• $7,5011
  • €9,089
  • 444.154
  • 1523.15
14 Ocak 2021 Perşembe 16:54 | Son Güncelleme:

George Orwell efsanesi 1984 dizi oluyor!

George Orwell efsanesi 1984 dizi oluyor!

George Orwell hayranlarını sevindiren bir gelişme yaşandı. Distopya yazarının efsane romanı 1984 mini dizi oluyor. Dizi, Orwell'in aynı adlı bilimkurgu klasiğinden uyarlanan tiyatro oyununu kaynak alacak.

George Orwell‘in 1949 yılında yayımlanan ve çizdiği distopik gelecekle kendisinden sonra gelen pek çok esere ilham kaynağı olan bilimkurgu klasiği 1984, yeni bir uyarlamayla ekranlara gelecek. Fakat bu kez Orwell’in romanı doğrudan uyarlanmayacak. Bunun yerine 1984'ten uyarlanan aynı adlı tiyatro oyunu kaynak alınacak.

Filmloverss’ın haberine göre; Icke ve Macmillan uyarlama hakkında yayınladıkları ortak açıklamada, “Gözetlemenin, ‘yalan haber’in ve gerçeğin çürümesinin bu bölünme çağında dünya demokrasi ve hükümetlerle boğuşurken Orwell’in başyapıtının ivediliği inkar edilemez” ifadelerini kullandı.

İkili insanların ekranlarında gördüklerine, pencereden gördüklerinden daha fazla inandığı bu toplum portresinin uyarlaması için televizyonun ideal olduğunu söylerken bu başyapıtın içinde olduğumuz zorlu dönem hakkında neler söyleyebileceğini keşfedecekleri yeni, cesur bir versiyon hazırlayacaklarını ifade etti.

<p>ABD 6 Ocak'taki kanlı Kongre baskınının ardından tarihi günler yaşıyor. Başkan Donald Trump'ın be

ABD'de tarihi gün...'Trump ilkleri yaşatmaya devam ediyor'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Dünyanın en büyüğü olacak! Kedi yolu çalışmaları tamamlandı

Türkiye Kupası'nda çeyrek finale kalan takımlar