak edilmeye başlandı. Şarkıcı Gülay, müzik hayatına babası olan ünlü müzisyen ve besteci Eyüp Ercan Sezer'in bağlama ile çaldığı türkülere eşlik ederek 5 yaşında başladı ve babası tarafından eğitildi.

90'lı yıllara damga vuran Şarkıcı Gülay bugün Demet ve Alişan ile Sabah Sabah programına konuk oldu. Gülay kimdir, kaç yaşındadır? Şarkıcı Gülay aslen nereli, hastalığı neydi? gibi soruların yanıtları tüm izleyenler tarafından araştırılmaya başlandı. Şarkıcı Gülay, 24 Mayıs 1970 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. İşte hakkında tüm merak edilenler....

GÜLAY KİMDİR, KAÇ YAŞINDADIR?

'Cesaretin Var mı Aşka?' şarkısıyla 90'lı yıllara damga vuran Şarkıcı Gülay, 24 Mayıs 1970 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Müzik hayatına, babası olan ünlü müzisyen ve besteci Eyüp Ercan Sezer'in bağlama ile çaldığı türkülere eşlik ederek 5 yaşında başladı ve babası tarafından eğitildi. Gülay, aynı zamanda uzun yıllar diş teknisyenliği yaptı fakat müziğe olan tutkusundan dolayı teknisyenliği 2000 yılında tamamen bırakıp, 2001 yılında Kuzey Kıbrıs'ta Doğu Akdeniz Üniversitesi Müzik Bölümü'nde kompozisyon eğitimi almaya başladı. 2007 yılında okuduğu bölümden, birincilikle mezun oldu.

Gülay'ın, Gülay Sezer adıyla 1988'de çıkardığı arabesk albümü "Her Akşam"ı, 1995 yılında BMG Müzik'ten çıkan "Cesaretin Var mı?" ve 1997'de yine BMG'den çıkan Bir Sevi Masalı adlı pop albümleri izledi. Daha sonra BMG Müzik'ten ayrılan Gülay, albüm çalışmalarına ara vererek 1999 yılında BRT Televizyonu için "Damlalar" isimli halk müziği programını hazırlayıp sundu. 2001 yılında Kalan Müzik'ten Damlalar, 2003 yılında Damlalar 2 adlı halk müziği albümlerini ve 2005 yılının başında da Adı Yok isimli pop albümünü çıkardı. 2006 yılında Seyhan Müzik imzasıyla Dalgalar isimli halk müziği albümünü, 2011 yılında ise yine bir pop albümü olan Aşkhane'yi çıkardı. Bunun dışında İstanbul Kanatlarımın Altında adlı filmin "Aşk" adlı şarkısının sözlerini yazdı ve seslendirdi. Ayrıca Yaşama Hakkı adlı filmin aynı adı taşıyan şarkısının sözlerini yazdı ve seslendirdi. Hamam isimli film için "İstanbul Uyurken" adlı besteyi ve tüm bunların yanında birçok televizyon dizisinin jeneriklerini seslendirdi.

Gülay, Konya Selçuk Üniversitesi'nden 3 yıl boyunca müzik dalında "Yılın İletişimcileri" ödülünü, 1996 yılında "İFA Müzik Ödülü"nü, 2000 yılında Motif Halk Bilim Ödülleri'nden "Müziğe Teşvik" ödülünü, yine 2000 yılında Türkiye Yazarlar Birliği'nden "Yılın Programcısı" ödülünü, 2001 yılında Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği'nden "En İyi Halk Müziği Programı" ödülünü, 2007'de "34. Altın Kelebek En İyi Türk Kadın Solisti Ödülü"nü aldı. 15 Şubat 2015 tarihinde, müzisyen Serkan Boran ile evlenen Gülay'ın 1992 doğumlu Nilban adında bir kızı vardır. Şarkıcı Gülay, yıllar önce ayrılmak zorunda kaldığı sevgilisinin geri dönmesini engellemek için cezaevindeki bir hayranıyla evlendiğini açıklamıştı.

GÜLAY SEZER'İN HASTALIĞI NEYDİ?

Birer sene aralıklarla böbrek ve rahim kanserine yakalanan Gülay Sezer, uzun süren tedavilerle sağlığına tekrar kavuştu.

  • Gülay kimdir
  • Gülay kaç yaşında
  • Gülay aslen nereli
  • Gülay Sezer kimdir
  • Gülay Sezer hastalığı neydi
<p>Peki, muafiyet  kapsamındaki işçiler bayramda çalışmaları halinde çalıştıkları günler için ek  üc

Arife ve bayramda çalışan ne kadar ücret alır?

Tunceli'de 'koca engerek' görüldü

Gaziantepli baklavacıları bayram telaşı sardı

Kebap testileri salgın döneminde kumbaraya dönüştü