• $7,9454
  • €9,4346
  • 462.348
  • 1318.03
29 Nisan 2020 Çarşamba 15:24 | Son Güncelleme:

Dündar Bey nasıl öldü?

Dündar Bey nasıl öldü"

Kuruluş Osman dizisinin izleyicileri Dündar Bey ölümü ile ilgili aramalar yapıyor. “Dündar Bey nasıl öldü?” sorusunu aratan binlerce kişi dizide de konusu geçen olayla ilgili ayrıntılı bilgi sahibi oluyor.

Dündar Bey nasıl öldü? sorusu merak edip arama motorunda aratılmaya başladı. Dündar Bey ölümü Kuruluş Osman’ın yayınlanan son bölümünden sonra araştırılmaya başladı. 

DÜNDAR BEY NASIL ÖLDÜ?

Dündar Bey'in ölümü bir çok Osmanlı tarihçisi tarafından farklı şekillerde nakledilmiştir. Neşrî'de geçen rivayete göre; Bilecik tekfurunun eğlencesine katılan Osman Gazi, tekfur elini öptürmek isteyince tekfurun elini öpmek zorunda kalmış ve bundan ötürü onuru kırılmış. Bu onur kırıcı davranışı unutmayan Osman Gazi beyliğin başına geçince tekfurdan intikam almak istemiş ve tekfura karşı sefere girişmiş. Dündar Bey ise bu sefere karşı çıkarak "Germiyanoğulları ve etraftaki kafirler zaten düşman ve bu tekfuru da bize düşman edeceksin, yaşayacak yerimiz kalmayacak" demesi üzerine Osman Gazi, Dündar Bey'e yayının tahtası ile vurarak öldürmüştür.

Editör: <a href='mailto: eda.cabul@turkmedya.com.tr'>eda.cabul@turkmedya.com.tr</a>

PKK bitiyor mu?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Masterchef yarışmacıları Tanya ve Uğur aşk mı yaşıyor? Berker'den kafa karıştıran açıklama!

Çin menşeli koronavirüs aşısı Kayseri Şehir Hastanesi'nde gönüllülere uygulanmaya başlandı.