• $7,8864
  • €9,3876
  • 459.442
  • 1332.65
27 Nisan 2020 Pazartesi 09:03 | Son Güncelleme:

Fırat Çelik kimdir, nereli? Oyuncu Fırat Çelik kaç yaşında? İşte hayatı ve biyografisi...

Fırat Çelik kimdir, nereli"  Oyuncu Fırat Çelik kaç yaşında" İşte hayatı ve biyografisi...

Fırat Çelik kimdir? sorusunun yanıtı arama motorlarında yoğun bir şekilde araştırılıyor. Sevilen oyuncu şu an Fransa'da yaşıyor. Fırat Çelik geçtiğimiz günlerde yeğeni ile birlikte dans videosu çekerek gündemde yerini aldı. Vatandaşlar ise Fırat Çelik kimdir, nereli? gibi soruların yanıtını araştırmaya başladı. Başarılı oyuncu Fırat Çelik kaç yaşında? sorusunun yanıtı haberimizde…

Fırat Çelik kimdir? Fırat Çelik kaç yaşında? gibi sorular merak edilmeye başladı. Müge ve Gülşen’le 2. Sayfa programına konuk olan sevilen oyuncu hakkında araştırma yapılıyor. Fransa’da yaşayan Fırat Çelik, yeğeni ile birlikte çektiği dans videosu ile gündemde yerini aldı. Fırat Çelik ile ilgili bilgilere haberimiz içerisinden ulaşabilirsiniz.

FIRAT ÇELİK KİMDİR?

Fırat Çelik, 25 Mart 1981 tarihinde Almanya, Stuttgart yakınlarında Ostfildern'de doğmuştur. Aslen Tuncelilidir. İki yaşındayken Türkiye’ye dönmeye karar veren ailesiyle birlikte dokuz yaşına kadar Tunceli’de yaşadı. İki ablası bir kız kardeşi olan Fırat Çelik ailenin tek erkek çocuğudur.

Tunceli’de altı yıl yaşadıktan sonra ailesi ile beraber Paris’e yerleşmeye karar verdiler. Doksanlı yıllarda göç ettikleri Fransa’da eğitim gören Fırat Çelik, Paris’in banliyösu Champigny-sur-Marne’da Louise Michel Ortaokulu’ndan sonra Langevin Wallon Lisesi’nde ekonomi ve idari bilimler okudu. 19 yaşında babasına yardım etmek için çalışma kararı veren Fırat Çelik, Paris’e taşındı ve burada pek çok işin yanında mankenlik de yapmaya başladı.

Fırat Çelik’in profesyonel tiyatro kariyeri 2006 yılında yönetmen Thierry Harcourt ile yollarının kesişmesiyle başladı. Harcourt’un sahneye koyduğu, Anthony Burgess’in romanından uyarlanan Otomatik Portakal oyununda Fred rolünü üstlenen Çelik; 2007’de Comédie de Paris tiyatrosu ekibine katılarak Jean-Georges Tharaud tarafından sahneye koyulan Effets Secondaires oyununda Kevin rolünü canlandırdı. Bu sırada pek çok kısa filmde oynayan Fırat Çelik Johann Bertelli’nin yazıp yönettiği Lignes isimli kısa filmde de başrol oynadı.

Fırat Çelik ilk uzun metraj sinema filmini 2009 yılında yönetmen Philippe Lioret’nin Welcome filmiyle gerçekleştirdi. Vincent Lindon’un başrolünde oynadığı filmde küçük bir rol üstlendi. Berlin’de dünya prömiyeri yapılan film aynı yıl İstanbul Film Festivali’nin de açılış filmi olarak seçildi. Bu vesileyle hayatında ilk defa İstanbul’a gelen Fırat Çelik gelişinin hemen ardından teklifleri değerlendirerek birkaç ay sonra Türk televizyonları için çekilen Kış Masalı dizisinde başrol oynadı. Geniş kitleler tarafından tanınması ise Ay Yapım’ın yapımcılığında gerçekleşen Fatmagül'ün Suçu Ne? isimli dizi sayesinde oldu. Fırat Çelik sonrasında yine Ay Yapım imzalı polisiye dizi 20 Dakika'da rol almıştır.

FIRAT ÇELİK DİZİLERİ VE FİLMLERİ

2014 - Firuze (Dizi)

2014 - 8 Saniye (Sinema)

2013 - 20 Dakika (Dizi)

2011 - Ay Büyürken uyuyamam (Sinema)

2010 - Fatmagül'ün Suçu Ne? (Dizi)

2009 - Kış Masalı (Dizi)

2009 - Welcome (Sinema)

2008 - Lignes (Kısa film)

2008 - Famille d'acceuil (Dizi)

2007 - Cosa Nostra (Kısa film)

<p class='MsoNormal'>Fransa’da ortam çok gergin ve endişe duyuyoruz diyen Sirene,  sığınmacıla

“Fransa'da polis şiddeti olaylarını yayınlamak yasak olacak”

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Karantina ihlali yapan otobüs şoförüne ceza

İstanbul'da terör örgütü yönelik şafak operasyonu