• $7,4022
  • €8,9695
  • 438.226
  • 1467
25 Kasım 2020 Çarşamba 00:43 | Son Güncelleme:

GORA filminde "Bir Cisim Yaklaşıyor" repliği ile tanınan oyuncu Muhittin Korkmaz hayatını kaybetti

GORA filminde "Bir Cisim Yaklaşıyor" repliği ile tanınan oyuncu Muhittin Korkmaz hayatını kaybetti

Tiyatro ve sinema oyuncusu Muhittin Korkmaz hayatını kaybetti. Muhittin Korkmaz GORA filminde sık sık "Komutan Logar, bir cisim yaklaşıyor efendim!" repliğini kullanan Tihulu adlı karakteri ile tanınıyordu. Can Yılmaz acı haberi sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı. Peki, Muhittin Korkmaz kimdir, neden öldü?

2004 yılında vizyona giren GORA filminde “Tihulu” karakterini canlandıran Muhittin Korkmaz hayatını kaybetti. Filmde Korkmaz tarafından dile getirilen “Bir Cisim Yaklaşıyor” repliği uzun yıllar akıllardan kazınmadı. Acı Haberi Cem Yılmaz'ın abisi Can Yılmaz sosyal medya hesabından verdi.  

Can Yılmaz yaptığı paylaşımda: “G.O.R.A, A.R.O.G, Yahşi Batı, Pek Yakında, Arif ve 216 filmlerinde beraber çalışma şansı bulduğumuz, kıymetli abimiz Muhittin Korkmaz maalesef vefat etti. Ailesine, tiyatro camiasına ve sevenlerine sabır diliyorum. Çok güzel adamdı, Allah rahmet eylesin, mekanı Cennet olsun.” ifadelerine yer verdi.

MUHİTTİN KORKMAZ KİMDİR?

Muhittin Korkmaz 1953 yılında Gaziantep'te dünyaya geldi. Uzun yıllar boyunca tiyatrolarda sahne aldı ve Bursa Devlet Tiyatrosu'ndan emekli olan Muhittin Korkmaz 2002 yılında Cem Yılmaz'ın Telsim reklamı için seçilip, reklamda Huluti isimli karakteri oynadı. Bu reklam ile birlikte Cem Yılmaz'ın projelerinde yer almaya başlayan Korkmaz, G.O.R.A.’da "Komutan Logar, bir cisim yaklaşıyor efendim!" repliğini kullanan Tihulu'yu oynadı. Tihulu ismi Cem Yılmaz tarafından Telsim reklamındaki Huluti karakterinden esinlenilerek yaratılmıştı.

G.O.R.A.’nın ardından Tunç Başaran'ın yönettiği Sinema Bir Mucizedir ile Ezel Akay'ın yönettiği Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? filmlerinde yer aldı. Daha sonra Cem Yılmaz'la olan birlikteliğine Türk Telekom reklamı ile A.R.O.G, Yahşi Batı ve Pek Yakında filmlerindeki yardımcı rollerde devam etti.[kaynak belirtilmeli]

1,52 m boyunda olan Korkmaz, kendisi gibi oyuncu olan Cem Korkmaz'ın babasıdır. Oğlu Cem Korkmaz 1 Kasım 2017 tarihinde intihar etmiştir.

<h3>Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kartoğlu, CHP'nin 'Militan' provokasyonunu AKŞAM TV

CHP neden 'Militan' provokasyonu yapıyor?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Yıldırım çarpmasının vücutta bıraktığı ilginç izler

Sivas'ta tıra arkadan çarpan ambulanstaki hemşire öldü, şoför yaralandı