• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
28 Ocak 2021 Perşembe 10:17 | Son Güncelleme:

Evine haciz gelen Defne Samyeli konuyla ilgili ilk kez konuştu

Evine haciz gelen Defne Samyeli konuyla ilgili ilk kez konuştu

2 yıldır kira ödemediği gerekçesi ile ev sahibiyle davalık olan Defne Samyeli'nin evine önceki gün geldi. Samyeli, ev sahibi Yusuf Araz hakkında ilk kez konuştu. Samyeli, 'Tehdit, şantaj karşısında sinmem, geri adım atmam mümkün değil. İki gün önce yapılan işlem etik dışı. Sırf beni küçük düşürmek amaçlı' dedi.

Defne Samyeli, 2 yıldır kira ödemediği iddiası ile ev sahibi Yusuf Araz tarafından mahkemeye verildi. İcraya verilen Defne Samyeli'nin borcuna karşılık eşyaların bir kısmı haczedildi. Defne Samyeli konuyla ilgili sessizliğini bozarken Hürriyet'e özel açıklamalarda bulundu.

'TADİLAT SÖZÜNÜ TUTMADI'

Yusuf Araz'ın evi tadilat ettireceği sözünü tutmadığını ifade eden Samyeli, şunları söyledi: '8 yıldır oturduğumuz Pasifik Konakları'ndaki ev, altyapı olarak çok sıkıntılı bir zeminde. Devamlı su basan bir bölgede, evin yapısında da ciddi izolasyon problemi var. Zaman içinde evle ilgili problemlerin çözüleceğine dair ev sahibinin sözlerine güvendim. Zira sitede başka evleri de var ve onların alt katını kırdırıp yeni baştan yaptırdı. Geçen yıl bir telefon konuşmasında son derece çirkin bir üslupla 'İstediğim evimi yaptırırım istediğimi yaptırmam, seni de basında rezil ederim" deyip de işi mahkemeye taşıyınca ben de adalet sistemi karar versin istedim.

'ŞANTAJ KARŞISINDA SİNMEM'

Evlerin fotoğraflarını basına dağıtıp reklamını yaptılar. Çok sevdiğim komşularım da bu durumdan rahatsız. Aylardır ev sahibi Yusuf Araz ve oğlu Fuat'ın başvurmadığı magazin programı kalmadı. Tehdit, kabadayılık, şantaj karşısında sinmem, geri adım atmam mümkün değil.

‘BU HABERLERLE KÜÇÜK DÜŞMEM’

Sırf beni küçük düşürmek amaçlı. Bu haberlerle küçük düşmem. Eğer mahkeme benim ödeme yapmam konusunda bir karar verirse bu karara göre ödememi elbette yapacağım. Ama kanuni uyanıklıklarla ailemin yaşadığımız çatı altında rahatsız edilmesine göz yummam. Buna alet olanlarla birlikte ev sahibi Yusuf Araz hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağım.'

'TEHDİT EDİLİYORUZ'

Yusuf Avaz'ın avukatı da şu ifadeleri kullandı: 'İki yıl boyunca kira alacağımızı tahsil edememekle kalmayıp tacizci, şovcu ve suçlu gibi ithamlara maruz kalarak suç duyurusu ile tehdit edilmekteyiz. Açık ve bariz bir şekilde kanuni hakkını kullanan bir kimseyi, onun vekilini ve görevini yapan bir memuru; iftira ve hakaret suçlarını işlemek suretiyle toplum önünde itibarsızlaştıran hiçbir açıklamayı kabul etmiyoruz.'

<div><br></div><p><br></p>

28 Şubat'tan akılda kalanlar

Konya'da mısır hasadının yapıldığı tarlada 40 metre derinliğinde obruk oluştu!

Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli açıldı! Seyahat süresinin 15 dakikadan 3 dakikaya inecek

Çakmakla piknik tüpünü kontrol etti! Evim tamamen yandı