• $7,8228
  • €9,4308
  • 459.326
  • 1328.83
19 Kasım 2020 Perşembe 20:30 | Son Güncelleme:

Ferda Anıl Yarkın kaç yaşında, nereli? Ferda Anıl Yarkın evli mi?

Ferda Anıl Yarkın kaç yaşında, nereli" Ferda Anıl Yarkın evli mi"

Ferda Anıl Yarkın kaç yaşında, nereli, evli mi? gibi soruların yanıtı magazin severler tarafından yoğun olarak araştırılmaya başlandı. İTÜ Türk müziği Devlet Konservatuvarı Keman Bölümü mezunu olan Ferda Anıl Yarkın, 90'lı yıllarda Üzülme, Sonuna Kadar gibi duygusal parçaları ve sürekli siyah giydiği kıyafetleri ile tanınmıştır. Peki, Ferda Anıl Yarkın kaç yaşında, nereli?

Ferda Anıl Yarkın magazin gündeminde araştırılan isimler arasında yerini aldı. 90'lı yıllara damgasını vuran sanatçılar arasında yer alan Ferda Anıl Yarkın, özlenen şarkıları ile bugün Star Tv ekranlarında yayınlanan Demet ve Alişan ile Sabah Sabah programına katıldı. İzleyiciler Ferda Anıl Yarkın hakkında arama yapmaya başladı. Peki, Ferda Anıl Yarkın kaç yaşında, nereli? Ferda Anıl Yarkın evli mi?

FERDA ANIL YARKIN KİMDİR?

21 Ağustos 1970 yılında İstanbul'da doğmuştur. (2009 yılında TV'deki yarışma programında Çanakkale Korosunu yönetmesinden dolayı Çanakkale'li olduğu sanılmıştır.) Güngör Yarkın ve Bestekar olan Deniz Astsubayı Kamuran Yarkın'ın oğludur. Yarkın Ritm Grubu üyeleri Ferruh ve Fahrettin Yarkın ağabeyleridir. Yeğenleri Nağme Yarkın ve Baturay Yarkın da tanınmış müzisyenlerdir.

Ferda Anıl Yarkın, İTÜ Türk müziği Devlet Konservatuvarı Keman Bölümü mezunudur. Pop müziğin canlandığı 90’lı yıllarda Üzülme, Sonuna Kadar gibi duygusal parçaları ve sürekli siyah giydiği kıyafetleri ile tanınmıştır. Unuttum Sanma albümü 1999 depremi dönemine denk geldiği için yeterli ilgiyi göremedi ve 7 sene müziğe ara vermek zorunda kaldı. Albüm yapmasa da müzikten kopmayan Yarkın, bu sürede Cengiz Kurtoğlu, İbrahim Tatlıses, Kibariye, Müslüm Gürses gibi sanatçıların albüm çalışmalarına eserleri ile katkı sağladı. Yarkın, 2006'da Ayrılmayalım albümü ile yeniden müzik piyasasında kendini gösterdi. 2007 yılında Şarkı Söylemek Lazım adlı yarışma programında Helin Avşar'ın koçluğunu yaptı. 2009 yılında ise Korolar Çarpışıyor adlı program'da Çanakkale Korosunu yönetti. Metin Özülkü, Eda Özülkü ve Yeşim Salkım ile birlikte "Çılgınlar Kulübü" adlı müzik grubunu oluşturdu. Birlikte sahne alan ve konserler veren 4'lü, 2019 yazında "Aramadın Aylardır" isimli şarkıyı birlikte seslendirerek ilk kliplerini çektiler. Ferda Anıl Yarkın halen stüdyoda sanatçılar için eserler üretmekte, çeşitli mekanlarda sahne almaya ve konserler vermeye de devam etmektedir.

<p>Öğretmenler Günü'nde öğretmenleri hedef alarak bir skandala imza atan CHP Genel Başkanı Kemal Kıl

'Sizin Türkiye Cumhuriyeti'yle bir kavganız mı var?'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Karbonatın faydaları saymakla bitmiyor

İşte 2020 yılının en iyi 10 filmi...