• $13,7827
  • €15,5962
  • 788.533
  • 1927.39
15 Ağustos 2021 Pazar 09:27 | Son Güncelleme:

Eser Eyüboğlu'ndan hayatına dair özel açıklamalar

Eser Eyüboğlu'ndan hayatına dair özel açıklamalar
AKSAM.COM.TR

Gönül Dağı dizisinin Selami'si Eser Eyüboğlu, Akşam'a özel açıklamalarda bulundu. Eyüboğlu ailesi, kariyeri ve Gönül Dağı dizisiyle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Oyuncu, eğer oynadığı karakterin yaşadığı gibi aile karşıtlığıyla karşılaşsaydı böyle bir durumda isyan edebileceğini söyledi.

Gönül Dağı dizisinde canlandırdığı Selami karakteri ile büyük beğeni toplayan oyuncu Eser Eyüboğlu, AKŞAM'a kariyeri, hayatı ve rol aldığı Gönül Dağı dizisi hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Canlandırdığı Selami karakterinin hayatı gibi müzikle profesyonel olarak ilgilenen oyuncu, onunla benzer bir durumla karşılaştığında ne yapacağı konusunda samimi bir itirafta bulundu. "Gönül Dağı'nda Selami karakterini canlandırıyorsunuz. Şarkıcı olmak isterken ailesini karşısına alan bir Selami var. Gerçek hayatta aileniz oyunculuğa ya da müzikle ilgilenmenize karşı çıksa ne yapardınız? Mesleğiniz sizin için ne ifade ediyor?" sorusuna Eser Eyüboğlu, şu yanıtı verdi:

"Ailem beni bu konuda her daim desteklediği için, böyle bir olumsuzluğu hayal etmekte açıkçası güçlük çekiyorum. Gençliğimde daha agresif bir yapıya sahiptim. Bu yüzden, o dönemde ailem oyunculukla veya müzikle ilgili çalışmalarıma karşı çıksaydı, yüksek ihtimalle bildiğim doğrulardan şaşmaz, isyan eder ve kendi yolumda ilerlemeye devam ederdim. Yalnız böyle olumsuz bir sürecin bana psikolojik anlamda iyi gelmeyeceğini de tahmin edebiliyorum. Bir insanın ailesini mutsuz ederek mutluluğa yürümek ihtimali oldukça düşük olsa gerek.

Selami, erken yaşlarından itibaren babasının yanında çalışan ve ömründe bundan başka pek bir şey görmemiş biri. Küçük yaşlarında tarlada çalışan işçilere şarkı söylerken babası tarafından yakalanıp sert bir şekilde azarlandığı için müzikle arasına mesafe koymak zorunda kalmış. Daha sonraları sesi insanlar tarafından keşfedilip herkes tarafından baş tacı yapılınca, babası da bu duruma kayıtsız kalmıyor. Bir anda Selami'nin en büyük destekçilerinden biri hâline geliyor. Birçoğumuzun başına bu tarz hikâyeler gelmiştir aslında. Evladının potansiyelini ancak etraftaki alkışlarla fark eden ebeveynlerin sayısı hiç de az değil.

Oyunculuk bir meslekten ziyade yaşam tarzıdır. Çok okumalı, çok izlemeli, çok düşünmeli, çok biriktirmelisiniz. Bir olaya birçok açıdan bakabilme kabiliyetine sahip olmak için heybenizin dolu olması gerekir. Heybesi boş olan insanın oyunculuk yapması güçtür. Hayat vereceği karakteri iyi anlayabilmesi gerek ki seyirciye doğru aktarabilsin. Bu yüzden emek ister. Ben bu konuda elimden gelenin en iyisini yapmaya gayret ediyorum. Hatalarım, eksiklerim olabilir; ömrüm boyunca da olacaktır. Bu da benim, ömrümün sonuna kadar gayret etmekten vazgeçmeyeceğim anlamına gelir. Mesleğim benim için kutsaldır. Ailem ve benim boğazımızdan geçen her bir lokmada hakkı vardır. Bu yüzden ona layık yaşamak gayretinde olmak benim açımdan oldukça önemlidir."

RÖPORTAJIN DEVAMI İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKE TIKLAYABİLİRSİNİZ!

Gönül Dağı'nın Selami'si Eser Eyüboğlu'ndan düşündüren yanıt: Onlar sayesinde hayatımda yeni bir dönem başladı

Dünyada sayılı ülkeler arasındayız... 'Yeni süper malzeme' Borofen Türkiye'de üretiliyor
Dünyada sayılı ülkeler arasındayız... 'Yeni süper malzeme' Borofen Türkiye'de üretiliyor

Dünyada sayılı ülkeler arasındayız... "Yeni süper malzeme" Borofen Türkiye'de üretiliyor

Avokado çekirdeğinden üretti... Ortaokul öğrencisinin projesi birinci oldu
Avokado çekirdeğinden üretti... Ortaokul öğrencisinin projesi birinci oldu

Avokado çekirdeğinden üretti... Ortaokul öğrencisinin projesi birinci oldu

Avrupa'da benzeri yok... Hedef 2021 sonu!
Avrupa'da benzeri yok... Hedef 2021 sonu!

Avrupa'da benzeri yok... Hedef 2021 sonu!

<p class='MsoNormal'>Peki, bu karar neden önemliydi? Akşam Gazetesi Yazarı  Oğuzhan Bilgin tüm merak

Artık her yerde 'Türkiye'

İsrail hapishanesinden kaçan Filistinli tutuklular mahkemede darbedildi

Bir çiftçi tarafından bulundu! İçinden servet çıktı

Kedilerin en çılgın halleri