• $9,4936
  • €11,041
  • 545.58
  • 1514.96
24 Aralık 2020 Perşembe 07:01 | Son Güncelleme:

'Eda Ece, Burak Özçivit, Gizem Karaca gibi ünlülerin doğum günü bağışları yaraları sardı'

'Eda Ece, Burak Özçivit, Gizem Karaca gibi ünlülerin doğum günü bağışları yaraları sardı'
- BİLGEN BÜLBÜL

Türk Kanser Derneği Kurumsal İletişim Sorumlusu Yerigüzel, ünlü isimlerin doğum günlerinde başlattıkları kampanyaların hastalara iyi geldiğini anlattı: ‘'Pandemide 6 hastamızın tüm masrafları karşılandı:'

Eda Ece, Burak Özçivit, Gizem Karaca, Seçkin Özdemir ve Aslıhan Güner Kılıç gibi isimlerin doğum günlerinde Türk Kanser Derneği’yle birlikte başlattıkları ‘bağış kampanyası’ birçok hastaya umut oldu. Sosyal medyadan duyurdukları kampanyalarla sevdiklerinden bağış toplayan ünlülerin bu etkinlikleri, birçok hastanın yardım ihtiyacını giderdi. Türk Kanser Derneği Kurumsal İletişim Sorumlusu Özlem Yerigüzel, bu kampanyalarla ilgili geri dönüşleri AKŞAM Gazetesi’ne anlattı.

YARALARIMIZ SARILDI

Bağışlarla yaralarını sardıklarını söyleyen Yerigüzel, “Pandemi her sektörde olduğu gibi dernekleri de çok etkiledi. Zor günler geçiren insanların, ilk olarak yaptıkları şey bağışlardan vazgeçmek oldu. Ayrıca kermes ve etkinliklerle elde ettiğimiz gelirler de bu dönemde doğal olarak gerçekleşemedi. Ama ünlü isimlerle yaptığımız bu bağışlar, yaralarımıza adeta merhem oldu. Pandemi dönemi boyunca 6 hastamızın tüm masrafları karşılanırken yine bu dönemde zorluk çeken kanser hastalarımıza maddi desteklerde bulunduk. Kampanya dışında kendi adlarına da bağış yapan sanatçılar, şu an en büyük destekçimiz’’ dedi.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Beyaz Saray Sözcüsü Psaki, düzenlediği  basın toplantısında, gün

ABD'den 'müttefiklik' vurgusu

İran'da akaryakıt krizi! Benzin istasyonlarının önünde uzun kuyruklar oluştu

Rusya'da düzenlenen cenaze hizmetleri fuarından ilginç kareler

NASA açıkladı: Samanyolu galaksisi dışındaki ilk gezegen bulunmuş olabilir